Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

21 minutes ago, jms_uk said:

 

Na nekoliko mesta vidim da se pominje IPA kao resenje

 

https://www.instructables.com/How-to-Clean-Sticky-Rubber/

 

 

Hm, hemija mi nije jača strana, " 90% isopropyl solution" odnosno Methylated Sprits, ima li neko ideju u kojim ovde (Hrvatska, Srbija) dostupnim proizvodima bi moglo ovo da se nađe?

 

19 minutes ago, ragasto said:

Da li si probao da zagreješ fenom pa da onda skineš te naslage nekom krpom?

 

Nisam, nije mi palo na kraj pameti.

Link to comment

@Dankan Ajdaho To je stari trik za štroku na plastici, jedino što nisam siguran da li je tu plastika na celoj površini ili ima i gume, a ne znam ni da li su te naslage samo od kokpit spreja. Generalni savet je da ne bude prevruće i da fen ne bude uperen na jedno mesto nego da se kruži.

 

Isprobaj oprezno, pa javi...

Link to comment
34 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Hm, hemija mi nije jača strana, " 90% isopropyl solution" odnosno Methylated Sprits, ima li neko ideju u kojim ovde (Hrvatska, Srbija) dostupnim proizvodima bi moglo ovo da se nađe?


Ako je ovo izopropil alkohol, onda to nije isto što i medicinski alkohol (etanol).
Izopropil alkohol se (između ostalog) koristi za čišćenje elektronike i preciznih uređaja (isparava bez ostatka), ima ga na oglasima, a može da se kupi u radnjama za elektronske komponente. Na primer, u Beogradu ga ima u Vremeplovu kod Garden centra na Vidikovcu (a verovatno i na puno drugih mesta).

Ako ti je točkić na uređaju postao lepljiv zato što je plastika ostarila i počela da se raspada, onda izopropil alkohol neće pomoći.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Koja je cena za malterisanje unutrašnjih zidova i to od poda pa do 1-1.5m, ručno, klasičnim malterom, pesak, kreč, cement ili šta već ide. 

Meni traže 8,5eur po m2, ili 5eur i ja da pomažem, u prvom slučaju ide i pomoćni radnik, + materijal? 

Link to comment
Nekom mom drugu su prošlo leto mašinski oduvali celu kuću za 10e/m2, od pomoći je donosio sokove i kiselu, završili za dan (Lipovica)
Ja sam vide par tih mašinskih malterisanja i to je sasma ok.
Ako se ima para da se to plati, to je to bez razmišljanja.
Ako se nema jbga...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, El Guapo said:

Koja je cena za malterisanje unutrašnjih zidova i to od poda pa do 1-1.5m, ručno, klasičnim malterom, pesak, kreč, cement ili šta već ide. 

Meni traže 8,5eur po m2, ili 5eur i ja da pomažem, u prvom slučaju ide i pomoćni radnik, + materijal? 

 

 

Malo si informacija dao,tipa zasto malterises zid samo do visine 1-1,5,mozda postoji neko drugo resenje.

Odpriilike su ruke 4e po m2 plus materijal.Najbolje je da se uradi masinski,radi se najbrze mislim da je masinski nekih 7e po m2 sa materijalom.Nemoj da te cudi mnogo se maltera trosi.

Link to comment

Pa imao sam poplavu letos, obijao sam do cigle da se suši. 

Kuća je u selu, pa nemam mnogo opcija, a ni  novca, tek toliko da dovedem u neko normalno stanje. 

Ne znam dal svi tako naplaćuju po m2 ili rade i na dnevnicu, koliko se m2 uradi za dan? Ručno kad se radi? 

Pominjali su mi neko špricanje ali a fasadu, jel to mašinski? 

I dal može mašinski unutra? 

Edited by El Guapo
Link to comment
16 hours ago, El Guapo said:

Pa imao sam poplavu letos, obijao sam do cigle da se suši. 

Kuća je u selu, pa nemam mnogo opcija, a ni  novca, tek toliko da dovedem u neko normalno stanje. 

Ne znam dal svi tako naplaćuju po m2 ili rade i na dnevnicu, koliko se m2 uradi za dan? Ručno kad se radi? 

Pominjali su mi neko špricanje ali a fasadu, jel to mašinski? 

I dal može mašinski unutra? 

 

Druze moj,ako su dobio ponudu od nekih lakalnih majstora u selu budi siguran da je to nesto najeftinije sto si i mogao da prodjes.

Zidari ovde makar u bg ne rade ispod 50 evra dnevno.Znam da je mnogo ali jebiga,to su uglavnom dobri majstori ali nemaju ni penziono ni socijalno ali da se vratimo na temu.

Moze naravno da se radi masinski malter unutra,ali ako vec mozes da biras izaberi ovaj mesan u mesalici bolji je.

A ako je do cene i da se dovede u red ima tu jos nekih opcija,tipa gipsane ploce,stiropor....ali da budem iskren vise ne znam sta se vise isplati.Gips,stiropor,malteri..manje vise sav gradjevinski materijal je poskupeo nenormalno,mozda rodjeni bolje zna ali mislim da je stiropor otisao preko 50%.

 

U svakom slucaju na koji god nacin da ga rade ne brini zavrsice malterisanje za jedan dan.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Moja gosođa je uspela da slomi play dugme na vašmašini, koje je integralni deo cele prednje maske... Fora je što su dugmići jednim krajem vezani za masku, pa kad stisne, ugiba se... Ne verujem da bi lepljenje dugotrajno mnogo pomoglo...

 

Ima neko neku ideju, gde bih mogao da naručim celu prednju masku određenog tipa vešmašine, starijeg od 5 godina, ili da probam superlepkom?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...