Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

pa mnogo mi je sareno plus su ukinute neke fore koje sam ranije imao, tipa da automacki sklanja neke ikonice iz status bara (sto fakat i nije prebitno), ali i bitne stvari tipa da nema vise reading mode koji bas olaksava citanje, onda nema pocket mode koji blokira drljanje po ekranu kad ti je telefon u dzepu, onda je poprilicno promenjen interfejs kamere, a neki kazu i da drugacije tj. losije procesuira (to nisam jos isprobao), i na kraju mi deluje da malo brze crpi bateriju.

 

iskreno ne vidim nista novo a da bolje sljaka nego ranije, a def ce ovih par stvari mogu da nedostaju. 

al ajd, kao mozda upeglaju uskoro.

 

dosta je fluidan fakat, mada je i 11 bio podjednako, da se ne lazemo,

 

izdrljacu ga neko vreme, a na srecu postoji opcija da se daungrejduje na 11, jedino sto se gube svi podaci. al svakako mi je vec sve vozdignuto na gugle storidz, pa to i nije prebig dil.

Link to comment
7 hours ago, ToniAdams said:

sto mi niko ne rece da je ovaj android 12 ovakvo smece

 

Ovo je isto bila i reakcija kod nas u kuci, ali se ne secam koje je sve zamerke imao.

 

Ne znam da li je to do mog telefona (Pixel 4a) ili sistema, ali jako me izludjuje to sto, kada hocu da ukljucim/iskljucim WiFi ne mogu to jednim potezom, vec prvo moram na stavku Internet pa tamo onda da stisnem dugme WiFi. Ko je to tako smislio?! Mislim da je B. video da se to moze srediti instaliranjem nekog programa, nisam se jos pozabavila time.

Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ovo je isto bila i reakcija kod nas u kuci, ali se ne secam koje je sve zamerke imao.

 

Ne znam da li je to do mog telefona (Pixel 4a) ili sistema, ali jako me izludjuje to sto, kada hocu da ukljucim/iskljucim WiFi ne mogu to jednim potezom, vec prvo moram na stavku Internet pa tamo onda da stisnem dugme WiFi. Ko je to tako smislio?! Mislim da je B. video da se to moze srediti instaliranjem nekog programa, nisam se jos pozabavila time.

ma bas mi deluje ko da nisu znali sta ce od sebe pa da su na silu nesto izbacili cisto da bi uknjizili godisnji apdejt.

ovo za wifi bi trebalo da radi, ali malo sam guglao i otprilike sto ljudi ima sto razlicitih zamerki.

inace ne bih ni apdejtovao da me nisu zajebali i u opisu napisali da je sekjuriti u pitanju i stabilnost kamere, nigde novi android nisu pominjali.

Link to comment
6 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Ovo je isto bila i reakcija kod nas u kuci, ali se ne secam koje je sve zamerke imao.

 

Ne znam da li je to do mog telefona (Pixel 4a) ili sistema, ali jako me izludjuje to sto, kada hocu da ukljucim/iskljucim WiFi ne mogu to jednim potezom, vec prvo moram na stavku Internet pa tamo onda da stisnem dugme WiFi. Ko je to tako smislio?! Mislim da je B. video da se to moze srediti instaliranjem nekog programa, nisam se jos pozabavila time.

to je do pixela

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Da li je u MIUI-u 12.5, kada je telefon u silent modu, moguće isfiltrirati da zvoni kada dolazi poziv sa određenog broja?

 

Preko noći isključujem zvuk, ali recimo hteo bih da mi prolazi poziv sa broja koji je vezan za alarm u drugom stanu.

Link to comment
26 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Da li je u MIUI-u 12.5, kada je telefon u silent modu, moguće isfiltrirati da zvoni kada dolazi poziv sa određenog broja?

 

Preko noći isključujem zvuk, ali recimo hteo bih da mi prolazi poziv sa broja koji je vezan za alarm u drugom stanu.

 

Ja imam MIUI 13 ali probaj ovo, mislim da može - ideš na Settings/Sound and vibration/Silent DND/DND/ i onda npr Allow incoming calls - From starred contacts only, a staviš zvezdicu na taj broj koji želiš.

Link to comment

Hvala - radi!

 

Tek sada sam shvatio da DND (Do not disturb) i Silence mod nisu jedno te isto.:isuse:

 

Tj, znao sam za ovaj postupak gore ali sam pokušavao da ga primenim u silence umesto u DND modu.

Link to comment
On 1.4.2022. at 1:22, I*m with the pilots said:

 

Ovo je isto bila i reakcija kod nas u kuci, ali se ne secam koje je sve zamerke imao.

 

Ne znam da li je to do mog telefona (Pixel 4a) ili sistema, ali jako me izludjuje to sto, kada hocu da ukljucim/iskljucim WiFi ne mogu to jednim potezom, vec prvo moram na stavku Internet pa tamo onda da stisnem dugme WiFi. Ko je to tako smislio?! Mislim da je B. video da se to moze srediti instaliranjem nekog programa, nisam se jos pozabavila time.

Imamo isti tefon. Yay!

 

Nisam se prebacio na a12 i u fazonu sam neka ga.

 

Baš čujem od svih da je djubre, ne znam jel do navike ili šta...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Neki Žao-mi oko 200-250 jura da potraje kao i sadašnji MiA2 koga arčim još malčice pa 4 godine?

Poco M4 Pro ili F3, u čemu je uopšte razlika?

Link to comment
43 minutes ago, zorglub said:

Neki Žao-mi oko 200-250 jura da potraje kao i sadašnji MiA2 koga arčim još malčice pa 4 godine?

Poco M4 Pro ili F3, u čemu je uopšte razlika?

 

Između ta dva, F3, solidno jači procesor, bolja kamera, baterija je slabija. Možda i Redmi Note 11 Pro+, ne znam tačne cene.

 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...
On 14.10.2022. at 10:44, Frank Pembleton said:

Jel neko rešio ovaj bug na Xiaomi 12 sa proximity senzorom?
Žena izlude stalno pali speaker ili mute...



....shiit has hit the fan.

 

Kad kupujes Xiaomi igras lutriju otprilike, ja pre sad vec skoro 3 godine kupio Mi Note 10 Lite placen solidnu cifru, posle par meseci pocelo to da se desava, pokusavao sa zakljucavanjem telefona pre nego sto ga prislonim na uho, razne software, nista mi zivo nije pomoglo, ljudi na hold, snimanje razgovora, mute, speaker, sve... A inace bio sam prezadovoljan kamerom, baterijom i jos sto sta, ali ne vredi. Pre nekih pola godine popizdeo i kupio S20 FE i cao zdravo. Problem je sto oni koriste neki virtualni senzor ukratko. 

 

Probaj nesto ovako, meni nije pomglo, cuo sam da nekome jeste. Imas jos par tih fora da se izgugla kojima pouzdano znam da su pomgli, ali mnogo je vise onih kojima je problem ostao. :sad:

 

https://xiaomiplanets.com/problem-with-the-proximity-sensor/

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Da li neko zna - ako sam ja ovde (u SRB) sa mojim australijskim mobilnim u roaming-u (normalno ja pravim pozive, tekstujem, data - to je sve OK): sta se zbiva ako mene na taj broj zove neko iz lokala? Da li oni placaju kao da su zvali inostranstvo ili samo lokalni poziv? Ne bih da nekom nenamerno napravim vel. racun...

 

(Mislim ja bih ovo trebalo da znam, ali eto ne znam... a internet srch mi je nejasan).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...