Jump to content
andjelija

Pitanja o svemu i svacemu

Recommended Posts

radisa

Dizeli imaju maksimalni obrtni momenat na mnogo manjem broju obrtaja, pa ti je sa dizelom osecaj brzine i ubrzanja uglavnom bolji...

To ti ni benzinac od 2.5 ne nadoknadjuje (osim ako nije hibrid, ali da sad ne komplikujemo)...

Dizeli su uglavnom skuplji za odrzavanje, mada ja nesto mislim da je to mit...

ToniAdams

skuplji su za opravljanje

maheem
5 minutes ago, radisa said:

Dizeli imaju maksimalni obrtni momenat na mnogo manjem broju obrtaja, pa ti je sa dizelom osecaj brzine i ubrzanja uglavnom bolji...

To ti ni benzinac od 2.5 ne nadoknadjuje (osim ako nije hibrid, ali da sad ne komplikujemo)...

Dizeli su uglavnom skuplji za odrzavanje, mada ja nesto mislim da je to mit...

e to, ne snaga nego obrtni momenat. al to na papiru ne kontam, morace se probati da bi razumeo.
a gledam benzince više zbog ovog smaranja oko dizela u gradovima. kad tad će taj balon da prsne.
sad sam uspeo da pogledam, po konjaži bi trebali da budu isti sa istom kubikažom na papiru. al nema benzinaca u ponudi oglasa maltene uopšte... al 2.5T će verovatno svakako otpasti iz potrage zbog cene registracije

a dobro za dizele mi je jasno, imaš par stavki koje kada menjaš udaraju po džepu. ne znam šta ima kod benzinaca da se menja

renne

Slobodno uzimaj benzin, brige nemaš. Još ako je neki turbo...

maheem
Just now, renne said:

Slobodno uzimaj benzin, brige nemaš. Još ako je neki turbo...

al čekaj, ispada da su dizeli lepši za vožnju, zar ne?
ma ja to ovako na glas razmišljam, zanima me da l da gledam benzince uopšte. mislim da neću još menjati našeg traktora, služi dobro za sada.

namenski
2 minutes ago, maheem said:

e to, ne snaga nego obrtni momenat. al to na papiru ne kontam, morace se probati da bi razumeo.

Prosto je, zakacis, rep o rep, benzinsku formulu 1 sa oko 1,000 konja i sleper (samo tegljac) dizel, sa oko, recimo, 400 konja, das oboma gas do daske i vidis ko ce da nadjaca, nadvuce... ;)

maheem
1 minute ago, namenski said:

Prosto je, zakacis, rep o rep, benzinsku formulu 1 sa oko 1,000 konja i sleper (samo tegljac) dizel, sa oko, recimo, 400 konja, das oboma gas do daske i vidis ko ce da nadjaca, nadvuce... ;)

:lol: ok sad razumem. fala na pojasnjenju

renne
al čekaj, ispada da su dizeli lepši za vožnju, zar ne?
ma ja to ovako na glas razmišljam, zanima me da l da gledam benzince uopšte. mislim da neću još menjati našeg traktora, služi dobro za sada.

Tiši su
Benzinu treba malo više obrtaja za neke stvari
Ali kada se navikneš, zaboraviš na traktore
Plus jeftinija eksploatacija u svakom pogledu

maheem

moram probati :)
fala svima