Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Meni je pre neki dan brljao Telekomov internet. Prijavio kvar, pitali me da li u kući ima neko stariji od 65 godina, da li je iko bio u kontaktu sa osobom koja je zaražena ili koja je došla iz inostranstva u poslednjih 15 dana i ne sećam se šta još. Dao sam negativne odgovore na sva pitanja, pa su došli i zamenili ruter i otad radi normalno. Nemam pojma kakva je procedura ako je odgovor na neko od tih pitanja pozitivan.

Edited by napadaj
Link to comment
  • 2 weeks later...
Kod MTS-a proradilo placanje online karticama :ohmy:
 
[mention=295]Frank Pembleton[/mention] [mention=1038]renne[/mention]
E? Jupiii!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ne znam da linkujem LinkedIn post... Na snimku deluje da ima neki spec ruter. I pod "pustio" , mislio sam da imaju prvog korisnika. Nemam pojma kako to ide dalhe

Link to comment

Ima li neko Orion internet? Zenska polovina uvela to od skora, sad prvi put testiram, imaju dve WiFi mreze - 2.4G i 5G. Ova prva radi, ali radi presporo, dial-up presporo. Ova druga uopste ne radi, tj. zakacim se na nju ali nema interneta. 

Link to comment

Prvo sto sam probao je da se ukacim na ruter i sredim mreze onako kako meni pase :) ali su ovi iz Oriona izgleda promenili root password (pise na nalepnici na uredjaju), a na telefon lakse mogu da dobijem papu nego njihovu korisnicku podrsku.

Znam da imaju one neke metode da se factory resetuje ruter, ali me mrzelo da se time bakcem u datom trenutku.

Link to comment

Za factory reset uredjaja ti obicno treba ukljucena hemijska olovka ili cackalica, bocnes  i drzis 5-6 sekundi, zasvetle sve lampice i to je to. Obicno pise RESET pored tog dugmeta :D

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Uzeh paket EON FULL koji reklamira do 150mbps. Jutros mi sve povezali i danas dolazim sa posla nece na kablu (za desktop) da predje 75mb. Na mobu cepa do 140.

Zovem servis kazu mi da je verovatno do mrezne. Vidimo u properties ona stvarno podrzava samo do 100mbps, ali jbg to je svakako vise o 75mb koje mi pokazuje. Kaze lik da mozda ima nesto na kompu sto mi zeza net, da probam da skeniram da li nije neki virus u pitanju ili da proverim drajvere za mreznu (Driver date 10.05.2019.)

I tako, celo popodne se nerviram, evo sad pustih neko govno 360 Total Security da radi full scan, a iskreno se nesto bojim da cackam oko drajvera.

 

Svaki savet je dobro dosao.

Link to comment
10 minutes ago, renne said:

Kabl?

Ako može 75 treba da može i 99

Proveri kabl, nema to veze sa drajverima

 

Kupio nov UTP kabl 15m razvukao od rutera do kompa. Lik i SBB mi rekao da prebacim u prvi kanal (port) u ruteru i to sam probao. Nista.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...