Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

31 minutes ago, decak Kejt said:

predlozi za praznični jelovnik uvek dobrodošli.

Moj frizer za ng sprema slaninu, uzmeš tablu slanine, isečeš krupnije komade, veličine mobilnog, kuvaš ne znam koliko, sat, pa pečeš sa nekim travama 4-5 sati. Topi se kad sečeš.

Link to comment

ako iskopam fotku sa kompa od pre recimo 7 godina, na njoj ćete videti kantu punu ruske salate na vagi koja pokazuje 9.8 kg, ako se dobro sećam 😁 

in my defense, I was left unsupervised.

 

 

  • Haha 7
Link to comment
7 hours ago, čekmeže said:

uzmeš tablu slanine, isečeš krupnije komade, veličine mobilnog, kuvaš ne znam koliko, sat, pa pečeš sa nekim travama

 

Kidanje, a holesterol level Unreal.

  • +1 2
Link to comment

Ove godine, po prvi put, gotovo ništa.

Nema inspiracije ni volje.

Mozda opravim neki recept što sam dobio od kolege a koji se zove "The delicious sticky chocolate cake" i onda to mazem na hleb ko rusku salatu, mozda iseckam karamele i pekane da izigravaju kockice povrća...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Kao i u poslednjih par godina, kupljena ruska i mimoza, sarme se prave za Bozic, torta, bez secera, narucena... Od pica imam tekucu vodu i dosta rakije.

Smorio me docek poslednje 3 godine, najstrasnije.

Roditelji pomrli, osim sestre koja je u Holandiji nemam nikog. Sa zenine strane samo rodjena sestra...

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment

Sarma, prasetina, ruska, tex mex sa pečenom paprikom, aperitivi sa lososom i kavijarom, martini, gin tonic, viskoza, pivo, za drogu nemam dilera al možda deda mraz donese i taj artikal.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Prošle godine bila mimoza, ove godine mora ruska. Imam neka rebra od jaretine koja ću da iskoristim. Od slatkog minimalno jer sam shvatio da sam horder kada su u pitanju slatkiši iz Lidla. Keva će verovatno da se pobrine za sarme, tako da ćemo da preguramo do Božića.

  • +1 2
Link to comment

poklekla, ipak, iako i dalje nemam taj praznični vajb i jutros napravila išlere. onda otišla do Šicka da naručim meso - prc, ne primaju više narudžbine, pa sam uzela šta su imali - biftek, i sad smislila da ću da pravim tatar/tartar biftek, i NY cheesecake sa sosom od višnje, i ipak rusku (da me ne uhvati depra bez ruske), i u povratku sa pijace svratila u teretanu da uplatim članarinu za narednih 6 meseci.

 

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 5
Link to comment
On 29.12.2021. at 0:58, Skyhighatrist said:

 

Kidanje, a holesterol level Unreal.

hvala puno! imam odlican komad gude i planirao da ga pravim po kineski pa cu bas da probam ovaj recept. ja pravim slicno, zacini skoro isti al ja to rknem u rernu na dugo pa na kraju zapecem. to cu prekosutra posto na docek idem kod prijatelja. uz to bareni pirinac i pak choi. od bozicnih bahanalija ostalo krdo klope - sireva raznih, dimljenog lososa, prsuta, krekera, pasteta, kolacica (mince pies), cokolada i panetone od kilo. cudo da to nisam smuntao! ne moram nista ni da dokupim. zavicu pitu sa sirom i spanacem (imam turske kore) i skuvacu jednu dobru pilecu supu i miran par dana. taman da lecim mamurluk kuvanjem. :D

 

a sarmu, rusku,  pecenje (pleckicu) planiram za nas bozic, dolaze prijatelji na rucak. planiram i krdo prebranca za badnje vece jer mi se jede vec danima a nisam imao gde da ga udenem. uz to kupus salata i nista mi vishe i ne treba. alkohola i bezalkohola ima svakojakog, nakupovao i onih hlebova sto se samo dopeku u rerni i dobije se svez hleb tako da sam miran. :s_d:

  • +1 1
Link to comment

ja sam dovezo prase iz Zr na klisu kod Miće. On će da ga osunča i naseče na bajadere. 

Sarmu jedem već tri dana, ali devedeset sarmi nije lako rešiti. 

Tašta je radila prepodne, sad je odspavala pa će da pravi rusku. 

pokušavam da saznam neku jedinicu mere. 

tipa osam kila majoneza. ili 5 tegli krastavčića. dva kartona jaja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...