Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

35 minutes ago, peralozac said:

Nemoj tako, i mi dosadno-nam-je-na-poslu imamo dušu.

 

Ne znam da li si primetio, nisam bio ovde jedno vreme i moracu da dosta proredim pojavljivanje jer prelazim na novi posao koji ce biti mnogo zahtevniji od sadasnjeg. 

Link to comment
6 hours ago, peralozac said:

 

Ispade da ima debele veze:

 

 

 

 

Neverovatno, simfonijski orkestar je finansiran od strane države, pa gde to ima.

Link to comment
13 minutes ago, Indy said:

 

Neverovatno, simfonijski orkestar je finansiran od strane države, pa gde to ima.

 

Izvini ako sam te pogrešno shvatio, pogubi se čovek ovde u silnim kontra, rekontra i subkontra sarkazmima. Koja je bila poenta komentara:

 

"Taj koncert stvarno nema nikakve veze sa "australijskim vlastima". (Osim, možda, što su lokalne tj. gradske vlasti izdale za to potrebnu dozvolu)."

 

Link to comment

OK, možemo da vratimo na početak. Izvoli objasni na koji način 1 prijatan koncert u Melburnu, na kome je svako mogao da diriguje, objašnjava da ovdašnji sistem nije plutokratski.

Link to comment

Pa da je plutokratski valjda bi ulice bile prazne, a svi dirigovali po magacinima?

 

Šalim se. Nisam imao nameru da objasnim ili dokažem bilo šta, samo da kao lokalni patriota podelim sa PPP koncert koga sam se jutros setio. Uvod je napisan kao nastavak rasprave sa Noskičem, koja je bila ne o tome da li je sistem plutokratski ili ne već o procentu nezaposlenih u različitim zemljama. E sad što se niko osim Noskiča i mene nije udubljivao u te postove i grafike, nije moj problem, ali je savršeno razumljivo :) 

Link to comment
13 hours ago, Indy said:

 

Neverovatno, simfonijski orkestar je finansiran od strane države, pa gde to ima.

 

Ovi sto su debelo profitirali na balonu nekretnina, njima je sve lepo ovde. Bez razlike, simfonijski orkestar, sta god. A kako i ne bi kada primas 50-100k godisnje da sedis i lezis u svom stanu/kuci. Tako da nemas sta njima da objasnjavas kako to izgleda kada nemas nikakve nade da ces imati svoj krov nad glavom ovde ikada i kada stanodavac moze da te ishutira bilo kada i da ti poveca kiriju bez ikakvog ogranicenja uz zabranu nekih obicnih stvari koje cine zivot kao sto su kucni ljubimac i ukucavanje eksera u zid da drzi sliku ili fotografiju.

Link to comment

isto je u Tajlandu,

99 posto su skorojevići, firi im lemongrass iz čmara,

obogatili se preko noći na uštrb migranata, nazovimo ih robova, što i ustvari oni jesu.

 

 

Nema kucanja ili pomeranja, ugradis klimu dakle znači da ostaje klima tu zauvek, ukucaš ekser gubiš depozit itd itd

Link to comment

Sta je isto? Jesu li na Tajlandu skocile cene nekretnina 2,5 do 3 puta u poslednjih 7 godina? Nisu.

Da li strani drzavljani mogu da kupe kuce i zemlju? Ne mogu.

Jel ti brani neko da na svojoj zemlji napravis kucu kako hoces i kakvu hoces? Mozda ako je rec o centru grada, ako nije onda izvoli pravi.

Spavao sam nekolicinu puta u kucama familije i prijatelja na Tajlandu koje su sami ljudi podigli porodicno. Sto na selu, sto u predgradju Bangkoka.

 

A cekaj, ti bi da skines klimu pa da u zidu ostane rupa? To nije moguce nigde na svetu. Mozes da ugradis i ostavis ili da poneses ako popravis zid. U Australiji ne mozes ni da ugradis tu klimu bez odobrenja vlasnika. 

 

Edited by noskich
Link to comment

Skocile su 10 puta u poslednjih 7 godina,

Mogu, ako otvore firmu,

Postoje propisi koji se ticu kanalizacije, interneta, vode... sto dozvola moras da dobijes,

 

predgradje Bankoka je ekvivalent 50 km od stvarnog bankoka i gde se zaista radi i zaradjuje... plus neverovatne guzve i los sistem infrastrukture

 

Vala sam skidala klime svuda po srbiji i evropi i nosila.

 

Link to comment
3 hours ago, noskich said:

Sta je isto? Jesu li na Tajlandu skocile cene nekretnina 2,5 do 3 puta u poslednjih 7 godina? Nisu.

Da li strani drzavljani mogu da kupe kuce i zemlju? Ne mogu.

Jel ti brani neko da na svojoj zemlji napravis kucu kako hoces i kakvu hoces? Mozda ako je rec o centru grada, ako nije onda izvoli pravi.

Spavao sam nekolicinu puta u kucama familije i prijatelja na Tajlandu koje su sami ljudi podigli porodicno. Sto na selu, sto u predgradju Bangkoka.

 

A cekaj, ti bi da skines klimu pa da u zidu ostane rupa? To nije moguce nigde na svetu. Mozes da ugradis i ostavis ili da poneses ako popravis zid. U Australiji ne mozes ni da ugradis tu klimu bez odobrenja vlasnika. 

 

ozbiljno me interesuje, ako stranci ne mogu da kupe zemlju i nekretnine, odakle onda onoliki rezorti i privatne vile? to sve poseduju tajlanđani?

Link to comment
2 hours ago, teacher said:

ozbiljno me interesuje, ako stranci ne mogu da kupe zemlju i nekretnine, odakle onda onoliki rezorti i privatne vile? to sve poseduju tajlanđani?

zašto nasedate na njegove hvalospeve o aziji?

 

ne bi mu supruga pobegla za australiju da je imala bilo kakvu buducnost.

 

Bukvalno feudalističko društvo, gde zakon jačeg vlada

https://asiancorrespondent.com/2017/05/thailand-rights-activist-launches-lawsuits-authorities-fruit-producer/#ADhQZAtruglQK0jy.99

Link to comment
18 hours ago, Indy said:

Šta je sad to, otkad je OK da se komentariše nečija porodica ovde.

zašto neko konstantno govori o svojo supruzi, omalažava je ovde na forumu kako je budala što je došla u Australiju? 

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...