Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

to je to.

 

Nije to to naravno. Imao je vise cinjenica (vrata koja su blokirana). Da je nije nista rekao ova medijska ludnica kako je vi zovete bi bila 100 puta gora.

Link to comment

Ali za to nije kriv tužilac, niti bilo ko od zvaničnih organa. Do toga se došlo tek pošto se saznalo ime osumnjičenog (mislim do bolovanja, psihičkih problema i ostalog)

Kriv je jer ga niko nije lupao po ušima da koncipira nastup tako da se čitav svet kao besan baci na kopilotovu biografiju. I nije se baš strogo držao činjenica jer su mu one analize disanja obične špekulacije iz kojih je drogirana javnost™ trebalo da dodatno ojača sliku o hladnokrvnom čudovištu. To je malkice više od suvih činjenica. Edited by beowl
Link to comment

Dobro beowl, sta mislis da bi se sada desavalo da tuzilac nije izasao sa cinjenicama koje je ima? Kako bi tek mediji tek divljali sa poluproverenim informacijama koje cure iz istrage?! Kako bi se osecale porodice poginulih da sad citaju o tome kako vlast krije da zna krivca za nesrecu?

 

Dobro je ovo odradjeno. Pravovremeno obavestavanje porodica, a zatim i javnosti o napretku istrage sigurno nije napravilo vise stete nego sto bi je napravilo cutanje.

Link to comment

Kriv je jer ga niko nije lupao po ušima da koncipira nastup tako da se čitav svet kao besan baci na kopilotovu biografiju. I nije se baš strogo držao činjenica jer su mu one analize disanja obične špekulacije iz kojih je drogirana javnost™ trebalo da dodatno ojača sliku o hladnokrvnom čudovištu. To je malkice više od suvih činjenica.

 

A kako mi to možemo da znamo da li su špekulacije ili je bio prisutan i neko stručan za to? 

 

Anyhow, nije realno bilo drugačijeg načina da se ovo odradi. Nisu mogli da kažu - ne znamo šta je bilo pošto su preslušali CVR. Nisu mogli samo da kažu - nije nesreća, ali ne možemo dalje, ispao bi potpuni haos. Nisu mogli da samo kažu - osoblje: onda bi komplet osoblje bio nedeljama stigmatizovano bez ikakvog razloga. Uradili su jedinu moguću stvar. Za mene je ovo primer transparentnog i efikasnog funkcionisanja institucija. I preuzimanja odgovoenosti za svoj posao. 

Edited by MancMellow
Link to comment

kolko sam ja ukapirao kokpit moze da se otvori na sifru spolja pod uslovom da to neko ne blokira iz kokpita, ne kapiram  cemu ovolika drama, sve je prilicno jasno.

Link to comment

Danas se olako barata terminima "depresivac", "psihopata". Po osobinama koje "krase" ove profile, čitavo čovečanstvo je onda depresivno i psihopatsko. Ali suština je u intezitetu manifestacije nekog ponašanja, a ne u njegovom prisustvu. Zato se razlikuju, na primer, društveno prihvatljiva neurotična depresija od psihotične depresije ...

 

Koliko puta je moglo da se pročita za masovne ubice, silovatelje ili kanibale da su bili tihi, mirni, povučeni ... Da li to znači da su svi tihi, mirni i povučeni pritajene psihopate?

 

Vulgarna simplifikacija ...

Edited by stoka
Link to comment

Kriv je jer ga niko nije lupao po ušima da koncipira nastup tako da se čitav svet kao besan baci na kopilotovu biografiju. I nije se baš strogo držao činjenica jer su mu one analize disanja obične špekulacije iz kojih je drogirana javnost™ trebalo da dodatno ojača sliku o hladnokrvnom čudovištu. To je malkice više od suvih činjenica.

 

Preteruješ.

Tužilac pokreće istragu jer ima osnovane sumnje da je neko svesno srušio avion. To je dužnost tužioca. Tačka.

Mediji su ti koji naduvavaju priču gde god stignu.

 

edit: ne znam kako je tužilac drugačije mogao da pokrene istragu, a da se ceo svet ne baci kao besan pas na kopilotovu biografiju.

Edited by Frile
Link to comment

da kapetan nije izasao a avion ipak pao nasli bi da je pred razvodom. mislim da u ozbiljnim istragama sumnje potkrepljujes posle visestrukih provera a za to ipak treba vremena

Link to comment

ne, ovo je komplet presuda pre istrage a kamoli sudjenja

 

tužilac (prevod na engleski)

 

 

 

appears to have deliberately sent the plane into accelerated descent

 

appears

Link to comment

Ponavljamo, u ovoj čitavoj priči jedan detalj ne drži vodu, a to je izneseni podatak da je kopilot do samog udarca bio potpuno miran, bez ikakvih fizičkih promena u frekvenciji i dubini. Ne postoji osoba, ma kakve strukture ličnosti bila, koja u takvim trenucima neće imati promene osnovnih parametara i koja neće ispustiti barem neki zvuk - usklik neposredno pre udara, plač, tiho jecanje, histerični smeh i sl ...

 

Ovako kako je opisano dešavanje, kao da nije bio u svesnom stanju ili je bio pod dejstvom nekih specifičnih droga koje su mu potpuno deformisale percepciju ...

Edited by stoka
Link to comment

kolko sam ja ukapirao kokpit moze da se otvori na sifru spolja pod uslovom da to neko ne blokira iz kokpita, ne kapiram  cemu ovolika drama, sve je prilicno jasno.

 

 

Ponavljamo, u ovoj čitavoj priči jedan detalj ne drži vodu, a to je izneseni podatak da je kopilot do samog udarca bio potpuno miran, bez ikakvih fizičkih promena u frekvenciji i dubini. Ne postoji osoba, ma kakve strukture ličnosti bila, koja u takvim trenucima neće imati promene osnovnih parametara i koja neće ispustiti barem neki zvuk - usklik neposredno pre udara, plač, tiho jecanje, histerični smeh i sl ...

 

Ovako kako je opisano dešavanje, kao da nije bio u svesnom stanju ili je bio pod dejstvom nekih specifičnih droga koje su mu potpuno deformisale percepciju ...

Link to comment

kolko sam ja ukapirao kokpit moze da se otvori na sifru spolja pod uslovom da to neko ne blokira iz kokpita, ne kapiram  cemu ovolika drama, sve je prilicno jasno.

ja sam naprotiv ukapirala da je sistem pred uvodjenjem

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...