Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

ostani jos malo na ovom topiku, pa cemo da te ubedimo da ti treba dSLR :lol:
covece, pa ja vec imam aktivnu dilemu..."uzmem dSLR za ceo zivot, bog da me vidi" (pritom sam uvek skljocao sa tudjim aparatima i sad kupujem svoj pre svega zbog dolaska bebe u kucu, pa kao aj da mogu i ja nesto da napravim kvalitetnije kad imam vremena...)koji sam ja loza..
Link to comment
covece, pa ja vec imam aktivnu dilemu..."uzmem dSLR za ceo zivot, bog da me vidi"
:lol: Zabluda kojom se otvara pandorina kutijaTu je situacija znatno komplikovanija, jer tu već imaš da biraš izmedju dva brenda Canon vs Nikon što u ne dSLR vodama nije slučaj. :lol: Pa onda kreneš da razmišljaš o objektivima, zoom, prajm, blic a tu negde se provlače pelene, bebelacBaci oko na ovaj Test , mislim da će ti mnogo pomoći u donošenju konačne odluke.EDITZa jednog snajperistu, mnogo nišaniš :lol: Edited by Outlander
Link to comment
:lol: Zabluda kojom se otvara pandorina kutijaTu je situacija znatno komplikovanija, jer tu već imaš da biraš izmedju dva brenda Canon vs Nikon što u ne dSLR vodama nije slučaj. :lol: Pa onda kreneš da razmišljaš o objektivima, zoom, prajm, blic a tu negde se provlače pelene, bebelac
a pentax, sony, olympus?a i dSLR-ovi se menjaju ;)
Link to comment
  • 2 weeks later...

pa ajde dok nema ovih strucnjaka da kazem sta su meni (dobro) preporucili: Canon A650IS ...ja sam teska picajzla i volim veliko istrazivanje pre kupovine ali stvarno je to to sto mi treba...

Link to comment
izvinjavam se sto nemam vremena da citam ceo topik, ali hitno mi treba da kupim digitalni foto aparat (cena: do 200 funti). sta biste mi preporucili?
za sta se god odlucis, pogledaj za cene ovdeima po proizvodjacima dSLR-ova i kompaktnih [meni sa leve strane]I definitivno izbegavaj Jacobs radnje.p.s. sta ti hoces od aparata? Edited by jms_uk
Link to comment
p.s. sta ti hoces od aparata?
Hocu da pravi kvalitetne fotografije uz minimalna podesavanja opcija, da mu baterija dugo traje i da nema tendenciju da se lako kvari.edit: eh, da, i da nije mnogo glomazna tako da moze da mi stane u torbicu bez problema. Edited by BraveMargot
Link to comment
Hocu da pravi kvalitetne fotografije uz minimalna podesavanja opcija, da mu baterija dugo traje i da nema tendenciju da se lako kvari.edit: eh, da, i da nije mnogo glomazna tako da moze da mi stane u torbicu bez problema.
Canon Digital IXUS .. bilo koji koji ima skracenicu ISi to je to .. sama odluci broj pixela :)cena izmedju 15k i 25k rsd Edited by eye of the beholder
Link to comment
Hocu da pravi kvalitetne fotografije uz minimalna podesavanja opcija, da mu baterija dugo traje i da nema tendenciju da se lako kvari.edit: eh, da, i da nije mnogo glomazna tako da moze da mi stane u torbicu bez problema.
to je canon ixus gama, mada ja bi pogledao i neki od olimpusa sw serije Edited by foto
Link to comment

@ jms:

Hocu da pravi kvalitetne fotografije uz minimalna podesavanja opcija, da mu baterija dugo traje i da nema tendenciju da se lako kvari.edit: eh, da, i da nije mnogo glomazna tako da moze da mi stane u torbicu bez problema.
e, bash sam ovo htela da te pitam pre neki dan :D
Link to comment
Hocu da pravi kvalitetne fotografije uz minimalna podesavanja opcija, da mu baterija dugo traje i da nema tendenciju da se lako kvari.edit: eh, da, i da nije mnogo glomazna tako da moze da mi stane u torbicu bez problema.
@ jms:e, bash sam ovo htela da te pitam pre neki dan :D
kao neko ko je koristio 3 IXUS-a u proteklih 5 godina, i kupio jos toliko drugim ljudima, definitivno ih preporucujem :)Ovde, na njihovom sajtu moze da se uradi poredjenje razlicitih modela.generalno, trocifreni modeli imaju malo veci raspon optickog zuma, neki [stariji] dvocifreni nemaju stabilizaciju slike, takodje neki modeli imaju, a drugi nemaju opticko trazilo.@BM, evo ti 'lokalnih' cena:picture1ud1.png
Link to comment

imam ortaka koji dolazi iz Bostona sledece nedelje, hteo sam da ga zamolim da mi uzme onog kenona (Power Shot A-650IS), posto je obicno sve jeftinije tamo...pitanje: da li je moguce da sam ja toliko IT nepismen da ne mogu da izguglujem radnju u Bostonu gde ima da se uzme ili se tamo mozda prodaje po drugim brojem? idiotski mi je da moze samo da se naruci on line... u Best Buy-u ima podvodni kontejner za njega ali ne i on :blink:

Link to comment
imam ortaka koji dolazi iz Bostona sledece nedelje, hteo sam da ga zamolim da mi uzme onog kenona (Power Shot A-650IS), posto je obicno sve jeftinije tamo...
Jasno ti je da u tom slučaju nećeš biti u prilici da iskoristiš sve čari garancije ako ti za ne daj bože zatreba.Mislite o tome
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...