Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Meni se čini da sam pročitala Frodoa, i da me je to prilično iznerviralo, ali možda je greška.
jesi, bice Frodo, ali cenim samo u uvodnoj sekvenci
Link to comment
kome se ne sviđa, nek pravi sopstvenu adaptacijuovaj me topik sad čini nestrpljivim
i ja dajem blanko poverenje đeksonu, kad vidim film biće prilike da ga pljujem ako nešto grdno zajebe.
Link to comment

2001. Na pauzama između predugih predavanja na najgikovskijem fakultetu u ovom delu univerzuma slušam LOTR eksperte koji su sve od Tolkina pročitali i koji su skinuli volivnjački rukopis kako je film sranje jer je izbacio ovo i ono i ovoga ili onoga predstavio ovako, uostalom "patuljak nikada nije skočio na sarkofag". Rekoh dobro. IOnako nisam čitao. Koji dan kasnije sa još nekim odgledah film sedeći u četvrtom redu u Takvudu i izađoh oduševljen i obeznanjen (prvo pojavljivanje Nazgula, hvala lepo, boljeg nema). Ukupno sam svaki deo LOTR odgledao u bioskopu po tri puta. DVD, TV i youtube se ne mogu prebrojati. Đekson zna znanje. Duvajte ga, hejteri.

Link to comment
2001. Na pauzama između predugih predavanja na najgikovskijem fakultetu u ovom delu univerzuma slušam LOTR eksperte koji su sve od Tolkina pročitali i koji su skinuli volivnjački rukopis kako je film sranje jer je izbacio ovo i ono i ovoga ili onoga predstavio ovako, uostalom "patuljak nikada nije skočio na sarkofag". Rekoh dobro. IOnako nisam čitao. Koji dan kasnije sa još nekim odgledah film sedeći u četvrtom redu u Takvudu i izađoh oduševljen i obeznanjen (prvo pojavljivanje Nazgula, hvala lepo, boljeg nema). Ukupno sam svaki deo LOTR odgledao u bioskopu po tri puta. DVD, TV i youtube se ne mogu prebrojati. Đekson zna znanje. Duvajte ga, hejteri.
-1duvajte ga hipsteri
Link to comment
Pa ništa, trebalo je da nađu glumca rođenog u devetnaestom veku. Da je Bela Lugoši tu negde mogao bi da odradi, mada je i on previše mlađahan (1882. godište) Meni od živih na pamet pada samo večiti Cristopher Lee, ali on je već Saruman tako da ne može.
Aman, niko nije rekao da Torina treba da igra glumac star 195 godina (po toj logici bismo za Elronda morali da angažujemo mumiju Ramzesa II), već da je kasting trebao da izgleda tako da Torin izgleda kao pravi kralj patuljaka - star, uvažen i cenjen, a ne kao propali šminker (mene ovaj Džeksonov Torin pojavom neodoljivo podseća na onog šanera iz Kengura što valja kradenu robu u kladionici, a ne na kralja patuljaka). Uostalom, ne vidim zašto Torin ne bi bio upečatljiv i da je izgledao kao na slici koju sam postavio, a svakako ne bi narušio vizuelni identitet filma.
Link to comment
Aman, niko nije rekao da Torina treba da igra glumac star 195 godina (po toj logici bismo za Elronda morali da angažujemo mumiju Ramzesa II), već da je kasting trebao da izgleda tako da Torin izgleda kao pravi kralj patuljaka - star, uvažen i cenjen, a ne kao propali šminker (mene ovaj Džeksonov Torin pojavom neodoljivo podseća na onog šanera iz Kengura što valja kradenu robu u kladionici, a ne na kralja patuljaka). Uostalom, ne vidim zašto Torin ne bi bio upečatljiv i da je izgledao kao na slici koju sam postavio, a svakako ne bi narušio vizuelni identitet filma.
Patuljci su u Tolkinovim knjigama inace dugovecni, tako da ne mora nista da znaci i ne mora Foco da igra Torina. Ovaj dasa jeste malo dosminkan ali cenim da ce biti jedan od glavnih hitova gledalacke publike jednom kad film izadje. Ima tu crtu "surov + prepreden + na sve spreman + ima plitko kvacilo + sve pozitivno" da iznese Torinov lik. To se, pak, ne moze reci za vecinu ovih sto su se poredjali iza njega. Ima tu kastinga od zla oca i jos gore majke.
Link to comment
(prvo pojavljivanje Nazgula, hvala lepo, boljeg nema).
Onaj kadar kada se hobiti sakriju pored puta, a nazgul stane iznad, Frodo baca pogled i sledi kadar u ono krvavo kopito - apsolutno nenadjebivo. Ne bilo mi teško.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...