Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

herceg novi (i igalo, sta cu kad je tu) je vec nesto sasvim drugo :D pricali smo o potezu budva, becici, przno... 

istina je da ni tamo nema bogznasta od klope, ali novi, rose, pa i citav zaliv su ipak nesto sasvim drugo :wub:

Link to comment
Quote

 

Opština Budva planira da uvede red u svakodnevno funkcioniranje grada. Tako po ugledu na susednu Hrvatsku planira da uvede kazne za šetnju bez majice u iznosu od 500 evra, a za šetnju u kupaćem kostimu 600 evra, dok je za jelo i piće na javnoj površini previđena kazna od 700 evra.

 

"Važnost ove odluke kao i pravila i ograničenja ponašanja na javnim površinama moguće je sagledati u odlukama gradova susednih država gde je primera radi na Hvaru turistama istaknuto obaveštenje o pravilima i kaznama koje ih očekuju u slučaju neprimerenog ponašanja, pa tako za šetnju bez majice, predviđena je kazna od 500 evra, a u kupaćem kostimu 600 evra, dok kazna za jelo i piće na javnoj površini iznosi 700 evra", saopštili su iz nadležnih opštinskih službi.

 

Odlukom se, kako su istakli, mogu propisati i druga pravila ponašanja koja bi regulisala susedne probleme parkiranja, sušenja veša, odlaganja smeća, izgleda zgrada, glasne muzike...

 

Nadležne službe u Budvi pozvale su građane da zbog značaja Odluke o komunalnom redu u svakodnevnom funkcioniranju grada u što većem broju pomognu svojim sugestijama u kreiranju nacrta Odluke o komunalnom redu.


 

 

Ovi su se baš zaigrali. Popijem pivo iz konzerve i pojedem pljeskavicu u parku i tras 700 evra.

 

Doduše, ovo za šetnju u kupaćem kostimu u gradu pozdravljam, ali mi je nejasno kako bi se to moglo u Novom sprovesti, Danice su u gradu, a tu su sve plaže.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Ovi su se baš zaigrali. Popijem pivo iz konzerve i pojedem pljeskavicu u parku i tras 700 evra.

 

Doduše, ovo za šetnju u kupaćem kostimu u gradu pozdravljam, ali mi je nejasno kako bi se to moglo u Novom sprovesti, Danice su u gradu, a tu su sve plaže.

sedam :D

Link to comment
On 22.5.2019. at 14:00, nezvanova said:

1. przno plaza katastrofa  od guzve

 

2. za petrovac zaista ne znam

 

3. golo govno :D

 

1. Pržno plaža me je, prije nekoliko godina kad sam je posljednji put pohodio, neodoljivo podsjetila na Alana Forda uživo... oko dvije trećine dužine plaže (i to onaj širi dio, prema Budvi) okupirane od hotela "Maestral", 'nači, ležaljke, masa prostora između, pa još svaka druga slobodna, hotelski peškiri se distribuiraju po potrebi... a na onoj jadnoj trećini ostavljenoj plebsu ALI BUKVALNO se ne vidi pijesak od tjelesina... :ph34r: Što je najgore, ja sam još ranije bio prestao da odlazim tamo iz tog razloga, i onda dozvolim nekoj ekipici da me ubijedi da odem, i vidim, što bi Vuk rekao isto to, samo malo drugačije puno gore... Prva asocijacija - javna bolnica u "Alanu Fordu" u kojoj bolničari buldožerom razgrću pacijente i pokoji skelet kroz čekaonicu...

ed. zaboravih da dodam, ono što me je zaprepastilo je što je među tim tzv. plebsom bilo nekih, uslovno rečeno, poznatih faca, te sportista, te glumaca, te muzikanata... bilo mi je nevjerovatno što su sve ljudi spremni da istrpe da bi se pojavili na plaži koja je, kao, još uvijek "in", iako je to svojim (ne)kvalitetom davno prestala da bude

 

2. bolje ti je da ne znaš... opet, nisam išao tamo par godina, ali posljednje što sam vidio su bila dva solitera zabodena na pedesetak metara od plaže. Mislim da su u međuvremenu nikla bar još dva-tri, znači, zamisli zakržljalu Budvu u svom najružnijem izdanju. A plaža se tanji, odnos mesa i pijeska je bio vrlo nepovoljan tamo već godinama, a sa ovim soliterčinama ide u pravcu Pržna2...

 

3. u najkraćem - da, to je to...

 

 

 

Edited by Pantelija jr
Link to comment
On 21.5.2019. at 15:22, Anonymous said:

Blizu Kamenovoga :grammar nazi: je bio veoma zabavan poludivlji plažni bar, ali sumnjam da je preživeo, pošto je taj deo CG primorja urbanistički masakriran u međuvremenu.

