Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

12 hours ago, nautilus said:

Takva vrsta ubistva se obično dešava unutar porodice. Vrlo, vrlo čudno se ponašao u ovoj priči. Neko kome je ubijena žena i ostalo malo dete ne ide u rijaliti. Volio BiH da ga pregleda psihijatar, ima taj problema sa empatijom. Žalost na TV-u je glumio, i to loše.

Ništa od ovoga, naravno, ne prolazi na sudu, ništa nije dokaz, jednostavno moje uverenje

I na mene su ostavili utisak neobične porodice, koja u celoj toj situaciji pomalo uživa u medijskoj pažnji, ali ko sam ja da odredjujem šta je neobično a šta nije.

Uostalom, mislim da smo svi mi bar malo pod uticajem tih bolesnih medija i toga što nam oni serviraju, i da nam to solidno krivi sliku, hteli to da priznamo ili ne.

Posle toliko čerečenja u medijima i nevidjene hajke, lik je možda samo hteo da udje u rijaliti i pokaže se u nekom drugom svetlu, možda je hteo tim novcem da obezbedi ćerku, plati bolje advokate… možda prosto voli medije i ceo taj svet, to ga i dalje ne čini krivim. Mislim, sve se može objasniti na mnogo načina, ja se ne usudim na osnovu toga donositi neke zaključke, a dokazi su vrlo tanki…

Taj bolesni rialiti je izgleda zaseban svet za koji zakoni ne važe, pošto je stravično nasilje tamo svakodnevna pojava, i nikom ništa. A njega su koliko shvatam izveli odmah, tako da nema logike ta teorija da su hteli da se izlane.

 

Evo ovde dobrog pregleda mediakog ludila…

https://fakenews.rs/2019/10/07/slucaj-jelena-marjanovic-medijska-obdukcija-bez-kraja-etike-i-smisla/

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Meni nije previše neočekivano to što je lik otišao u rijaliti i generalno prihvatio medijski cirkus. Ogromnom broju ljudi, možda i većini, su rijaliti, pink, happy cenjene emisije i mediji. Ja lično ne mogu da ih krivim što je tako, to im se servira i svi mi popušimo priče kvalitno smišljene i plasirane za ciljnu grupu kojoj pripadamo. Dobio je čovek priliku da ode na medij koji ceni, da pokaže da nije monstrum (iako možda i jeste) i da zaradi koji dinar za advokate i dete. Nije u tom svetu blam otići u rijaliti, naprotiv. Jeste naravno objektivno gledano bizarno što se lik ponaša kao da je dočekao svojih pet minuta, ali kada se stavi u kontekst opšteg raspada sistema vrednosti i nije toliko čudno. Ljudi se u rijalitiju venčavaju, razvode, prave decu, leče od psihičkih bolesti, opraštaju od najmilijih...Ovaj je ušao neposredno nakon što mu je ubijena žena. 

 

 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Heaviside said:

Ogromnom broju ljudi, možda i većini, su rijaliti, pink, happy cenjene emisije i mediji. 

+1 

:D 

Samo da dodam: dok lezah na samrti, komsija u susednom krevetu, infarktiran visestruko, serijski, mi je bukvalno otimao tablet ne bi li propratio Zadrugu...

 

Edit: ozbiljan covek, u godinama...

Edited by namenski
Link to comment

imao sam priliku da razgovaram sa ljudima iz forenzičke laboratorije sa biološkog fakulteta, i oni su tada bili zapanjeni aljkavošću kriminalističke istrage

 

tipa da su ključni uzorci uzimani 24-48 sati kasnije i tako

 

 

 

 

bila je čak i neka priča(ne od njih) da su bukvalno pola kuće oribali kiselinom zbog radi uništenja dokaza

 

 

 


 

 

 

možda nije po pravu kazna ispravno donešena, ali mislim da će pravda biti zadovoljena ako gospodin bude gulio 40 godina

Link to comment

To sve cak i nije najveca mana ove izreke.

 

Sud smatra da je ovo tesko ubistvo zato sto je on iskoristio suprugino poverenje. Bukvalno nema niti jednog jedinog dokaza u presudi za ovo. Apsolutna masta tuzioca. Da se krstis i levom i desnom.

  • +1 2
Link to comment

Malopre sam slušao prepričavanje filma Devojka u magli. ,(2017g)
To je mom prijatelju dokaz da je muž ubica pevačice
Kaže da je postupio upravo kako je opisano prvo u knjizi, a potom u filmu koji je po njoj snimljen.

Njegov dokaz je :
otkriti, nekako, da li je Zoran pročitao knjigu ? Kaže da je odrađeno upravo kako je prikazano u tom filmu

Nisam mu dao da mi prepriča bitne detalje

PS
Skida se film, pa ću razmišljati kad pregledam.

Link to comment

Ako bih se bavio teorijama zavere rekao bih da je ishod ovog slučaja zapravo dogovor (jer je neko rekao da je sve poznato). Mislim, ko još proverava i prati da li neko trune svih 40 godina u zatvoru...

  • -1 1
Link to comment
14 minutes ago, Tale said:

Ako bih se bavio teorijama zavere rekao bih da je ishod ovog slučaja zapravo dogovor (jer je neko rekao da je sve poznato). Mislim, ko još proverava i prati da li neko trune svih 40 godina u zatvoru...

Pa teško da ga neko ne bi prepoznao posle ovolikog prisustva u medijima + je uspeo da nabije sebi tetovažu na vrat i na lice.

  • +1 1
Link to comment

Ma, kakav crni dogovor sa ovim sirotanom, zašto bi to radili. Osude ga na 40 godina i objave na sva zvona, predsedniku skoči rejting, a Z.M. može posle žalbama da spusti kaznu pošto je presuda očigledno loše urađena. A i ne mora, koga briga.

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...
Just now, nautilus said:

Veštak godinu dana veštači funkcionalnost municije.

Na kraju je stavio metak u pušku, opalio i naveo da je funkcionalna.

Zabavnog li posla.

Jel te zvao da prisustvuješ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...