Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

2 hours ago, morgana said:

 gdje je bre ovo?

 

 

Ona trafo stanica na šetalištu blizu Savine što služi šetačima za zapišavanje. Sad teško da će se neko usuditi.

Link to comment
4 hours ago, Ras said:

Šta vam je? Kao iz Skandinavije (ili gde se već vozi po ps-u) da dolazite, a ne iz Srbije.

Nije mi nista, nego komentarisem da neko ovde moze da pogine a da je stvar resiva. Kakve veze ima odakle sam dosao u cg? Kako me to sto sam iz Srbije diskvalifikuje da pricam o losim stvarima koje postoje u saobracaju u cg?

Link to comment
4 hours ago, Ras said:

Šta vam je? Kao iz Skandinavije (ili gde se već vozi po ps-u) da dolazite, a ne iz Srbije.

 

Zna da bude zajebano, čak i za naše kriterijume. Pre dve godine su se tri novska klinca trkala od Novog do Meljina i zauzela sve tri trake u istom smeru.

 

Moj drugar, koji je vozio u suprotnom smeru je preživeo isključivo zato što je imao sreću da je bio blizu parkinga kod pekare, pa je uspeo da pobegne sa puta.

Link to comment

U Beogradu vozim praktično svaki dan, a u CG tih petnaestak dana godišnje. Intenzitet i učestalost onoga sto viđam kod kuće ni na koji način ne mogu da uporedim sa onim što povremeno vidim u CG.

Link to comment

pa kad si lood

u cg, isključivo bez kola tj bez vožnje, taxi je relativno prijemčiv, a u pred/post sezonitm (kada ja posećujem istu) gradski prevoz odlično funkcioniše za bagatelu

a ostatak pešaka

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

Pa kako će te činjenica da si u taxiju spasti ako tri klinca novljana opet zakažu trku dok si na drumu?

 

Ne zakazuju oni trku u vreme u koje je simovic na drumu, vec u taksiju.

Link to comment

drobni pijesak, juce... predivna plaza, sada mi je omiljena (mada mirista i dalje imaju onu emotivnu komponentu koja nije merljiva realnim arsinima)...

voda fenomenalna, 23-24 napolju 27. nema guzve, nema wifi, samo knjige, (bez cvika citala, zaboravila ih xaxaxaxa) peraja i maska....

ili dr No, nakon cetrdeset godina (veDZbam samopouzdanje :D)

 

 

66393255_552295001970136_4605149773987577856_n.jpg

Link to comment

Drobni pijesak je dobra plaža. Buni me naziv, otprilike kao Palata pravde ili morsko prakse, niti je jedno, niti je drugo. 

Kakav je ono potok koji se spušta do mora baš na toj plaži? Na prilazu se vidi minijaturni vodopad, lepo izgleda. 

 

Bio sam tamo pre 10 dana, posle podne. S mora je došla neka prljavština. Sutradan ista priča na Jazu. Prazne brodove a duva vetar sa mora. Da nije bilo toga plaža bi bila super mesto za opuštanje.

 

Opšti utisak sa letovanja u Crnoj Gori je da bih ga ponovio, tako da negativno što pročitate u nastavku tretirajte konstruktivno :D

 

Crna Gora treba da donese bitnu životnu odluku, da li će morsko dobro zaista da bude dobro, ili će preduzeće Morsko dobro da bude u službi dvomesečne eksploatacije morskog dobra. Druga bitna životna odluka koju Crna Gora, čini mi se, i dalje nije donela je, da li želi apartmanski ili hotelski turizam. 

 

Mene zbunjuje to da paket 2ležaljke+suncobran košta 10 EUR u Bečićima, 10-12 u Petrovcu. Kako i zašto? Šta toliko vredi?

 

U Petrovcu je oko 70-80% plaže pod koncesijom za plažne ležaljke i suncobrane (slobodna procena, nisam merio). To znači da ako letuješ u apartmanu imaš baš malo prostora da letuješ na javnom delu plaže. Hoteli se grade, oni dobijaju koncesiju za parcele na plaži i smanjuje se slobodni prostor. Ovo nisam video u drugim državama na sredozemlju i jadranu gde sam letovao (Kipar, Hrvarska i Grčka).

 

U Bečićima je Fakin'štajner zakupio parcelu ali je odlučio da neće da radi do nekog dana u julu. To praktično znači da imaš neradeći deo plaže - hotelski suncobrani su tu spušteni - a čovek u uniformi Morskog dobra ljubazno obilazi turiste da ih obavesti da na pijenu od mora ne mogu da zabodu suncobran, jer koncesija. Pizdi i pravda se što to mora da radi.

