Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa kupovinom krovnih kofera? Imam Opel Astru G hatchback, čiji je gepek premali da bismo se nas petoro spakovali za more, tako da nam je neophodan krovni kofer.

 

Zanima me bukvalno sve, od toga šta i gde da kupim i po kojoj ceni, do toga kako se namešta i šta da stavim gore, a šta u gepek. Svakako imam nameru da kupim nov krovni kofer i budžet nije problem, tako da me ne zanimaju KP i Limundo varijante.

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Ima li neko iskustva sa kupovinom krovnih kofera? Imam Opel Astru G hatchback, čiji je gepek premali da bismo se nas petoro spakovali za more, tako da nam je neophodan krovni kofer.

 

Zanima me bukvalno sve, od toga šta i gde da kupim i po kojoj ceni, do toga kako se namešta i šta da stavim gore, a šta u gepek. Svakako imam nameru da kupim nov krovni kofer i budžet nije problem, tako da me ne zanimaju KP i Limundo varijante. 

 

Možete i da iznajmite na 15-ak dana ako vam treba samo za tu jednu priliku godišnje. Tamo gde iznajmljuju uzima se i sa krovnim nosačima i sve ti sami montiraju. Treba uzeti u obzir i da li ćeš imati gde da ga čuvaš cele godine (razlog br. 1 što ja nisam kupio). Na kolima da ga držiš stalno nije pametno, krade se, a i utiče na aerodinamiku.

 

Ako baš želiš da kupiš, pored ove prodavnice često prolazim, ali nisam ulazio: http://lavauto.rs/kontakt/474-thule-shop.html

Link to comment

Hvala na informacijama! U svakom slučaju moram da razmislim da li ću kupovati ili iznajmiti (nisam doduše znao da i toga ima), obzirom da će mi trebati par puta godišnje, ali ne baš svaki dan.

 

EDIT: I ja pitam gluposti, izguglaću ko sve nudi iznajmljivanje krovnih kofera.

Edited by Ayatollah
Link to comment

@Ayatollah

Ja sam skoro rentao nosače (kofer zajmio od drugara). Cena rente je 2e dan samo nosači, 6e dan nosači i kofer (Thule). Ne naplaćuju generalno dan montaže i dan vraćanja. Ako hoćeš, poslaću ti kontakt na pm (freelance lik sa skladištem u garaži na nbgd kod piramide/immo centra, korektan skroz). Osim Lava, ima i na Tošinom bunaru Thule prodavnica.

 

Nosači se uzimaju prema vrsti krova (tj za konkretan model auta, mount nije univerzalan). Thule zapravo posebno prodaje "šapice" za kačenje na krov, posebno same nosače (poprečne štangle) i posebno kofere. Ako kupiš, kad zameniš auto menjaš samo šapice. Nosači/štangle su im u 3 varijante: čelični, aluminijumski (obe vrste klasična 'kockasta' štangla, pravouganog poprečnog preseka) i neki aerodinamični (liče na avio krilo, ppresek kao kapljica). Razlika je u ceni solidna, a razliku u aerodinamici ćeš primetiti samo ako voziš samo sa nosačima, bez kofera.

 

Bitan momenat pri montaži: nemoj da juriš simetriju i staviš kofer po sredini krova, zažalićeš kad bude trebalo da se pakuje i raspakuje; stavi bliže nekoj strani (gde se otvara kofer).

Edited by jezovuk
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zdravo,
trebao bi ovih dana kupiti polovan auto a nisam siguran kakav je redosled radnji. Da li još postoje agencije koje sređuju papirologiju ili se sve radi kod notara.
Automobil je registrovan prošlog meseca, trebalo bi da su svi papiri uredni.

Koji su troškovi kupca a koji prodavca?

Link to comment

Skinete ugovor sa neta (obavezno stavite fiktivnu cenu u ugovor da vas ne bi odrapila poreska), odete zajedno kod notara da ga overite, posle toga ideš u poresku, plati se porez i to je to.

Običaj je da sve troškove snosi kupac.

Link to comment

Stvar je u tome da ne platiš više nego što treba, nije bitno koliko. Ako je cena koju stavite u ugovor viša od kataloške koju koriste za obračun poreza, oni će uzeti za osnovicu cenu iz ugovora. Ako je cena u ugovoru niža od kataloške, primeniće katalog. zato stavite cenu 100 evra i mirni ste.

Link to comment

a zašto jednostavno ne staviti cenu po kojoj je auto prodat

 

 

kao zajebaćemo državu za 225 dinara, ne razumem

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Niko neće da zajebe državu nego da država ne zajebe nas. Kao što rekoh, primenjuju dvostruke aršine, ako je tvoja cena niža od kataloške, primenjuju katalog, ako je tvoja cena viša primenjuju tvoju cenu, umesto da se drže samo svog kataloga, ne znam koji ga onda đavo i koriste? Teoretski, pogrešiš u ugovoru i staviš nulu više i kupiš auto umesto za 5 za 50 hiljada evra i to overiš, oni će ti računati porez na 50 hiljada što je suludo. Zato simbolična cena, država će uzeti koliko je i htela po katalogu i niko nije oštećen.

 

edit ja sam stavio cenu po kojoj sam kupio auto u ugovor, platio sam 3 hiljade više porez nego što je kod njih po katalogu.

Edited by čekmeže
Link to comment
37 minutes ago, čekmeže said:

Stvar je u tome da ne platiš više nego što treba, nije bitno koliko. Ako je cena koju stavite u ugovor viša od kataloške koju koriste za obračun poreza, oni će uzeti za osnovicu cenu iz ugovora. Ako je cena u ugovoru niža od kataloške, primeniće katalog. zato stavite cenu 100 evra i mirni ste.

 

Onda ce primeniti cenu iz kataloga [kao sto su i u slucaju poklona, tj. 'cene' od 1 dinara].

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...