Jump to content
IGNORED

beli ves - help!


ordi

Recommended Posts

Veš, peškiri, krpe 60, sve ostalo 40. 

Kad su bile pelene, njih na 90.

Moja mašina od osamstopetsto programa, samo u jednom uopšte ima mogućnost da se uključi kuvanje, to je kao neki extra dirty, produženo pranje.

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

Veš, peškiri, krpe 60, sve ostalo 40. 

+1

U kutiju za deterdžent dodam čep-dva Aćeoaoa za veš, sve duplo ispiram. 

Neke stvari perem programom za tzv ručno pranje i to je na 30.

Link to comment
Just now, ordi said:

ja sam old school, 95 sa pretpranjem, 2h 49 min, pa nek ide żivot :D

 

I ja sam tako kućno izvaspitavana, dok nisam videla da nema nikakve razlike i da apsolutno nema potrebe.

  • +1 2
Link to comment
  • 1 year later...

Ima li ko iskustva sa izbeljivacima, npr. onim listicima za izbeljivanje stvari, poput ovih?

Uspela sam da uljubicastim bele delove neke pretezno crne odece posle jednog pranja sa novim ekoloskim praskom :rolleyes: pa sad gledam da li mogu nekako da to popravim. Na svim tim vrstama izbeljivaca pise da su za beli ves, ne za tu neku kombinaciju sa bojom, pa se pitam sta bi se moglo desiti nebelim bojama?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ima li ko iskustva sa izbeljivacima, npr. onim listicima za izbeljivanje stvari, poput ovih?

Uspela sam da uljubicastim bele delove neke pretezno crne odece posle jednog pranja sa novim ekoloskim praskom :rolleyes: pa sad gledam da li mogu nekako da to popravim. Na svim tim vrstama izbeljivaca pise da su za beli ves, ne za tu neku kombinaciju sa bojom, pa se pitam sta bi se moglo desiti nebelim bojama?

 

Pa ako možeš, potopi samo taj deo, ili uzmi na neki tupfer i ako je u prašku (ne razumem nemački), malo pomešaj s vodom, pa stavi tako neko vreme da stoji. Ja sam imala nešto ovako praškasto iz DM, sunula sam na celi komad odeće, posvetlelo je sve, ali ja sam to i htela. S tim što uvek malo manje izdoziram nešto novo od hemikalija, za svaki slučaj.

Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Pa ako možeš, potopi samo taj deo, ili uzmi na neki tupfer i ako je u prašku (ne razumem nemački), malo pomešaj s vodom, pa stavi tako neko vreme da stoji. Ja sam imala nešto ovako praškasto iz DM, sunula sam na celi komad odeće, posvetlelo je sve, ali ja sam to i htela. S tim što uvek malo manje izdoziram nešto novo od hemikalija, za svaki slučaj.

 

U pitanju su naravno strafte na nekoliko crno-belih majica, hmmm. Ovo konkretno sa linka su kao listici ali ima da se uzme naravno i prasak izbeljivac koji mogu onda da nanesem gde treba, pa cu probati onda to.

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

U pitanju su naravno strafte na nekoliko crno-belih majica, hmmm. Ovo konkretno sa linka su kao listici ali ima da se uzme naravno i prasak izbeljivac koji mogu onda da nanesem gde treba, pa cu probati onda to.

 

Uh, ako su tanke, onda ćeš morati da se potrudiš. Btw uspela sam da ukačim nekako da su maramice jer ima 20 stuck :lolol:

Ja sam uzela neku kesicu praška, ne mogu da nađem ovde, ali je taj Denkmit njihov.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...