 

Ako je ideja da se turizem preorijentiše na hotelski, onda treba zaustaviti dalje pravljenje apartmana i zgrada. A ne da se kopa i kopa i gradi i gradi sve više u brdo. Urbanizam i turistička politika deluju skroz neusaglašeno.

 

Dva puta smo išli brodom na ostrvo Sveti Nikola preko puta Budve. Podgoričani koji voze brodić kažu da oni samo tamo dovode svoju decu jer je voda najčistija. Ostrvo je stvarno prelepo - oba puta smo uživali na poslednjoj plaži u pešačkom domašaju, ispod litice. Voda u Petrovcu je bila super, sto i na plaži levo od Svetog Stefana. Očekivali smo slično na Jazu, ali kao što sam rekao, neko je odlučio da istovari brodski otpad pa su nam doplivale plastične kese, omoti od sladoleda i isceđeni limun. Znači, nije do turista na kopnu, nego do propisa, kontrole propisa i poslovnih modela.

 

Stari grad u KOtoru je do jaja. Stari grad u Budvi je super. Način na koji je uređen prostor u oba stara grada mi deluje skroz ok, šetalište u Budvi je vrlo pristojno i prijatno, celom dužinom, tako da se vidi da  obrisi pametne politike postoje. ALi čovek koji je dozvolio da se podigne ovo sranje na Ričardovoj glavi ka balerini treba da ide u zatvor.

 

Nije pitanje za turistički topik, ali da li se u Crnoj Gori nešto proizvodi? Od artikala sam u prodavnici nalazio jogurt, vodu, kiselu vodu, pivo, vino, rakiju. Ovo ostalo je kao u srpskim radnjama, dakle mešavina uvoza iz Srbije i drugih država.

 

U svakom slučaju, nisam siguran da bih platio komercijalnu cenu letovanja u Crnoj Gori, naročito nakon 10 jula pa sve do kraja avgusta jer a) smeštaj i prateći troškovi ne vrede tih para, b) gužva je u šesnaestercu. Ali ovako po prijateljskoj ceni pred početak sezone, sasvim sam zadovoljan. Voleo bih da naredne godine ponovimo pa da odemo i do Bojane i da zađemo u kopno, plus da obiđemo Boku dalje od Kotora, i da siđemo na još par nekomercijalnih plaža.

 

Inače, išli smo autovozom. Naš auto nije baš pouzdan da izdrži 600km x 2, a sa detetom od 2.5.godine vožnja ne bi bila baš uživajuća. Tako da, za 27.000 dinara i transportom vozom imate sasvim solidnu opciju. Kupe je dvokrevetni, uz užitak povratka u osamdesete. Plavi vagon sa laundžom gde kondukter valja svoje pivo i drugo osveženje. :laugh:.  Kreće se iz stanice Topčider koji izgleda kao stanica u Velikoj Plani ili tako nekom mestu (ne potcenjujem). Sa malim detetom skroz dobra opcija - u vozu je čisto i može da se spava, to je najvažnije. A imate svoj auto na moru. NIje mi jasno kako ne postoji slična opcija do Soluna.

 

Elem, Crna Goro, videćemo se opet, samo snažno apelujem da ako smo nekad bili dva oka u glavi, ovo vaše malo ojača da se još više nauživamo.   

Link to comment

Imaš crnogorskih sireva i pršuta, imaju breskve, mislim da sam i lokalni limun kupovao, ali bi ovo za limun morao da potvrdi neko ko se bolje razume.

 

Oduvek sam bio zadovoljan kvalitetom, izborom i načinom obrade mesa, bar u HDL-u gde obično kupujem. Pukao sam od smeha pre desetak dana kada sam na pultu pročitao OVOLIKIM SLOVIMA ispisano: Meso iz Srbije! 

Brt, ne želim meso iz Srbije :)

 

Propustio sam da proverim Montefish radnju u Tivtu :( 

 

Suvi smrčak na kotorskoj pijaci je 40 evra kilo @ivy

 

Izgleda da se na ozloglašenom budvanskom šetalištu nešto konačno dešava: ove godine primetno manje vašarskih sadržaja, koji su pomereni u okolne lokale, možda čak i u objekat Jadranskog sajma (nisam proverio). Trokadero i ostali klubovi još uvek su tu, ali je pitanje do kada. Ove je godine (opet) bilo najavljeno uklanjanje i po onome što sam čitao stekao sam utisak kao da je neko ozbiljan u nameri da to konačno  i učini. Uostalom, pored tog središnjeg dela šetališta zvrje prazni plačevi za izgradnju još hotela.  U Budvi primetno manje ljudi nego što pamtim nekih prethodnih godina, verovatno će oko 1. avgusta ipak biti standarno nakrcana. U Tivtu iz godine u godinu sve više ljudi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...