Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

da njega nema, liste bi bile matematika.

 

Moguće, ali prvo moramo da saznamo koji su parametri validni i kako se sve računa. A liste bilo čega su ionako zaludno sranje.

Link to comment

ajd sad, ne terajte mak na konac. postoje neka egzaktna merila, ali i licni utisak. da njega nema, liste bi bile matematika.

 

mada ne znam zasto pisem na ovom topiku, jos nisam odgledala poslednju sezonu.

 

Ta količina snova mi je bila super u Twin Peaksu, kad sam bio srednjoškolac, posle nikako nisam mogao da svarim.

Link to comment

Dakle, Revolution ili Sopranos je stvar ličnog utiska?

Ne, postojanje ili nepostojanje kvaliteta može da se dokaže, iako čak i tu razumni ljudi mogu da polusvesno ubeđuju sebe i druge da neki kvalitet (ne) postoji uprskos all evidence to the contraty (kašljlubalostkašlj).

 

Precizno rangiranje, top 10, top 20, best ever - to ne možeš nikako da vaspostaviš osim po nekom potpuno ličnom fantaziranju.

Link to comment

top 5, 20, osamstopetsto jesu mozda sranje, ali nekom nesto znace. vise sam mislila na licne liste. e sad sto onog kome preteze licni utisak ni najjacim argumentima ne mozes ubediti da prihvati bar jedan, to je druga prica. (cujem te vini, ne moras da se maskiras.)

Link to comment

Meni pravljenje lista uvek bilo mao besmisleno, tim pre što koliko god serija da sam pogledao, nikad ne mogu da odgledam dovoljno da bi takva lista bila iole comprehensive. Ono što mogu da kažem jeste da su za mene Sopranovi rame uz rame sa Wire-om i da mi je jako teško da odlučim koja je serija bolja (malo mi više leži poetika i ceo zahvat Wire-a - valjda me više zanimaju institucije nego porodice :) - ali slutim da to već spada u one lične preferencije koje su pominjali Vini i Luba).

 

Ali eto, već tu moja "lista" pada na testu sveobuhvatnosti, jer još uvek nisam odgledao Breaking Bad, tako da prema tome dabome.

Link to comment

Mislio sam da su sranje u pogledu opšte relevantnosti. Lične liste su ok, svako ima svoju listu serija, filmova, albuma ili čega već. Ali to nisu stvari za raspravljanje niti dokazivanje, a ljudi se poklaše oko toga.

Link to comment

Ne, postojanje ili nepostojanje kvaliteta može da se dokaže, iako čak i tu razumni ljudi mogu da polusvesno ubeđuju sebe i druge da neki kvalitet (ne) postoji uprskos all evidence to the contraty (kašljlubalostkašlj).

 

Precizno rangiranje, top 10, top 20, best ever - to ne možeš nikako da vaspostaviš osim po nekom potpuno ličnom fantaziranju.

misliš, da li je neka serija kvalitetna je kao pitanje da li si trudna ili ne: postoje parametri za precizno i objektivno utvrđivanje ali kvalitet ne može da se stepenuje (ko što ne možeš da budeš manje ili više trudna)?

Link to comment

Pa zašto ne bi bile stvari za raspravljanje? Ne moramo da dođemo da neke konačne listetm, ali možemo u raspravi da pokušamo da dođemo do nekih objektivnih kriterijuma vrednovanja, čak iako se razilazimo u težini koji im dajemo (recimo, Wire je inovativniji od Sopranosa, koji slede donekle utvrđenu formu filmova i serija o mafijašima, ali koliko bi to trebalo da se broji - pet ili deset bambija - malo je bezvezno pitanje; nije međutim bezvezno pitanje da li je to nešto što utiče na kvalitet serije, ili ne).

Link to comment

Pa to. Lrdova početna teza (da su Sopranos overhyped) možda stoji u određenom kontekstu, ali u ovom u kom većina nas operiše... rekao bih da ne stoji.

 

Hype oko Sopranosa je nastao u vreme kad je kvaliteta (i para) na TV-u bilo neuporedivo manje nego danas. Ljudi su se primili kao blesavi zato što je objektivno dobro, a navikli su na gledaju mahom objektivno sranje. Sad se može gledati unazad preko mase kvalitetnih i/ili popularnih TV uradaka pa reći "Hmnjjj, možda jeste dobro ali nije toliko dobro" mada ne vidim smisao u tome.

 

Kvalitet dela može da bude vanvremenski i podložan analizi sa istorijske distance, ali procenjivati opravdanost hajpa od pre deset godina, to je priličan exercise in futility.

Link to comment

recimo, Wire je inovativniji od Sopranosa, koji slede donekle utvrđenu formu filmova i serija o mafijašima

 

...i onda ja kažem da su meni Sopranos inovativniji, pošto po meni razbijaju klasičnu utvrđenu poluromansiranu formu filmova i serija o mafijašima, a Wire mi je takođe do jaja, ali malo iza pošto nisam ljubitelj pandurskih serija. I dokle smo stigli u objektivnom ocenjivanju?

Link to comment

i da ne zaboravimo da je u vreme sopranosa bilo znacajno manje modernomedijskog takmicenja, tj manje je internet misljenja bilo aktuelno. znam da zvucim ko teofil, ali jeste tako. mogu samo da zamislim kako bi se danas sesta sezona losta razapinjala na kriz, onomad je bilo maladeca.

 

(moj razlog za negledanje poslednje sezone sopranosa, a i dedvuda, imao je smisla tada. danas mi je glupo, ali mislim da bi bio red da odgledam sve ispocetka, pa da finisiram, ali ne znam kad cu).

Link to comment

Pa onda ti navedeš razloge zašto smatraš da su Sopranosi inovativniji, a ja navedem razloge za svoj stav, itd. Pritom zapravo i pred sobom ekspliciramo neke stavove koje smo držali bez puno razmišljanja, pa neretko uvidimo i da smo pogrešili, da zapravo nemamo dobre argumente, da nismo nešto dobro procenili, itd.

 

Ne vidim zašto misliš da sve mora odmah da se zaglavi u mulj sviđizma.

Link to comment

Ja Dedvud nikad nisam uspeo da odgledam. Na papiru je to trebalo jako da mi se svidi, i bilo je stvari koje su mi se stvarno sviđale, ali prosto me nije vuklo, u nekom trenutku sam prestao, bez neke svesne odluke da prekinem sa gledanjem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...