Jump to content
IGNORED

Slobodan Milošević


kim_philby

Recommended Posts

Prasline, ova tvoja konstrukcija funkcionise samo ako kazes, ovde i sada, da bi radosno, u ime pristao da ti naoruzani ljudi kazu da imas 3 dana da napustis svoj dom i odes da zivis u nepoznatu zemlju u koju nikada nogom nisi krocio, i da ce ti u protivnom porodica nestati u ognju ili pod bajonetima. Tako je izgledala ta razmena stanovnistva koju ti ovde hvalis kao model za nenasilno resavanje etnickih sukoba: kao dogovor dve grupacije genocidnih ubica.
Немам шта да теоретишем, могу само да ти понудим део личне историје: мојој породици је управо таква опција и понуђена својевремено, те се она из НДХ запутили преко беспућа повијесне збиљности право у Србију. За разлику од бројних комшија којима таква опција није понуђена, него су лепо заклани. Сигуран сам да би сви ви велики борци за људска права изабрали да будете у тој групи закланих, али ја сам данас жив и здрав захваљујући мало реалистичнијој процени од ваше форумашке.Пошто сам на игнор, џаба ово пишем, али 'ајде да пробам - ја када ставим неког на игнор, обично кликнем вју ит енивеј, нарочито када је непосредни одговор: не заговарам ја етничко чишћење, ваљда је то јасно из читавог низа постова на овом топику у коме покушавам да вам откријем један део историје са којим очигледно нисте упознати, а које се зове "Муслимани у четницима". Врати се и још једно прочитај шта сам написао: његов текст је настао као реакција на ужасе Срба у НДХ и - што се мене тиче - потпуно је разумљива с обзиром чему је све он присуствовао. Није се, побогу, дохватио ножа и кренуо да враћа дугове, већ је рекао да Срби и Хрвати не могу да живе у истој држави. И, као што рекох, догађаји из деведесетих су показали управо то: да Срби и Хрвати не могу да живе у једној држави. Под "једном државом" подразумевам Југославију, а не Србију у којој би клали Земунце Хрвате или не знам шта си ти истриповао да сам хтео да кажем.
Link to comment
prvo, koliko se secam paveliceva politika prema srbima je takodje ukljucivala onu trecinu pokrstenih. drugo, musakadicev status medju bosnjacima nije izazvan (samo) njegovim jugoslovenstvom vec njegovim pristajanjem uz jednu verziju istog. sto nas opet dovodi do moljevica i toga da li ima neceg u njegovim pisanjima. naravno da su ustaski zlocini uticali na formiranje moljevicevog stava ali oni su vec klijali i u srpskom culture clubu i cubrilovicevim fantazijama o iseljavanju arnauta te i u drugim slicnim ogranizacijama. ove ideje su nasle u cetnicima svoje prirodno staniste. drugim recima etnicki cetnicki zlocini nad nelojalnim nesrbima su samo posledic ove politike koja je opet onaj minimum fasizma koji je tada bio evropski a ne samo srpski problem.
Како то мислиш "такође укључивала"? Где су и када Срби планирали да на силу покрсте Хрвате или муслимане?Мусакадићев став је врло близак ставу Меше Селимовића и свих осталих просрпских муслимана, којих није било мало. Проблем вулгаризоване варијанте национализма којом су деведесетих трговали пре свега СПС и СРС је што искључује овај битан део наше историје, пре свега због тога што је тај "национализам" настао на комунистичким основама које су одрицале могућност да је у четницима било ичег иоле доброг и нормалног. А ако се вратиш неколико страна назад, видећеш и да сам већ рекао да је непознавање историје равногорског покрета један од разлога зашто се данас клинци лепе на Образ или 1389.
Link to comment

Aj nema veze. Imam neki vrlo cudan osecaj da bi ti u WW2 sakrivao nepoznate Hrvate Jevreje u podrumu, svadjao se sa Nedicevim patrolama, i na kraju verovatno zavrsio na vesalima.Imas istorijske ideje koje su meni bizarne, ali uvek se zaustavljas kada dodje do mikro-plana (Hrvati u Zemunu).Kakav ignore, ja to isto stavim pa virim, pa na kraju sklonim ignore.

Link to comment
Немам шта да теоретишем, могу само да ти понудим део личне историје: мојој породици је управо таква опција и понуђена својевремено, те се она из НДХ запутили преко беспућа повијесне збиљности право у Србију. За разлику од бројних комшија којима таква опција није понуђена, него су лепо заклани. Сигуран сам да би сви ви велики борци за људска права изабрали да будете у тој групи закланих, али ја сам данас жив и здрав захваљујући мало реалистичнијој процени од ваше форумашке.Пошто сам на игнор, џаба ово пишем, али 'ајде да пробам - ја када ставим неког на игнор, обично кликнем вју ит енивеј, нарочито када је непосредни одговор: не заговарам ја етничко чишћење, ваљда је то јасно из читавог низа постова на овом топику у коме покушавам да вам откријем један део историје са којим очигледно нисте упознати, а које се зове "Муслимани у четницима". Врати се и још једно прочитај шта сам написао: његов текст је настао као реакција на ужасе Срба у НДХ и - што се мене тиче - потпуно је разумљива с обзиром чему је све он присуствовао. Није се, побогу, дохватио ножа и кренуо да враћа дугове, већ је рекао да Срби и Хрвати не могу да живе у истој држави. И, као што рекох, догађаји из деведесетих су показали управо то: да Срби и Хрвати не могу да живе у једној држави. Под "једном државом" подразумевам Југославију, а не Србију у којој би клали Земунце Хрвате или не знам шта си ти истриповао да сам хтео да кажем.
opet to nije tako jasno. prvo ta drzava je postojala pet decenija do svog krvavog kraja koji je izazvan uzasnim politickim potresom koji je za posledicu, izmedju ostaloga, imao i krvavi etnicki rat u jugoslaviji i istoriju koja je pocela da se odvija u pogresnom (losem) smeru. drugo, na cubrilovicu mozes videti sta tacno moze da prejudicira ideja o velikoj srbiji i kako to moze da vodi ka uzasnim etnickim zlocinima. Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...