Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

2014 je bio bolestan, nije mogao ni da stoji valjano posle prvog seta

 

i nadal je bio nikakav

posle je bila priča da bi čak možda i predao da se ušlo u peti 

Edited by dùda
Link to comment

Novak jednostavno nema za cim da zali. Covek je u naponu snage i ima devet GS turnira. Jeste gubio neke koje je mogao da dobije ali dobijao je i neke od cijeg gubitka ga je delio jedan senzacionalni ritern viner ili jedan bizaran promasaj protivnika s pola terena. Ne moze sve da se dobije.

To e to.

Link to comment

Ne slažem se sa ovim, jednostavno, Nadal je prošao svoj prajm negdje 2010. godine. Posle toga, Novak je uvijek bio bolji igrač ali nije uspjevao da izdrži taj pritisak u Parizu. Jedini meč na Garosu gdje se ništa nije pitao bilo je polufinale 2011, sve ostalo je imao na svom reketu.

 

Slazem se da je Nadal bio na vrhuncu tipa od 2008.-2010., ali se nikako ne slazem da je posle toga njegovo proslo i da je posle Novak uvek bio bolji igrac. Treba biti malo objektivan. Pogledas posle 2012. Novak ima samo jedan GS vise od tada do danas. Covek koji od februara do oktobra recimo 2013. izgubi 2 meca, uzme 5 mastersa (od toga 3 na betonu) veze ceo USO tour sto ni Federeru nije polazilo za rukom, ja bih rekao da se i on tu nesto pita.

 

Jbg, svi mogu za necim da zale to je bukvalno sbbkbb i ne treba toliko ulaziti u to. Isto je Rafa kao Novak na RG '13 imao sansu na AO '12, lagan volej u mrezu sa brejkom viska gde se okrenulo sve. Moze tako da se polemise do sutra. Navijam i ja za Novaka uvek, ali mislim da ljudi kod nas malo preteruju, naravno moje misljenje. 

 

Trenutno nesto se i ne opterecujem predvidjanjima ko ce koliko imati GS i slicno, uzivam gledajuci njihove meceve, a kad se penzionisu bice prilika za podvlacenje crte i poredjenja.

Link to comment

nije bio volej u mrezu, vec bekend passing iz sredine terena kada je Njole bio na jednoj strani, umesto samo da plasira u teren, poslao u aut :P

 

i ljudi se varaju ako misli da Nadal nije bio na vrhuncu 2011. pa covek je od indian wellsa do uso dobio sve zivo, izuzev finala protiv Novaka :D ni 2008 ili 2010 Rafa nije bio toliko dobar protiv obicnih smrtnika...

Link to comment

i ljudi se varaju ako misli da Nadal nije bio na vrhuncu 2011. pa covek je od indian wellsa do uso dobio sve zivo, izuzev finala protiv Novaka :D ni 2008 ili 2010 Rafa nije bio toliko dobar protiv obicnih smrtnika...

da, tada bi uzeo sve živo i neživo i pretekao feda po broju osvojenih gs,

ali,  desio se novak seknd edišn  :D 

 

ed.

i da, fed bre spomenik da podigne novaku za života

Edited by dùda
Link to comment

Slazem se da je Nadal bio na vrhuncu tipa od 2008.-2010., ali se nikako ne slazem da je posle toga njegovo proslo i da je posle Novak uvek bio bolji igrac. Treba biti malo objektivan. Pogledas posle 2012. Novak ima samo jedan GS vise od tada do danas. Covek koji od februara do oktobra recimo 2013. izgubi 2 meca, uzme 5 mastersa (od toga 3 na betonu) veze ceo USO tour sto ni Federeru nije polazilo za rukom, ja bih rekao da se i on tu nesto pita.

 

Đoković vodi 14-7 od početka 2011-te. A 2013 je neka potpuno specifična godina, loša forma Đokovića u središnjem dijelu te sezone poklopila se sa Nadalom kome je dugačka pauza pozitivno uticala na regeneratorska svojstva.

 

A Nadal je i ove godine, kada igra na nekih 60-70% svojih nekadašnjih mogućnosti, još uvijek u prvih deset. Valjda i to nešto govori o nivou koji je imao u najboljim danima.

