Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Imam problem sa paljenjem. U pitanju je Reno Klio 2004. 1.4 16V. Auto je u odlicnom stanju dovezen iz Nemacke, kod mene je od decembra 2016. a prosle godine smo isli na more sa njim bez ikakvih problema (do Parge i nazad preko 2k km). Od ulaganja jedino sam dao 20evra za punjenje klime, ostalo nije bilo potrebno (nov akumulator, uradjen servis na 150k km, nove gume za obe sezone, sve caku pakum).

 

Pre par nedelja je pocelo da me zeza paljenje, lampica koja blinka pocne da sija i nece da vergla (negde videh da je to blokada motora). Do juce je uspevalo sa drugim kljucem ili da sacekam pa ga upalim iz 6,7 puta, ali od jutros ni da makne. Pokusao sam paljenje na kablove i nista, uopste ne vergla. Cuo sam se sa bratom koji mi je doterao auto, pa cemo videti ujutru, ali sam za to vreme probao 1 savet od momka koji radi u Renovom servisu (zovem ga ujutru) i koji je to savetovao mom ortaku koji je imao iste simptome - sedi u autu par minuta, okreni samo 1 zub, tj. daj kontakt, ne diraj nista i to je to. Navodno nekad komp pobrljavi i treba mu neko vreme na kontaktu da bi upalio. To sam veceras probao i uspeo sam, posle toga sam jos 2,3 puta upalio bez problema.

 

Sta god da je da se resiti, samo se nadam da nije komp, ali reko aj da upitam i ovde za savet.

Link to comment

Meni se to redovno desava zimi (pezo 206 je u pitanju), navodno moze da bude problem do kljuca koji pobrljavi i sistem zabaguje. Npr, to mi se nikada nije desilo sa rezervnim kljucem koji nema daljinsko otkljucavanje.

Otkad mi se auto tako ugasio u voznji samo rezervni kljuc koristim i vise nemam tih problema, ali nemam pojma da li to ima veze jedno sa drugim :huh:

Link to comment

Opet da pohvalim Sunce u Zemunu, sjajna ekipa i baš su profi. Jedino što auto 35 minuta mora pa mora da bude na tehničkom, makar se za 5 minuta utvrdilo da mu ništa ne fali.

Link to comment
On 16.10.2018. at 19:42, John Coltrane said:

Imam problem sa paljenjem. U pitanju je Reno Klio 2004. 1.4 16V. Auto je u odlicnom stanju dovezen iz Nemacke, kod mene je od decembra 2016. a prosle godine smo isli na more sa njim bez ikakvih problema (do Parge i nazad preko 2k km). Od ulaganja jedino sam dao 20evra za punjenje klime, ostalo nije bilo potrebno (nov akumulator, uradjen servis na 150k km, nove gume za obe sezone, sve caku pakum).

 

Pre par nedelja je pocelo da me zeza paljenje, lampica koja blinka pocne da sija i nece da vergla (negde videh da je to blokada motora). Do juce je uspevalo sa drugim kljucem ili da sacekam pa ga upalim iz 6,7 puta, ali od jutros ni da makne. Pokusao sam paljenje na kablove i nista, uopste ne vergla. Cuo sam se sa bratom koji mi je doterao auto, pa cemo videti ujutru, ali sam za to vreme probao 1 savet od momka koji radi u Renovom servisu (zovem ga ujutru) i koji je to savetovao mom ortaku koji je imao iste simptome - sedi u autu par minuta, okreni samo 1 zub, tj. daj kontakt, ne diraj nista i to je to. Navodno nekad komp pobrljavi i treba mu neko vreme na kontaktu da bi upalio. To sam veceras probao i uspeo sam, posle toga sam jos 2,3 puta upalio bez problema.

 

Sta god da je da se resiti, samo se nadam da nije komp, ali reko aj da upitam i ovde za savet.

 

deluje kao imobilajzer, jel ova lampica blinka?

 

1-Immobilizer-Immobilizer%20indicator%20

Link to comment

@Uskebasi @Escalade

 

Taman kad sam bio na ivici da ubijem nekog (ne samo zbog kvara na autu) prijatno me je iznenadio majstor koji je sam dosao po auto i odslepao ga, otklonio kvar i vratio ga. Problem je bio relej i usput je "preletovao" (mozda sam i lupio, ali nije ni bitno) kljuceve tj. oba za svaki slucaj. Cena je oko 3000din za to, ali mi jos nije naplatio nego je ostavio par dana da probam auto (juce i danas pali k'o mina) pa da onda regulisem™, a ako me, ne daj bobe, bude opet jebavalo da opet resava stvar.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel ima mečka neki veći SUV od GLE?

Takvu sam neku njihovu grdosiju video malopre da sam se iznenadio. Nemam pojma šta je, ali čini se mnogo veće od recimo Q7

 

Edit: da odgovorim sam sebi, kaže Gugl da imaju i GLS, biće da je to. Kontam da ih onda ima na ulicama, verovatno pre nisam obraćao pažnju, baš nekako jezivo izgleda.

Edited by mraki
Link to comment

Ma to je, samo me je onda malo prevario utisak. Učinilo mi se da veći auto u životu video nisam. Grdosija je naravno, ali ispada da je u rangu sa nekim Rendž Roverima koje vidjam redovno, nije baš neka egzotika...

edit: Vidim da je malo viši, valjda je i to u kombinaciji sa ogromnim točkovima doprinelo utisku.

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...