Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

2 minutes ago, mraki said:

Ali jebote, kako možeš nekoga osuditi sa ovakvim dokazima, i to na 40 godina? :ph34r:

Verovatno će pasti na žalbi. Već je bio takav slučaj za onu ženu i nestalog sina

 

  • +1 1
Link to comment

1. čini mi se da je odbrana propustila da pita veštaka da li je telo pomerano nakon smrti, bar nekoliko metara. 

2. takvim načinom izvršenja dela bi došlo do prskanja krvi i delića kostiju, morali su mu pregledati kosu, to je veliki propust

3. nije dobro opisano oružije, veštak je morao utvrditi da li je ubica levak ili dešnjak, viši ili niži od žrtve, ugao udarca, patologu je to azbuka

4. krv u kolima nije dokaz. mogla se ko zna kad poseći i, logično, to obrisati

5. blato je vrlo vrlo sporan dokaz. gde su uzeti uzorci? na potezu od nekoliko stotina metara od mesta gde je nadjeno telo nema trika da je različito blato a on ju je tuda tražio.

6. ugašen telefon? nebitno, na osnovu baznih stanica i sa ugašenim telefonom su mu mogli pratiti kretanje. imaju tehnologiju.

 

 

sad nekoliko apsolutnih kretenizama. prvi novine: nosio je papir u ruci, najverovatnije presudu. novinar nema pojma o pravu. presuda je danas izrečena, proći će vremena dok se presuda napiše. mnogo opasnije, saopštenje tužilaštva da su oni svoje dokazali jer su i dvojica sudija i sva tri porotnika glasali jednoglasno. nema trika, ali nikakve šanse da porotnici glasaju suprotno od sudija. potpuno kompromitovana i besmislena institucija.

 

 

i na kraju, nemam nikakve sumnje u to da ju je on ili ubio ili da zna ko je ubica. ali ne sudi se po tome šta ja mislim nego da li ja imam dokaz. ovde ga nema.

 

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, nautilus said:

i na kraju, nemam nikakve sumnje u to da ju je on ili ubio ili da zna ko je ubica. ali ne sudi se po tome šta ja mislim nego da li ja imam dokaz. ovde ga nema.

A to na osnovu čega? Mislim, kako možeš to znati ako nema dokaza, u tome i jeste kvaka, zar ne?
Vidim da je to stav koji preovladjuje. Svi znaju, a niko nema dokaze.

Na osnovu čega onda znaju, na osnovu slike u medijima, izgleda, ponašanja…?

Link to comment
A to na osnovu čega? Mislim, kako možeš to znati ako nema dokaza, u tome i jeste kvaka, zar ne?
Vidim da je to stav koji preovladjuje. Svi znaju, a niko nema dokaze.
Na osnovu čega onda znaju, na osnovu slike u medijima, izgleda, ponašanja…?
Takva vrsta ubistva se obično dešava unutar porodice. Vrlo, vrlo čudno se ponašao u ovoj priči. Neko kome je ubijena žena i ostalo malo dete ne ide u rijaliti. Volio BiH da ga pregleda psihijatar, ima taj problema sa empatijom. Žalost na TV-u je glumio, i to loše.

Ništa od ovoga, naravno, ne prolazi na sudu, ništa nije dokaz, jednostavno moje uverenje

Istraga je od starta vođena pogrešno, sa jurenjem ko zna kakvih teorija. Pogrešno su koristili poligraf, svako se šetao po mestu izvršenja dela, svi su se više brinuli o medijima nego o istrazi.
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, mraki said:

A to na osnovu čega? Mislim, kako možeš to znati ako nema dokaza, u tome i jeste kvaka, zar ne?
Vidim da je to stav koji preovladjuje. Svi znaju, a niko nema dokaze.

Na osnovu čega onda znaju, na osnovu slike u medijima, izgleda, ponašanja…?

Po meni, glavni dokaz je Okam. 

Ko bi je drugi ubio?

Link to comment
6 hours ago, nautilus said:

Takva vrsta ubistva se obično dešava unutar porodice. Vrlo, vrlo čudno se ponašao u ovoj priči. Neko kome je ubijena žena i ostalo malo dete ne ide u rijaliti. Volio BiH da ga pregleda psihijatar, ima taj problema sa empatijom. Žalost na TV-u je glumio, i to loše.

Ništa od ovoga, naravno, ne prolazi na sudu, ništa nije dokaz, jednostavno moje uverenje

Istraga je od starta vođena pogrešno, sa jurenjem ko zna kakvih teorija. Pogrešno su koristili poligraf, svako se šetao po mestu izvršenja dela, svi su se više brinuli o medijima nego o istrazi.

A čekaj, kako objašnjavaš takvo vrljavljenje, i na osnovu čega je osuđen sad (tek sad)?

Link to comment
A čekaj, kako objašnjavaš takvo vrljavljenje, i na osnovu čega je osuđen sad (tek sad)?
Bilo je nekoliko veštačenja i to traje. Koliko ima eksperata u zemlji za veštačenje blata?

Što se tiče amaterske istrage imao sam nekoliko slučajeva gde je policija pravila amaterske greške. Ljudi jednostavno nisu dovoljno obučeni i disciplinovani za takve stvari.

Imam teoriju po kojoj su ga zvali u rijaliti samo zato što su se nadali da će se tamo izlanuti.

Popriličan je raspad u srpskoj policiji.
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, nautilus said:

Imam teoriju po kojoj su ga zvali u rijaliti samo zato što su se nadali da će se tamo izlanuti.

 

Jedino to ima logike. Koliko god da smo haotična zemlja, opet mi je neverovatno da pored kakvih god institucija, prvog osumnjičenog za ubistvo šalješ u rijaliti uz stepen kurcobolje plus beskonačno.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Po meni, glavni dokaz je Okam. 

Ko bi je drugi ubio?

Okam ne radi ako ne poznaješ kontekst i/ili generalno nemaš pojma o temi. Ti o ovom slučaju znaš iz medija, a oni su ti ponudli samo muža. To je veštački kreiran kontekst, a fali nam i znanja iz domena krvnih delikata da bi mogli da precrtavamo moguće opcije. I sad kao Okam, ko bi drugi nego muž? Možda je komšija sa kojim je imala aferu za koju niko nije znao. Možda je plaćeni ubica koga je unajmio muž. Možda je rendom ludak, u listi osuđenika iznad ima i takvih.

 

Naravno, sasvim je OK da ti muž deluje kao ubica iz bilo kog razloga, ali nemoj da se vadiš na Okama :) nemamo dovoljno ni znanja ni informacija za tako nešto

 

  • +1 1
Link to comment

Naravno da nemamo, ja samo kao laik posmatram (na osnovu dostupnih informacija) ko bi još bio u prilici da ubije nesretnu ženu u tom vremenskom periodu na tom mestu. 

Sve ostale pretpostavke koje isključuju muža i porodicu, su mi previše komplikovane i manje verovatne.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...