 

ako misliš na onaj bar koji ti dođe s lijeve strane kad se spustiš na plažu (na samom njenom kraju, praktično cijela plaža ti je desno), je li moguće da ne znaš... ?

 

kako bješe ono, Nico - Above the Law (ili kod nas u CG - Niko 1 :rolleyes: ) ...

Link to comment
On 22.5.2019. at 14:00, nezvanova said:

da, to moz' da bude ok za neke gastro askete... mislim, oni kojima je bitno da su siti, pa sta je tu je.... klopa, restorani, usluga je uzas i katastrofa. pa cak i u prznu a bome i na svetom stefanu, ukoliko jedes svaki dan (finansijski je gotovo neizvodino ukoliko si normalan covek, a cak im ni riba nije neka.... mada smo mi platili rucak 400 evra a bili je onako mnjah.... dakle, grcka je za gurmane i one koji vole da jedu kuvanu klopu, tikvice, patlidzane, halumi, fete, salate carstvo nebesko.... svega toga u cg nema. bude ponekad i na nekim mestima odlicna i preskupa riba, ali mislim da niko ovde nije od te fele da to sebi moze da priusti. 

kamenovo je ok, przno plaza katastrofa  od guzve i skupih lezaljki (a ne moze bez lezaljke), za milocer i kraljicinu plazu da ne pricamo.... 

dakle, u tom delu jedino sto valja je kamenovo, nekad je valjao i perazica do, za petrovac zaista ne znam, a sve ostalo je golo govno :D

Šta ste ručali za 400 evra, nosorozi i žirafe?

Link to comment

Nije to preterivanje.

CG je jako slaba sa restoranima koji imaju hranu i odgovarajucu ceni. Mene spasava sto znam par polu divljih kafana, gde se najavis dan ranije i sedis na terasi kao porodicni prijatelj i dugogodisnje poznanstvo sa vlasnikom restorana za koji ja sada, realno, vise nemam novaca ali se znamo od njegovih samih pocetaka tako da me i tretira kao prijatelja, a ne musterijy. 

CG ima neopravdano skupe restorane za vlasnike jahti i druge ruse i kafane koje nigde drugde ne bi mogle da posluju ni pozitivno, a kamoli nesto vise od toga. 

Mozda je nekada bio problem manjak mesa i namirnica na CG trzistu ali to vec godinama nije nikakav problem. Izbor mesa i ostalih stvari je bolji nego u bgd.

 

Edit:

Nikakav problem nije da odraslih cetvoro naprave ceh od 400e bez ikakvih bahanalija. 

Edited by foto
Link to comment
4 hours ago, Pantelija jr said:

 

ako misliš na onaj bar koji ti dođe s lijeve strane kad se spustiš na plažu (na samom njenom kraju, praktično cijela plaža ti je desno), je li moguće da ne znaš... ?

 

kako bješe ono, Nico - Above the Law (ili kod nas u CG - Niko 1 :rolleyes: ) ...

 

Nije grammar nazi, OK primedba na nepismenost, to je zgog toga što stalno mislim na selo Kameno iznad HN-a, a ispod Orjena, pa sam Kamenovo bez razmišljanja upadežio drugačije (u stvari je Kamena, Kamenova).

 

Izgleda da je to ta kafana, zaista dugo u tom kraju nisam bio, pa ne znam u šta se sve to pretvorilo.

Link to comment
4 hours ago, čekmeže said:

Šta ste ručali za 400 evra, nosorozi i žirafe?

restoran je bio ''Olice'' ispred Sv stefana, a klopali smo neke od vrsta raza i brancine, bilo nas je sestoro, ceh sa vinom 400 evrica.

a restoran i klopa - nista posebno.

Link to comment

Od cega su stradale palme po zalivu?

 

Perast i Risan bas tuzno izgledaju, tu  su gotovo sve palme stradale, a u HN otprilike pola. Pretpostavljam da je u pitanju neki insekt koji napada samo kanarske palme (one koje imaju raskosnu krosnju), posto vidim da su kalifornijske palme (to su one sto idu u visinu i imaju malu krosnju) sve prezivele. 

 

edit: druga opcija bi bila da je ove zime bio mraz od -5 stepeni koji je trajao celu noc... 

Edited by ObiW
Link to comment

Jebeni surlaš. Dobro pretpostavljaš, ne napada one visoke (nisam ni znao da su to kalifornijske). Ali zato polako prelazi na agrume, za sada samo sporadično, nadam se da će tako da ostane.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

ne znam sta je to ali je ladno stavila ruku na tvoj palac :D kao da se rukujete :laugh:...ali po noktima izgleda da imas manjak kalcijuma ili cinka. 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...