Edited by keitel
Link to comment

nije bio volej u mrezu, vec bekend passing iz sredine terena kada je Njole bio na jednoj strani, umesto samo da plasira u teren, poslao u aut :P

 

i ljudi se varaju ako misli da Nadal nije bio na vrhuncu 2011. pa covek je od indian wellsa do uso dobio sve zivo, izuzev finala protiv Novaka :D ni 2008 ili 2010 Rafa nije bio toliko dobar protiv obicnih smrtnika...

Imam situaciju u glavi i nemam pojma sto sam napisao mrezu, mozda zbog Novaka i njegovog susreta sa istom.  :P

 

Ne znam meni je Rafa ipak malo bolje delovao te '08 i dok je jos drzao formu na pocetku '09. Recimo taj AO '09, polufinale Verdasco i odmah posle Federer (cuvena scena sa plakanjem  :D ) sa danom manje odmora, tu mi je delovao mnogo jako i jedan od jacih turnira koje sam gledao ikada. Ili takodje kad se videlo da ce Novak konacno imati strasnu sezonu kad smo uzeli DC '10 na USO kad je izgledalo sta god udaris vrati se barem duplo gore, a kao u zid da udaras. 

 

Isto tako, nekad dobijas nekad gubis sto rekose, ne moze jednostavno sve. Novak ga je ubio 2011., ali recimo Rafa je u jednom trenutku dobio 6 od narednih 7 meceva posle toga, jos jedan pokazatelj da se i on nesto pitao.

Link to comment

da, tada bi uzeo sve živo i neživo i pretekao feda po broju osvojenih gs,

ali,  desio se novak seknd edišn  :D

 

ed.

i da, fed bre spomenik da podigne novaku za života

 

ovo nije bas najtacnije. da nije bilo novaka fed bi imao minimum 2 gs-a vise, verovatno bar 3-4.

Link to comment

da, tada bi uzeo sve živo i neživo i pretekao feda po broju osvojenih gs,

ali,  desio se novak seknd edišn  :D

 

ed.

i da, fed bre spomenik da podigne novaku za života

 

Nista se ne bi bitno promenilo, samo bi i Rodzer i Rafa bi imali po par GS-ova vise. Rodzer dva (oba Vimbldon) a Rafa tri (po jedan AO, US Open, Vimbldon) vise.

Link to comment

Najverovatnije bi Federer osvojio i AO 2011.

 

Moguce i najverovatnije, u pravu si, ali to je vec sta bi bilo kad bi bilo. Govorim samo o finalima koje su njih dvojica izgubili od Novaka u direktnoj borbi za GS trofej.

Link to comment

U pravu si. Mada vecina postova na ovoj temi su: sta bi bilo kad bi bilo, razne teorije, mastanja. U ovom trenutku Federer 86(17), Nadal 66(14), Djokovic 54(9). Najmladji od ove trojice je u najboljoj formi i cini se da ce u buducnosti osvajati najvise trofeja  . Tako izgleda , a da li ce biti, videcemo.

Link to comment

Naleteh na intervju Cavija, ne vezano za tenis govorio je o Kasiljasu, ali mi je upao u oko ovaj deo

 

Na stranu rasprava o tome koji je najbolji teniser, mi danas imamo trojicu aktivnih igraca koje u svojim zemljama mnogi sunarodnici proglasuju za najbolje sportiste ikada. Do te mere je tenis danas "eksplodirao".

i Novak će možda ući u tu priču, ali za početak će morati da pretekne 1 Aranku Binder po olimpijskim medaljama.

Link to comment
  • 3 months later...

zanimljivo poređenje

 

 

 

Federer opponents first 10 slam wins 

Philippoussis 
Marat Safin 
Andy Roddick 
Lleyton Hewitt 
Andy Roddick 
Andre Agassi 
Marcos Baghdatis 
Rafael Nadal 
Andy Roddick 
Fernando González 

Djokovic opponents first 10 slam wins 

Jo-Wilfried Tsonga 
Andy Murray 
Rafael Nadal 
Rafael Nadal 
Rafael Nadal 
Andy Murray 
Roger Federer 
Andy Murray 
Roger Federer 
Roger Federer 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...