Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Beotel ima super povoljnu akciju do 30 megabita, 1390 na 12 meseci, ako nekoga interesuje.

 

Meni su svojevremeno uvaljivali nekakve kosovske IP adrese, tako da bi me sajtovi beležili kao posetioca sa Kosova, je li. Kad sam ih zvao pravili se blesavi, ali su prestali sa tom praksom.

 

Drugo, poželjno je imati iskustva za VDSL-om, da ne bi ispalo da loše radi, tako da se amnestiram od eventualne krivice.:)

 

U principu su ok kao provajder.

Link to comment
36 minutes ago, Malkmus said:

Beotel ima super povoljnu akciju do 30 megabita, 1390 na 12 meseci, ako nekoga interesuje.

 

Meni su svojevremeno uvaljivali nekakve kosovske IP adrese, tako da bi me sajtovi beležili kao posetioca sa Kosova, je li. Kad sam ih zvao pravili se blesavi, ali su prestali sa tom praksom.

 

Drugo, poželjno je imati iskustva za VDSL-om, da ne bi ispalo da loše radi, tako da se amnestiram od eventualne krivice.:)

 

U principu su ok kao provajder.

 

Moji kuci su pre neke 2 godine otkacili sve iz mts box4 paketa sem fiksnog (SBBa nazalost nema dole), i ja slucajno naleteo na beotel i sad keva ima neki paket 20/1, vise ni parica ne dozvoljava, prvo je imala 10 dl, pa je nekako uspela da prebaci na 20 za istih tih 990 dinara mesecno za stalno (bila neka fora sestra studentski paket ili ne znam ti ni ja sta). Za njihove potrebe dovoljno. Isto tako sam ja naleteo kuci i prijavljivalo me kao da sam iz Turske, ali brzo su to vratili u normalu i posle se nije ponavljalo.

Link to comment
  • 3 weeks later...

U noći ponedeljak / utorak se desio veći kvar na mreži pa su to sanirali do utorka popodne. Kod mene nije bilo neta iako su sa druge strane videli da imam IP.

Uređaj (ONT) je proradio tek nakon više pokušaja da se dužim isključivanjem "zaboravi" taj IP.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ja sam u okolini vojvode stepe. Osim sbb imao sam problem i sa vip-om, jedva sam uspeo iz petog puta da dobijem tehničku podršku sbb telefonom.

 

Objasniše mi da je u pitanju preopterećenje mreže na ovoj mojoj mikro lokaciji. Kaže da me je resetovala na daljinu i da bi sada trebalo da bude ok. Videćemo... 

Problem su izgleda klinci i studenti koji su ovde oko mene u zgradama. Ne idu nigde :D sigurno se masovno igra world of warcraft

 

 

Evo opet ne radi....

Edited by BlackGeorge
Link to comment
2 hours ago, BlackGeorge said:

 

Problem su izgleda klinci i studenti koji su ovde oko mene u zgradama. Ne idu nigde :D sigurno se masovno igra world of warcraft

 

 

Evo opet ne radi....

 

da bre, svi su u kucama :blink:

 

teorijska opterecenja u praksi :D

Link to comment
30 minutes ago, villiem said:

 

da bre, svi su u kucama :blink:

 

teorijska opterecenja u praksi :D

 

Ah, pogrešno sam se izrazio.

Kad sam rekao "ne idu nigde" mislio sam na srednjoškolce/fakultetlije iz unutrašnjosti. Ovde su uglavnom izdavani stanovi, čačak, užice... Prosek godina kod mene u radijusu 1 km. je manje od 30.

 

Da se vratim na sbb.

 

Sada moram da resetujem ruter na svakih deset minuta. Pakao...nema mi pomoći izgleda. 

Jedino ako sbb nekako ne pojača. Mada ovde još nema njihove optike, mrka kapa...

 

Edited by BlackGeorge
Link to comment
On 27.3.2020. at 14:14, BlackGeorge said:

Mada ovde još nema njihove optike, mrka kapa...

Kod mene je stigla optika odavno, mada ja sam dosta bliži njihovom centru od tebe.

Optika do krova zgrade, pa dalje nizbrdo koaks, nije do gajbe (nznm dal' igde ima optika do gajbe).

 

Na temu preopterećenja:

 

 

Link to comment

Kod mene katastrofa od juče popodne. Uopšte nema interneta. Imaju neki "problem". Da sam znao da će da budu ovako kilavi i nesposobni ne bih ni potpisivao ugovor sa njima. Kreteni nesposobni. Pas mater...

 

Za kontakt sa svetom me vadi mts tel. ugovor i ona akcija pre dve godine 3 + 100gb mesečno koja mi ističe za mesec ipo. Posle toga ko zna....

Link to comment

Ima li neko problema sa Telekomovim DSL-om? Poslednjih nekoliko dana jebe pa razbija, modem gubi IP adresu, pa se ponekad odmah vrati, ponekad za 10ak minuta, ali pomera bulju.

Najjače od svega je što sam u raštrkanom naselju u kome uglavnom žive matorci koji eventualno gledaju TV, ako uopšte imaju DSL... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...