Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

možda sam preterao kada sam napisao da "ja nema šanse da provalim". više sam hteo da dobijem odgovor: "da li odmah provalite?" tako nekako. :)hvala ti na pojašnjenju :)
Ма, претпоставио сам да теби ни не треба, него да више мислиш да би било згодно да то неко објасни, а пошто сам имао времена, ето написао. Уосталом, фото материјал је данас практично бесплатан, свако може да изведе то што сам описао и сам за себе извуче неку фору помоћу које ће после из авиона да примети шта је рађено широким а шта телетом. А можда ће притом доћи на још неку идеју, како то већ бива са тим техничким вежбама.
Link to comment
Ti bi eventualno bio bmhs, a šgjz je "šta ga ja znam". ;)
heheheh :D hvala čovek! :)
Пази, стварно личи...
:lol:
Ма, претпоставио сам да теби ни не треба, него да више мислиш да би било згодно да то неко објасни, а пошто сам имао времена, ето написао. Уосталом, фото материјал је данас практично бесплатан, свако може да изведе то што сам описао и сам за себе извуче неку фору помоћу које ће после из авиона да примети шта је рађено широким а шта телетом. А можда ће притом доћи на још неку идеју, како то већ бива са тим техничким вежбама.
da ne ostanem bez pojašnjenja u vezi 'šgjz' mislio sam da je skraćeno od shoegazer-shoegaze.
Link to comment
da ne ostanem bez pojašnjenja u vezi 'šgjz' mislio sam da je skraćeno od shoegazer-shoegaze.
Никад ми не би пало на ум... а да јесте, то је већ у домену шббкбб.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ume li neko da me uputi u vezi stockphotos?Kako to funckioniše? Kako da počnem, gde da se raspitam? Čuo sam da neki ljudi zarađuju i više od 500$ mesečno, ali ne znam ništa više o tome.

Link to comment

ukoliko ti niko ne odgovori (iskreno, ne znam da li se neko ovde bavi stock-om) ovo bi bilo šturo, ili barem neka predstava.kao prvo, moraš da se organizuješ i posvetiš tome kao da radiš ozbiljnu šljaku. ono što ostali vele koji imaju iskustva, kažu da ne treba da se razočaraš ako si uložio energiju i prošlo je metar dana i ništa se nije desilo ili ti jednostavno svaki put odbiju fotke. ovo i ne mora da bude, može da se desi da ti krene na samom početku. to nije samo; "idem ja tamo i nastupam u ovim gaćama". znači: "idem ja... 'oću da uzmem nešto, treba da imam neki mišić" :D ovde bi (siguran sam) saznao sve što te zanima, a tiče se tvog pitanja (moraš da se registruješ kako bi pristupio ovom delu pod-foruma) link

Link to comment
Ume li neko da me uputi u vezi stockphotos?Kako to funckioniše? Kako da počnem, gde da se raspitam? Čuo sam da neki ljudi zarađuju i više od 500$ mesečno, ali ne znam ništa više o tome.
Dobio si link na dizajn zonu, ja bih da dodam jos par stvari bitnih za stock fotografiju: odnos kvaliteta fotografije i broja prodaja/downloada nije ni u kakvoj logickoj vezi:)Prema tome, nemoj da pravis "lepe" fotografije vec iskljucivo upotrebljive.I, da - par mojih poznanika se bavi ovim poslom, jedan ima zaradu od oko 1500e a drugi preko 2500e mesecno. Tu se zaradjuje kumulativno - zaradjuju ti cak i fotografije koje si postavio pre sedam godina. Sto vise (upotrebljivih) fotografija u galeriji, vise para.Fotografije kupuju uglavnom dizajneri, ali ih kupuju i akaunti, menadjeri, urednici, novinari etc - hocu reci, mozes ih praviti sirove za dizajnere i vec dizajnirane (koncept) za ove ostale.Toplo preporucujem Istock.
Link to comment

samo mali off topic. stigao mi je canon S90. kupljen kao izbor u dilemi izmedju veceg i verovatno boljeg G11 i gabaritima daleko zgodnijeg S90.ne znam G11 i ne mogu da poredim sa time, ali u odnosu na prethodni G9, S90 je dramaticno bolja kamera. f2.0 objektiv je potpuno otkrovenje, slika low light slike kako nikada u zivotu nisam video a u AUTO modu direkno izuva u odnosu na G9 koji je sasvim prosecna kamera na automatici. sustinski, jedine zamerke su posledice fizicke velicine tj malih gabarita kamere. komande su unfriendly za muske prste, narocito deblje i masivnije, nema odlicnog osecaja kontrole koju G serija daje. ali to i nije bitno, za 430E u srbiji ili manje od 400 dolara u americi, ovo je neprejebiva kupovina koga zanima besprekoran point & shoot koji staje u dzep i ne oseca se.

Link to comment

gazza1 je masivan :Dhajde malo daj da vidimo šta radiš ti. uvek se javljaš sa: "izvinite, samo da vas pitam..." a, kada se raspišeš, kao veliki. jel fotkaš za zabavu (prijatelje, ručkove...) ili voliš da izađeš napolje i fotkaš slučajne prolaznike, prirodu, zanimljive tebi situacije...?čestitke. :)

Link to comment

Nadam se da je ovo pravi PDF gde bi mogao da dobijem odgovor. Odmah da napomenem da sam laik u celoj priči.Elem, u sveže sredjenom stanu, imam lepi beli zid u hodniku koji bi ukrasio sa velikim landscape posterom/fotografijom. Optrilike imam i ideju kakvu -- bila bi nepretenciozna crno&bela photo sa nekim gradskim detaljem (naravno, ili ako mi se svidi nesto drugo ).Pitanje je: gde mogu da nadjem tako nešto u gradu Beogradu? Ili ako neko ima predlog u vezi sa ovim?

Link to comment
sustinski, jedine zamerke su posledice fizicke velicine tj malih gabarita kamere. komande su unfriendly za muske prste, narocito deblje i masivnije, nema odlicnog osecaja kontrole koju G serija daje.
Kazu mnogi da mu ovo treba obavezno dodati.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...