Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Sve zaboravim da pomenem, ali posetio sam podforum, pa mi palo na pamet da podelim misao: zebra na Banovom brdu izmedju OS Josif Pancic i Doma zdravlja bez ikakvih problema moze da se okarakterise kao ugrozavanje bezbednosti u saobracaju. Pesaci krenu pa stanu, vozila se zalete pa naglo zakoce, nikad ne znas sta donosi prelaz/prolaz preko nje. Bar pet sam bio u autobusu kad je vozac bas naglo zakocio zato sto je pesak, normalno, zakoracio na zebru i krenuo da predje ulicu, a sam izbegavam da prelazim na tom mestu. Ne razumem ni njenu poentu, posto su pesacki prelazi sa semaforima na po 50 metara s obe strane, i kod skole i kod DZ-a. Pre mozda desetak dana je jedna starija gospodja, da ne kazem baba, zavrsila na podu autobusa usled naglog kocenja. Ili neka ukinu zebru ili neka joj udele semafor, ovako donosi vecu opasnost nego korist.

Edited by Malvo
Link to comment
On 27.9.2018. at 16:14, Pontijak said:

to im izgleda novi koncet tihog terora gradjana koji idu na posao i vracaju se sa posla.

kad smo kod ovog, primetila sam 1 kjut pojavu. s posla se vraćam tako što čekam 7 kod SKC-a, pa presedam kod TC Ušće na neki od buseva.

elem, fora je da je tramvaj 7 u poslednje vreme neobeležen.

ponekad je 12L na kome piše blok 45. pošto živim on the edge, ja uđem u taj broj za koji se posle ispostavi da vozi liniju 7...

(ako je GSP u međuvremenu izmešao brojeve linija, ignorišite ovaj post :koštunica:)

Link to comment

juče sam ušao u duplu češku sedmicu (tako je pisalo) koja je umesto da skrene na most nastavila pravo. izašlo je nas dvadesetak iz vučenog tramvaja. neki moj ispisnik je vodio raspravu sa vozačem.

 

inače, često mi se dešava da pitam vozača gde ide autobus jer na displeju piše suprotan smer od onog u kome ide. i, dešava se da vreme i datum na displeju nemaju veze sa stvarnošću. Kvari li se to ili vozača mrzi da klikne gde treba za smer?

Link to comment

Današnjoj omladini bus služi da se pijani ispovraćaju u njemu.

 

Pre neki dan 3 klinke ulaze, 1 navodno nije dobro.

 

Verovatno ih mangupi napili, ali se ipak nisu dale i krenule kući busom, kako su sele, počele da povraćaju kao u filmu Exorcist, i izašle na sledećoj!

Link to comment

Ima li neko iskustva s prijavljivanjen vozaca koji ne stanu na stanici? Saltali me sad s broja na broj, na kraju sam dobio valjda Saobracajnu inspekciju, gde mi zena rekla da ne moze da ucini nista bez registarskog broja, tablica i ne znam cega. U neku ruku je razumljivo, ali u drugu nije bas moguce iskociti pred autobus u punom gasu i videti tablice.

 

To rade redovno u vecernjim casovima kod Pionirskog parka (37, 58) i Glavne poste (23) - uvek taman pogode da jedan vozi pun autobus, a drugi izvozika prazan do Vidikovca ili Zarkova, ali ovog puta su preterali, posto su i 37 i 58 prosli prazni jedan za drugim. 

Edited by Malvo
Link to comment
On 13.10.2018. at 7:48, pt 2.0 said:

kad smo kod ovog, primetila sam 1 kjut pojavu. s posla se vraćam tako što čekam 7 kod SKC-a, pa presedam kod TC Ušće na neki od buseva.

elem, fora je da je tramvaj 7 u poslednje vreme neobeležen.

ponekad je 12L na kome piše blok 45. pošto živim on the edge, ja uđem u taj broj za koji se posle ispostavi da vozi liniju 7...

(ako je GSP u međuvremenu izmešao brojeve linija, ignorišite ovaj post :koštunica:)

 

Ukinuli pre par meseci tramvajske linije 12 (BBrdo - OmlStadion) i 13 (BBrdo - Blok 45) zbog radova na šinamana preko i oko Đilasovog mosta (tj. zbog radova oko hipodroma), a uveli 12A i 12L. Mi što nam 13 valjala nek crknemo.

 

http://www.gsp.rs/linija.aspx?id=120012

 

http://www.gsp.rs/linija.aspx?id=150012

 

Zvanično ovako do pred kraj godine (kraj radova oko hipodroma), onda vrv opet malo normalne 12 i 13 preko BBrda i onda na proleće kraj radova na šinama na ĐMostu na Adi, pa odmah potom rušenje/mrdanje starog tramvajskog (mart/april). Tom prilikom tramvajske linije biće pretumbane na još nedefinisan (ali pouzdano kreativno zao) način. Ograda, rokovi su zvanični, po sećanju iz glave. Ko zna kad će stvarno biti šta.

 

Edited by jezovuk
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

da, zbilja, kad srushe stari most kuda ce ici novi beograd???

sent from bubamoto
 

Kanda (Kodza i Nebojsa) preko Mosta na Adi, no brzina kojom se radovi u BG-u odvijaju sugerise da ima sanse da im mandat istekne pre toga...

Link to comment

Sa starobeogradske strane - da, pored sajma: pok. železnička stanica -  mostarska petlja - sajam - kod hipodroma polukrug pa na most

 

Sa novobeogradske strane mi nije jasno šta će kako i kuda. Na beobildu je bilo čeloklepa kako sa novobeogradske strane tramvaj aterira u nigde i ne ide nikuda, a i to se jedva provlači između nekih bandera.

Link to comment

jel ima jos neko utisak da je poslednjih mesec, dva, broj polazaka gsp nikad manji?

pogotovo ove najopterecenije linije u popodnevnim i vecernjim satima

plus svako malo nesto nije u funkiciji

trole sa zvezdare ne znam da li su sastavile od pocetka godine 2 meseca da su obe radile uobicajeno

 

Link to comment
29 minutes ago, pbg12345 said:

jel ima jos neko utisak da je poslednjih mesec, dva, broj polazaka gsp nikad manji?

pogotovo ove najopterecenije linije u popodnevnim i vecernjim satima

plus svako malo nesto nije u funkiciji

trole sa zvezdare ne znam da li su sastavile od pocetka godine 2 meseca da su obe radile uobicajeno

 

Odavno je to, nego sad i djaci i studenti pa se bolje vidi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...