Jump to content
IGNORED

hocu da budem hipster


ToniAdams

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fancy claps

    13

  • ToniAdams

    10

  • Ryan Franco

    10

  • sherman

    7

prvo bi uvod. pesma je uveliko pocela da tece a uvod je jos trajao. nadao sam se da ce se nesto promenuti. bilo sta. neka ritmicka poskocica npr. najvise sto sam dobio u tom pravcu je bilo neznatno utisavanje bubnja u jednom delu. i kako je uvod odmicao i ulazio vec u peti minut naslutio sam da se ama bas nista nece menjati, oni ce nastaviti da sviraju uvod do samog kraja, bez da se iko od njih nedajboze nesto uzbudi i iskoci iz cele uspavanke.pesma se ocekivano i zavrsila uvodom.da li cu se ikad vratiti ovom bendu i poslusati nesto? znajuci sebe, plasim se da hocu
razumem. wink. a tu su i sunn. oni su sto bi se reklo bili jako dugo "absolute beginners" po uzoru na earth, pa su se malo propederisali :P dakako, i ja sam stalno u tim monolitnim raspolozenjima, potmuli brundavi bas koji umire satima je sve sto mi treba, solja mleka i dzin *ne iz novog pazara (taman uz poslednjeg belu tara :D)
sve sto je virtuoz hteo da kaze ovom pesmom je moglo da stane u 14 sekundi. to ga naravno nije sprecilo da se sve produzi na 5:14
to se zove minimalizam, neizdrz za kvazi avanturiste i neciju macku koja non stop skace po istim dirkama pokusavajuci da oponasa neki zvuk koji kao da je upravo izasao iz mog winampa. nece ljudi svi da budu napredni kao john zorn sa svojim programom za 22 vek pa minimiziraju sadrzaje do nekog nova kraja muzike.
Dragi palfute, znači ni ti ne znaš da li je hipsterizam više stanje svesti ili estetsko opredeljenje (mix jeste, ali šta tu češće preovlađuje?).Šta gi znam, dođem mu pomalo gadljiv na taj Pičfork (ne razumem Animal Collective ni Pink Ariela (u kome više prepoznajem Wham nego Beach Boys)), al opet, nije baš sve odatle loše. Samo oko 90% ne volim. Opet, išao bih na Primaveru samo tako.Sveženski bendovi? Ne mogu da se setim previše njih. Naročito ne iz 'hipsterskog' miljea. The Go-Go's, Sleater Kinney, Electrelane (koji su mi ozbiljan bend sa lepim pesmama, pa ih ne bih denuncirao u trendovštinu), Babes in Toyland i L7 malo manje, i to je negde to. U mlađem dobu sam voleo neke gluposti poput
, ali to je bilo-prošlo.
ne razumem ni ja ariela, bas nis. animal collective su mi bili dobri pre nego sto su poceli da snimaju soundtrack za one jackass pat'ka skejt klub kobaz tilva ros delove (like, i can even snobbily hear frat dudes whistling to their melody maker) :D elektralejnke su pomenute samo u najboljem svetlu, ofkors. a o hipsterima ne bih pocinjao, zamrsena mi to tematika, arijadninim koncem uvezana. ne znam dal je bitno da se kupuje toddlandov limitirani fishhat ili izlazi u samo pojedinim klubovima u williamsburg ili radi nesto podjednako prezreno (ali taj odijum dolazi samo od onih koji su internalizovani i znaju vise hipsterskih fora od svih ostalih), da li je to nad-meta-subkultura koja sve kroz svoj culturejammerski muljac zna samleti i besramno samo menja careva nova odela..znam samo da su so-called hipsteri pojeli u vecim americkim gradovima skoro sve subkulturne, ili se infiltrirali u sve zanrove pa i u metalski bastion muzevne zanrovske rasplinutosti.tako da jeste to pretezno druze malkmuse neki zeitgeist, splin, lib. kapitalizam koji je pojo svoju decu i steve jobsova armija gedzetisanih talisman seekera, estetsko opredeljenje je samo jedan od utilitaristickih slojeva *with all apologies starim sorabima i njiovim krautrockerskim simbolima.
jeidno sto je gore od zenskog benda je muski bendali evo sad sam poslusao ove Scissor Girls i mogu reci da su toliki horor da mi se vrlo svidja
ja sam pao na tribute to the monks i maria-u :) i chic-a-go-go-je super show, osetim svoju pravu dijasporu sam taKo :D Edited by palfoot
Link to comment
razumem. wink. a tu su i sunn. oni su sto bi se reklo bili jako dugo "absolute beginners" po uzoru na earth, pa su se malo propederisali :P dakako, i ja sam stalno u tim monolitnim raspolozenjima, potmuli brundavi bas koji umire satima je sve sto mi treba, solja mleka i dzin *ne iz novog pazara (taman uz poslednjeg belu tara :D)
eto sad si me naterao da vidim sta je to Sunn i odslusam par radova. oni su reciju Uvod dodali potpuno novi sadrzaj, tj. lisili su ga bilo kakvog smisla. ogromna kolicina imbecilnog nicega. ovo je genocid nad muzikom, koja doduse mozda nije ni zasluzila nista bolje. ovako nesto ima pravo da svira samo novopeceni pubertetlija koji je naucio dva tri rifa, kupio 8 pojacala od po tonu vati, i hrpu procesora od 5000E, majka, otac i pas ga zlostavljaju, bubuljice mu ne daju mira i nije ni blizu da nadje devojku a bogme ni decka.ove ljude bih pohapsio, zatvorio i naterao da slusaju danonocno svoju muziku.sad sam posle slusanja njih, tek poceo mnogo vise da cenim Earth.
to se zove minimalizam, neizdrz za kvazi avanturiste i neciju macku koja non stop skace po istim dirkama pokusavajuci da oponasa neki zvuk koji kao da je upravo izasao iz mog winampa. nece ljudi svi da budu napredni kao john zorn sa svojim programom za 22 vek pa minimiziraju sadrzaje do nekog nova kraja muzike.
minimalizam je eufemizam za sviranje kurcu.
ja sam pao na tribute to the monks i maria-u :) i chic-a-go-go-je super show, osetim svoju pravu dijasporu sam taKo :D
meni se najvise svidela bubnjarka, posto za razliku od ostalih zna da svira. ja razumem da znanje sviranja nije bas u modi kod hipstera ali ja sam staromodan i volim vestinu. i za kraj jedan drugarski predlog. ako mzoes malo razumljivije da pises, sa kracim recenicama i da manje koristis izraze na engleskom(osim ako si englez, onda ti se izvninjavam i cestitam na znanju srpskog). ja kapiram da ces onda mozda pasti u svojim ocima i izgubiti na prepoznatljivom stilu ali dozovoli i obicnoj rulji i svetini da te lakse razume bez da mora konstatno da gugla pokusavajuci da te skonta.
Link to comment

Mozda ovi Mutemath?http://www.youtube.com/watch?v=kvrfoU3SS4U

Ili, npr. The Field?http://www.youtube.com/watch?v=x9KLCMqjlyw I tu bi onda moralo da ide i ovo:http://www.youtube.com/watch?v=4jLH4lkPreY&feature=related Edited by Minimoog
Link to comment

Ma naravno... Svaka muzika moze biti 'hipsterska'. Ali, stvar je u tome da to vise govori o onome ko deli takve epitete nego o samoj muzici.Jer, da citiram Koena:I've heard there was a secret chordThat David played, and it pleased the LordBut you don't really care for music, do you?

Edited by Minimoog
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...