Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

9 minutes ago, goofs said:

Mislim da je fora kod njih sto nisu u stanju sami sebi da stvore gol, pretrcavanjem i/ili driblingom, sto se odmah stavlja u kontekst kako zbog toga zavise od saigraca da im nameste sanse, a to automatski nije to, kad si najvecitm drugi ovise o tebi, a ne ti o njima. To je mozda i podsvesni narativ gledaoca, a mozda ima malo i do toga sto su jbali u zdrav mozak sve navijace protivnickih ekipa, a nisu pruzali neku leprsavost u igri za uzvrat.

 

Onaj moj spisak otkriva moj nacin razmisljanja koji je prilicno u skladu s onim sto pises. Svi igraci koje sam nabrojao su bili iz kategorije covek-tim, specificni karakteri i talenti koji su na terenu funkcionisali kao tela sa najvecom masom, ona oko koje gravitiraju ne samo njihovi timovi vec i citave utakmice. I oni su davali za taj fokus, vodili su, upravljali, resavali, preuzimali na sebe sve sto je trebalo preuzeti da bi tim bio uspesan. Bilo je svakako vecih majstora s loptom, onih sa vecim ucinkom ili, kako Meazza kaze, protagonizmom, ali nije bilo onih koji su imali veci impact na samu igru, posledicno ali ne uvek i na rezultat. Ova petorka je samim svojim prisustvom menjala fudbal i kako se igra i kako se gleda, cak i kako se sudi.

Link to comment

Gerd... Na sav taj jeziv ucinak, treba reci da uopste i nije bio gradjen kao fudbaler, kratke debele noge, onizi, a neobjasnjiva nocna mora.

Tomas Miler i Inzagi su iz iste/slicne kategorije, nisu najbolji (u nekim segmentima igre su cak prosecni) ni u cemu, a bodu u srce uvek. Killer instinct. 

Mogu samo da zamisljam koliko je seksi bila Barsa sa Laudrupom, Romarijom, Stoickovim i mucacosima, gledao sam samo na snimcima, ne u realnom vremenu, tek sam prohodao tada. :D

Link to comment
19 minutes ago, Plajvi said:

Gerd... Na sav taj jeziv ucinak, treba reci da uopste i nije bio gradjen kao fudbaler, kratke debele noge, onizi, a neobjasnjiva nocna mora.

 

Ovo je bas karakteristican opis fudbalera sa niskim tezistem

Link to comment
2 hours ago, Glass Joe said:

Ovo je bas karakteristican opis fudbalera sa niskim tezistem

 

+1, bas to.

Imao je nisko teziste, ali i neke druge interesantne crte kao sto su dobra skok igra i iznenadjujuce ubrzanje iako nije bio posebno brz. Izbaci cuvara iz igre na taj nacin neocekivano lako. Umeo je da sutne iz bilo kog ugla i nezgodne pozicije (sto spada u tehnicki deo igre), i za to mu je koristilo to nisko teziste i dobra ravnoteza. Neprevazidjeno citanje igre i sposobnost da se nadje u pravo vreme tamo gde treba, da se ubaci, otkrije, ostane sam pred golom, da brze od odbrane reaguje kod odbitaka koji neshvatljivo uvek zavrse njemu pod nogu. 

 

 

Link to comment

 

Mislim da ova skvadra drzi rekord po promenama trenera u toku sezone

Serie C2 2002 2003

ASD Gladiator

Italia Pasquale Ussia (1ª-9ª)
Italia Gabriele Geretto (10ª-14ª)
Italia Vincenzo Tortora (15ª-17ª)
Italia Giuseppe Palumbo (18ª)
Italia Vincenzo Tortora (19ª)
Italia Luciano Vescovi (20ª-21ª)
Italia Stefano Cappiello (22ª)
Italia Fortunato Torrisi (23ª-29ª)
Italia Alfredo Tamburini (30ª-31ª)
Italia Renzo Evangelista (32ª-34ª)
Link to comment

Jedini veci tupsoni su bili onaj golman sto je uzeo da se kurci kad je odbranio penal pa se lopta rotirala nazad u gol dok se kurcio, i onaj sto je ispucao u nebo, pa je uragan vratio nazad u gol.

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment

Uvek ostaviti jednog igraca na protivnickoj polovini dok ti ekipa ne zavrsi sa radovanjem, i uvek treba da ti stoji jedan igrac tik ispred lopte dok ti golman ne namesti zivi zid i zauzme svoju poziciju

  • +1 2
Link to comment
On 23.10.2020. at 23:51, Meazza said:

 

+1, bas to.

Imao je nisko teziste, ali i neke druge interesantne crte kao sto su dobra skok igra i iznenadjujuce ubrzanje iako nije bio posebno brz. Izbaci cuvara iz igre na taj nacin neocekivano lako. Umeo je da sutne iz bilo kog ugla i nezgodne pozicije (sto spada u tehnicki deo igre), i za to mu je koristilo to nisko teziste i dobra ravnoteza. Neprevazidjeno citanje igre i sposobnost da se nadje u pravo vreme tamo gde treba, da se ubaci, otkrije, ostane sam pred golom, da brze od odbrane reaguje kod odbitaka koji neshvatljivo uvek zavrse njemu pod nogu. 

 

 

 

Stigla vest danas da ti je ljubimac ozbiljno bolestan.:sad: Kazu tezak oblik demencije.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...