Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Dosla mi kazna za prolaz kroz crveno svetlo u Subotici isuse.gif od 12.6. ove godine.

Nasao sam na netu da je kazna 20-40.000 din, a ne pise da su I bodovi ukljuceni u kaznu.

Koja je procedura? Nakon pismenog izjasnjenja da sam ja vozio, moracu u SU na "sudjenje" ili cu dobiti uplaticu na kucnu adresu?

P. S. Ipak 20-40.000 din 6 poena I 90 dana dozvola :isuse: ako ne idem na priznanje onda mi mozda smanje oduzimanje dozvole

Link to comment

Obavezno vidi da zaključiš sporazum u MUP-u, pa da ga sud potvrdi, pošto to prođe ili bez oduzimanja dozvole ili uz dosta kraći period bez nje. Ne bavim se time, pa ne znam detalje, ali su kazne uvek dosta manje kad se ide na sporazum.

Link to comment
Obavezno vidi da zaključiš sporazum u MUP-u, pa da ga sud potvrdi, pošto to prođe ili bez oduzimanja dozvole ili uz dosta kraći period bez nje. Ne bavim se time, pa ne znam detalje, ali su kazne uvek dosta manje kad se ide na sporazum.


Da li je pametno da zapucam u SU da probam u jednom danu da priznam I dobijem sporazum ili da im postom saljem priznanje pa da cekam da me pozovu za ostalo?

Poslednji put sam isao na sporazum pre vise od 4 godine.




Ništa, sad će jedno vreme žena da te vozi, sigurno jedva čekaš...   [emoji3]


Zena nema dozvolu :D
  • Haha 1
Link to comment

Sporazum završavaš na lokalu, ja sam išao ovde u stanicu za prekršaj u Beogradu. Oni pošalju sudiji i posle nekog vremena stigne presuda. Dozvola verovatno ide, samo je pitanje na koji period.

Link to comment

Hmmm.. sad si me utesio bas :D  Nego, da li mogu da biram od kada mi ide dozvola ili je to proizvoljno? Da li nosim dozvolu u MUP ili mi veruju na rec? :D 

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

pa 10 dana da dozvola odmara dok sam ja na odmoru :D 

Ne drži me za reč ali pričao jedan da se period bez dozvole meri mesecima a ne danima.

Link to comment

Ima li neki način da se fabrička navigacija na Renou ažurira nekim pristojnim mapama? Vidim da ima nekih programa koji omogućavaju da se ubacuju mape po želji, ali ne znam koliko su funkcionalni i može li nešto da se sjebe tako.

Link to comment
Ne drži me za reč ali pričao jedan da se period bez dozvole meri mesecima a ne danima.
Naravno, to ja da ustedim 10 dana, posto mi dozvola tada i ne treba. Uz malo srece nece se to ni desiti, a svakako birokratija nece zavrsiti postupak u sledecih nedelju dana.
Link to comment

Ja imao isti slucaj - kroz crveno.

Dobio poziv za prekrsajni sud, tamo mi ponudili da priznam. 20k din i mesec dana oduzimanja (ako se dobro secam) ili 35k din bez oduzimanja. Ja odabarao ovo bez oduzimanja. U oba slucaja dobijas 8 poena.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...