Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pametan potez! Za kraj samo jedna mala rekapitulacija razvojnog puta Noskiča Šnajdera a.k.a šio mu ga Đura Tajlandu procenat Noskič.

 

14 hours ago, noskich said:

Tajland je zemlja sa najnizom stopom nezaposlenosti na svetu

 

13 hours ago, noskich said:

Zavisi od godine. Mnogih godina Tajland je bio prvi. Male su varijacije iz godine u godinu.

 

13 hours ago, noskich said:

Unemployment Rate in Thailand averaged 1.45 percent from 2001 until 2018, reaching an all time high of 5.73 percent in January of 2001 and a record low of 0.39 percent in November of 2012.

 

2 hours ago, noskich said:

0.39% je 2012 bila najniza stopa nezaposlenosti na svetu.

 

1 hour ago, noskich said:

Tajland je imao nizu stopu nezaposlenosti od Kambodze pred kraj 2004-te godine: 

 

1 hour ago, noskich said:

U ovom univerzumu entropije ne postoji vecito stanje stvari. Pa prema tome ne postoji ni zemlja koja je uvek i vecito prva po necemu. Sve se neprestano menja. To se podrazumeva. Tajland je u jednom momentu nedavno bio prva zemlja po stopi nezaposlenosti na svetu, trenutno to nije, vec je pri samom vrhu. 

 

1 hour ago, noskich said:

Pred kraj 2004-te godine.

 

6 minutes ago, noskich said:

Ne znam tacno kada je bio rekorder, secam se samo da sam citao u vestima svojevremeno da je u jednom momentu bio prvi u svetu. Ne secam se tacno koja je godina bila u pitanju. 

 

Link to comment
2 minutes ago, peralozac said:

Pametan potez! Za kraj samo jedna mala rekapitulacija razvojnog puta Noskiča Šnajdera a.k.a šio mu ga Đura Tajlandu procenat Noskič.

 

 

Evo ga post na forumu koji pratim, najpoznatiji forum za expate na Tajlandu, na kojem se tvrdi da je rec o 2005-oj godini i o procentu na godisnjem nivou:

https://www.thaivisa.com/forum/topic/96062-thailand-has-worlds-lowest-unemployment-rate/

 

Thailand has the lowest unemployment rate in the world and South Africa the highest, Germany's Federal Statistics Office said Thursday, quoting data from the International Labour Organization (ILO).

Unemployment in Thailand was pegged at 1.9 per cent in 2005, according to comparative data from 43 countries collated by the ILO, the German office said.

The Thais were followed by South Korea and New Zealand, which both had a jobless rate of 3.7 per cent, according to the survey.

Ireland and Switzerland had the lowest unemployment rate in Europe at 4.4 per cent each, while Poland had the highest at 17.7 per cent. Germany's unemployment rate of 9.1 per cent placed it in 32nd place among the countries surveyed.

Bottom of the list was South Africa with an unemployment rate of 26.6 per cent.

The ILO classes unemployed people as those of working age who do not have paid employment or who are self-employed even though they actively seek work.

-- Agencies/DPA 2006-12-07

 

Moguce da sam tu procitao.

Edited by noskich
Link to comment

Problem je sto te stare vesti, sada vec pre 13 godina ne mozes lako naci online. Sad treba pretrazivati ILO arhivu iz 2006-te godine. 

Edited by noskich
Link to comment
1 minute ago, peralozac said:

Šta fali podacima sajta koji si sam linkovao, Trading Economics? Njihov izvor je Bank of Thailand.

 

Ne fali nista. Izvor za Benin stoji da je ILO. A na forumu pise da je upravo ILO "ustvrdio" da je Tajland imao najnizu godisnju stopu nezaposlenosti za 2005-u godinu. Tako da treba kopati po ILO-vom sajtu. 

Link to comment

I šta, sad si me ti kao preveslao i mi pričamo malo o Kambodži pa malo o Beninu pa o 2012. pa 2004. pa 2005... Dok budeš kopao po ILO-vom sajtu slobodno proveri i za 1995. i za 1985. to će ti vrlo pomoći da odbraniš tvrdnju "Tajland je zemlja sa najnizom stopom nezaposlenosti na svetu". 

Link to comment
12 minutes ago, peralozac said:

I šta, sad si me ti kao preveslao i mi pričamo malo o Kambodži pa malo o Beninu pa o 2012. pa 2004. pa 2005... Dok budeš kopao po ILO-vom sajtu slobodno proveri i za 1995. i za 1985. to će ti vrlo pomoći da odbraniš tvrdnju "Tajland je zemlja sa najnizom stopom nezaposlenosti na svetu". 

 

Hajmo jos jedanput - ne postoji zemlja koja je vecno i uvek prva po necemu na svetu jer se sve konstantno menja.

Kada sam napisao da je Tajland prvi po  nezaposlenosti na svetu podrazumevalo se da je u jednom, vremenski nedavnom, momentu bio prvi.

Trenutno nije prvi to je jasno, vec tokom poslednje dve decenije je uvek pri vrhu. Kada je tacno bio prvi tokom poslednje dve decenije nisam siguran, u jednom momentu je bio. Secam se da sam citao u vestima o tome. Ne secam se tacnog datuma kada sam citao. Eto toliko.

Edited by noskich
Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

 

Hajmo jos jedanput - ne postoji zemlja koja je vecno i uvek prva po necemu na svetu jer se sve konstantno menja.

Kada sam napisao da je Tajland prvi po  nezaposlenosti na svetu podrazumevalo se da je u jednom, vremenski nedavnom, momentu bio prvi.

Trenutno nije prvi to je jasno, vec tokom poslednje dve decenije je uvek pri vrhu. Kada je tacno bio prvi tokom poslednje dve decenije nisam siguran. Eto toliko.

 

Fair enough. Bar me nisi klepio sa "znam, ali neću da ti kažem" :)

Link to comment

Te 2013. godine, dok su Tajland, Benin i Kambodža vodili mrtvu trku ko ima manju nezaposlenost, plutokratska Ozi vlast je koristila razne prljave trikove da umori horde nezaposlenih i spreči ih da dignu revoluciju. Evo snimka jedne od tih podvala zbog koje je mnogi nezaposleni dobio upalu ruku.

 

  

Link to comment

Eh bre Indy, sad mi tu dosadnom istinom ulećeš klizeći start u moju pošalicu koja se lepo nadovezuje na raspravu sa Noskičem. Upale ruku nisi komentarisao, znači istina? :)  

Link to comment
29 minutes ago, Indy said:

Taj koncert stvarno nema nikakve veze sa "australijskim vlastima". (Osim, možda, što su lokalne tj. gradske vlasti izdale za to potrebnu dozvolu).

 

Ispade da ima debele veze:

 

Governance
The Melbourne Symphony Orchestra Pty Ltd is funded principally by the Australia Council, the Commonwealth Government’s arts funding and advisory body and is generously supported by the Victorian Government through Creative Victoria, Department of Economic Development, Jobs, Transport and Resources.

The Melbourne Symphony Orchestra is also funded by the City of Melbourne, its Principal Partner, Emirates, and individual and corporate sponsors and donors.

 

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...