Jump to content
IGNORED

Totalna antipreporuka


korindjar

Recommended Posts

definitivno nije za svakoga, iako mi je jedan od omiljenih filmova. ko ocekuje uobicajenog Klarka u filmu, mogao bi se gadno zeznuti, te ovu reakciju razumem.ali...nazvati ga "govnom" je jedan od najpretencioznijih estetskih sudova koje sam u zivotu cuo laugh.gifHail.gif
Link to comment
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    27

  • ToniAdams

    20

  • Ajant23

    19

  • Miralem

    16

definitivno nije za svakoga, iako mi je jedan od omiljenih filmova. ko ocekuje uobicajenog Klarka u filmu, mogao bi se gadno zeznuti, te ovu reakciju razumem.ali...nazvati ga "govnom" je jedan od najpretencioznijih estetskih sudova koje sam u zivotu cuo laugh.gifHail.gif
nazvati "govnom" odiseju u svemiru nije nikakav estetski sud. to je direktni dokaz da je autor izjave glup kao guzica.
Link to comment

Zao mi je ali sem uvodnih scena sa monolitom i lepog prelaska iz ere kostiju u eru svemirskih letova (sa jasno naglasenim razlogom za to) nisam video nista vredno gledanja. Cak bi se usudio da kazem da zavrsna scena koja bi trebalo da znaci novu evoluciju covecanstva nije dovoljno upecatljiva. Ok mozda su krivi i velika ocekivanja i poznavanje svakog detalja price ali verujem da bi Film trebao da bude i nesto vise. Preterao sam sa recnikom ali antipreporuka ostaje. Bar niko nece imati prevelika ocekivanja kad procita ovo ;)

Link to comment

Па овај, мниjeм да се ни ја не бих нешто одушевио филмом да сам га погледао с 30 а не 10 година. Шањане, ево ти мало опширнијег штива о симболици у филму и не обраћај пажњу на снобље које углавном "воли" филмове с просечном двоцифреном минутажом кадра и пола речи по минути. :yucky:

Margaret Stackhouse wrote some critical commentary on 2001. After reading her remarks, Stanley Kubrick stated the following:Margaret Stackhouse's speculations on the film are perhaps the most intelligent that I've read anywhere, and I am, of course, including all the reviews and the articles that have appeared on the film and the many hundreds of letters that I have received. What a first-rate intelligence!
The amazing thing is that Miss Stackhouse was a junior at North Plainfield (N.J.) High School and 15 years old when she wrote her reflections on 2001.
Edited by Hella
Link to comment

Shan Jan,Mislim da si jednostavno zrtva prevelikih ocekivanja. Odiseju sam gledao nekoliko puta, svaki put mi se vise svidela. Mislim, daleko od toga da se radi o remek delu, ali film uopste nije los - pogotovo ako ne gledas zadnjih petnestak minuta filma.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mozda malo preterujem ali...Stayhttp://www.imdb.com/title/tt0371257/Mislio sam da nisam gledao ovo (ne)delo ranije, te se zajebah pa ga ponovo pokusao odgledati. Tja, .. sta reci o ovome? Ryan Gosling nas smara hocu da se ubijem, pa hocu da se ubijem.Sporo, dosadno, pacenicko zavlacenje do bola. Nadam se da su se Ewan-u u toku snimanja umesto mrtvih ljudi pricinjavale zelene novcanice u velikim apoenima.3/10

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...