Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, banatjanin said:

 

Sramim se priznati :D ne pravim, naručujem, zapravo, moja draga se time bavi :)

 

Izguglaj Ivy & Jules , odlični su

U, super izgledaju. Imaju li neki sajt, kako se narucuje - vidim samo mobilni telefon?

Link to comment
7 hours ago, dùda said:

Nikad u BG nisam pronašla pravi švapski sir.

Neslani sremski ima da se nađe.

 

@Milošica tajkun :D 

 

znam puno o tom restoranu, u njega sam ušla da ga premerim kad je bio ruina

radila projekat za ljude koji su sve osmislili i pokrenuli i posle odatle bukvalno isterani od pogodi od koga

ne bih tamo više ušla, loto premiju da mi daju

 

 

 

Bila je žena iz Obrenovca na Kaleniću kojoj se naruči, pa ona donese za vikend. Ima tome dosta godina, pa bi trebalo proveriti da li sistem još radi

 

Nešto mislim da bi ga jednostavnije bilo usiriti. Voditi računa da sme da stoji samo 3-4 dana.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam odrasla na švapskom siru i mileramu. I ovde mi mnogo nedostaje što ne mogu da ga nabavim, kao ni taj predivni mileram. U Hercegovini ga isto ne prave.. tamo samo kajmak i nemasni sir ili skroz onaj punomasni sir.

A švapski je negde između po masnoći, jer ostane više masnoće nakon skidanja milerama nego nakon skidanja kajmaka.

Osim toga, švapski sir i mileram imaju taj divan ukus (i vrednost), nekuvanog mleka.

Kad odem u krajinu, onda samo to jedem.

 

Konkretno za ovaj kolač što sam postovala recept, više volim sremski, punomasni uzmem, naravno, jer mi se on baš lepo umuti.

 

ed.

Znam kako se pravi taj sir, ali nije ovo mleko (ovo koje ovde mogu da nabavim), dovoljno dobro.

Edited by dùda
Link to comment
41 minutes ago, dùda said:

ed.

Znam kako se pravi taj sir, ali nije ovo mleko (ovo koje ovde mogu da nabavim), dovoljno dobro.

 

Skvo kupuje mleko od seljaka na pijaci, bolje je. Npr. imamo ženu iz Topole koja nam donosi kozje mleko od koga pravi kozji sir(koji, doduše, ispadne skuplji nego da se kupi). Tako je ranije kupovala i kravlje mleko, mnogo kvalitetnije(i takođe skuplje) od ovog iz prodavnica.

 

Izvinjavam se na off-u

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, nenad said:

a foa gra? pravis ili kupujes?

@banatjanin

 

Kupim, pa pravim :)

Ima zamrznuta u komadu, odličnog kvaliteta u Hungarikum radnjama. Prošle godine bila nestašica, pa sam nabavio alternativnim putem, dok je ove godine papreno skupa - ali sam ipak uzeo komad, kad je bal,  nek je jednom godišnje.

 

Ja je uvek samo sotiram, do srednje pečenog, iako je volimo svakako. Terin nikad nisam radio.

Sečem komade od cca 1.5cm debljine, stavljam na zagrejam, suv nelepljivi tiganj, pečem na medium plus, da ostane meka unutra, a da dobijem grilovani sloj spolja. Pre toga, kriške brioša prepečem.

Začinim cvetom soli odozgo, džigu na brioš i ove godine uz kriške karamelizovane jabuke, pored džemića i luka iz turšije. Neki dobar, suv penušavac uz to.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Od novogodišnji đakonija naručio sam tortu "španski vetar" u medenjaku, prave je baš dobru.

Dobra im je i reform torta, ali mnogo bi bilo...

Mesište, nešto ću da krknem u relnutm  videćemo šta ne mogu da se opterećujem....

Link to comment

Upravo završavam (pripremu) sarme i papričica, nasekao i dosta suve slanine i nekih madjarskih kolbasa, za mene (verovatno) i previše, šta ne pojedem i/ili odnesem roditeljima, ide na zamrzavanje.

 

Torte nemam u planu, donela prijateljica nedavno razne vrste, tako da sad baš i nisam raspoložen, a ionako imam raznih slatkiša u špajzu ako zaželim, ali ne verujem...

 

 

Neće biti ruske salate, pravim mimozu, biće prasetine i pripremiću razne štapiće i žužue.

 

 

Za osveženje ćemo da izaberemo neki od viskija koje sam dobio za rodjendan, koka kola, mg, i to je to.

 

 

Od mene za praznike, dosta.

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, Braća Strugacki said:

Ništa ne spremamo, nakupovao kojekakve mezetluke, grickaćemo i pijuckaćemo. Simplicity itself, my dear Watson.

ista fora, suvi vratovi, pršute, dimljeni sirevi, stari ovčiji, razne salate i ..

gajba piva

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...