Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

i sad po meni najvažnije u epizodi, a odnosi se na ovo morganino - ne mislim da don kaska. tad su kretale study groups i psiholoziranje. ta žena se divi njemu i složili su se oko suštine svega. stvar je da ona do toga dolazi testovima, a don to jednostavno sve značini mi se da su tako postavili stvari
mislim da su ta istrazivanja krenula ranije, ali fakat donovo nipodastavanje psihologije daje na dinamici. malo razvlacenja radnje (tj taj eventualni anhronizam) nije bitna stvar. ipak treba izgurati ovu sezonu a mozda i jos par.naglasava se i sukob 2 skole misljenje, pragmatizam vs kreativnost (sto mislim da je bilo aktuelno 60tih). mada, da, don intuitivno radi ovo sto zenska radi testovima, slazem se. moguce i da se opire situaciji koja bi mu okrnjila moc.i samo da dodam, dzoan je carica.edit: al mislim ipak da se i don tek prilagodjava na novonastalu situaciju. nekako mi to ima smisla, ipak je to vrijeme prevrata, i cini mi se da imamo i taj sukob starokovni vs moderni.al sve to nije bitno jer ce onaj mali komsija-umobolnik sve da ih pokolje :D Edited by morgana
Link to comment

ja tek skidam :)

Hustlere, daj ovakvim neodlučnim poput mene par dobrih razloga da ovo počnemo baš onako čestito gledati :)
heh, pa prostom analizom ovo vs. bilo šta drugo dobijaš da je gotovo uvek bolje gledati mad men. dijalozi su često na nekom meta nivou (iskreno, često moram da ispauziram kada rešavaju neku poslovno-ličnu raspravu), gledaju da uhvate osvrt na celu eru i obrte koji su se dešavali tih dana (uvođenje tv npr), likovi su dosta dobro urađeni, dosta stvari sam zapravo i prvi put ovde video(znaš šta mislim kada kažem ovo?), pokriva veliki broj različitih likova, od dece do executivea, glavni lik je verovatno sjebaniji nego tony soprano, ceo vizuelni stil serije je dosta dobar i makar meni privlačan...mada ćeš možda trebati da sačekaš par epizoda, meni je trebalo nešto vremena da proradi Edited by Hustler
Link to comment

@HustlerPa, mene su likovi odbili... Nisu mi delovali ništa posebno, i sve mi je bilo nekako usiljeno...Ceo utisak mi je bio u hladnim intelektualnim konstrukcijama, predosadnim analizama za jedan ovoliko main stream produkt.Uopšte, činilo mi se da rade nekakvu jadnu analizu koja da nije šifrirana pod krinkom TV serije bila bi nedovoljno ozbiljan rad.Najgori su mi bili likovi, previše stereotipa i nimalo života. A, kada ljude potpuno steraš u intelektualne konstrukcije, onda si ih već isterao iz radnje.E, sad, moja dilema je bila u tome: da li je vredno da prihvatim dehumanizovanu seriju da bih na kraju pokupio to nešto mrva koje su autori pokupili sa trpeza teorije?Mislim, ovo potrebno je "nešto vremena da proradi" zvuči odviše kao potrebno je dosta naklonosti i vere da profunkcioniše konstrukcija, koja ide tankom linijom totalne tendencije, pa sve što je ljudsko može biti dopušteno stereotipovima samo nakon podrobne provere (koju je i sama serija prošla, pa i dobija sve te nagrade)...

Link to comment
Najgori su mi bili likovi, previše stereotipa i nimalo života. A, kada ljude potpuno steraš u intelektualne konstrukcije, onda si ih već isterao iz radnje.
Tako (npr!) funkcionise i dobar strip. Na jedno kilo stereotipa ide cetrdeset grama pomeranja iz stereotipa. Od tog trenja prave se likovi.Ili ti poznajes neki drugaciji nacin formiranja likova u takvim (kratkim) formama?
Link to comment

treba par epizoda fore da shvatiš da duboko kopaajumojne toliko analizirati. pogledati par epizoda je jednostavna stvar

Edited by Hustler
Link to comment
Uh, kratka forma... Inače, dobro ti ovo za stripove i Mad Men...A, za načine "formiranja likova", pa ima likova... Ima njih i u životu i u oku posmatrača...
Npr! stripove, napisao sam.Ok, kapiram. Ti si onaj inteligentniji u ovoj maloj raspravici. Dakle, lik u seriji/filmu se ne formira kroz stereotip, vec se gledaocu da kompletna biografija, da se slucajno ne zajebe i smesti nekog bozijeg stvora u potpisane fijoke (lucki radnik, kamiondzija, kafe kuvarica, sekretarica, Majka, Otac etc.) E zato je forum dobar. Uvek mozes od nekog genija da naucis neki novi, tek nastali zakon fizike. Edited by CowBoy
Link to comment
Npr! stripove, napisao sam.Ok, kapiram. Ti si onaj inteligentniji u ovoj maloj raspravici. Dakle, lik u seriji/filmu se ne formira kroz stereotip, vec se gledaocu da kompletna biografija, da se slucajno ne zajebe i smesti nekog bozijeg stvora u potpisane fijoke (lucki radnik, kamiondzija, kafe kuvarica, sekretarica, Majka, Otac etc.) E zato je forum dobar. Uvek mozes od nekog genija da naucis neki novi, tek nastali zakon fizike.
O-kej, uspeo sam da shvatim šablon po kome si generisao sarkazam u prvom delu replike...Međutim, ne uspevam da shvatim ovaj drugi precizni šablon po kome se formiraju likovi :huh: (Ovo što si mi nacrtao nekakvom sivom bojom.)
Link to comment
Međutim, ne uspevam da shvatim ovaj drugi precizni šablon po kome se formiraju likovi :huh: (Ovo što si mi nacrtao nekakvom sivom bojom.)
Evo da ja probam - bez sarkazma, boje, ukusa i mirisa... Koliko si epizoda pogledao, i da li si krenuo od pocetka ili si se ukljucio sad na pocetak cetvrte sezone? Ja sam prvu epizodu pogledao cekajuci na odlozeni let, i bila je toliko dobra da sam jedva cekao da sletim i napunim bateriju ne bih li je pogledao jos jednom :-)Likovi mozda deluju stereotipno na prvi pogled, sto je meni okej, buduci da je takvo i vreme, a i drustvene okolnosti u kojima se prikazuju. Medjutim, ispod tih spoljasnjih pojava kriju se vrlo detaljno, suptilno i ljudski oslikane osobe - ne samo glavni likovi, vec i mnogi sporedni. Videces da su likovi sve, samo ne dehumanizovani, a radnja maestralno vodjena, i "trud" ulozen u prihvatanje Mad Men univerzuma ce ti se isplatiti mnogostruko, uz jednu jedinu manu: sve cesce ces zaticati sebe kako blasfemicno kunes Boga zbog lenjosti sto mu je trebalo celih sedam dana da stvori svet, umesto da sedmica ima max 3 dana, jer ko ce docekati sledecu nedelju vece..? :-)
Link to comment
bas mi se svidjela 3. epizoda
Ne bih se slozio.

Mozda je to zbog toga sto sam propustio sezonu kada je Don vec boravio u Kaliforniji.Cela ta epizoda mi je delovala usiljeno.Takodje, asocijacije na epohu su ovog puta bile same sebi svrha a nisu sledovale nenametljivo iz konteksta i radnje.Cemu nabrajanje filmova koji se daju? Cemu Godzila? Slicno je i sa Berklijem i Vijeatnomom. I House of the Rising Sun.Epizoda se Englezom je stereotipna.I na kraju, suvise mnogo Dona u ove tri epizode a suvise malo ostalih.OK, shvatili smo iz tri epizode. Don je dotakao dno zivota. 'Ajde sad nesto drugo, neki obrt, nesto,... inace Don umesto intrigantnog postaje dosadnjikav karakter.

Link to comment

epizoda jeste malo manje suptilna nego ranije, to se slazem, ali ova klinka u kaliforniji i ona kafana gdje su sjedili mi je bas nekako podcrtala da je don staromodan*, a poslije epizode sa englezom i kraja sa otvaranjem kalendara za '65. ocekujem da se stari lisac malo prene i krene uzlaznom putanjommene samo ana nervirala, ostalo mi se bas svidjeloda, muzika mi je bila fina, surf u pozadini, kao i enterijer kafica i odjeca i stav anine necake (zaboravih joj ime)*ali ce da uci od drugih, nije mu prvi putza filmove, sta znam-don ih sve gleda, kao i uvijek, mene to nije nerviralo.

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...