Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

al to 'nako dugorochno, a ne ko gazza na klackalici.
Gazzin slucaj je zanimljiv, njemu izgleda ta klackalica funkcionise. Barem on tako kaze, a sto da ne verujemo.Ali, nije za svakog sve, sto bi ovde rekli horses for courses. Nekima ni ne treba dijetetisanje, ali tih je izgleda sve manje.
Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

pre kad mi je trebalo, malo sam istrazivala i najubedljivija mi je bila ishrana u zoni. jednog dana kad me ne bude mrzelo da odmeravam kolicine hrane i konacno se saberem da izracunam cega i sta ima u koliko, jescu tako. procitala sam knjigu barija sirsa (barry sears), dosta mi ubedljivo delovao taj biohemijski mehanizam koji se realizuje kad jedes onako kako bari sirs nalaze, a citala sam i iskustva zivih ljudi, ima na netu, deluje kao da zaista radi to sto propagira.u hrvatskoj ima jedna mesija zone, evo njenog sajta http://www.zonazazdravlje.com/indy, gledala sam ovu tvoju dijetu i meni je bilo neobicno da je puna margarina. zar se to preporucuje kao zdrava masnoca?a onda i jedan niskokaloricni recept za punjenje i nadimanje stomaka:skuvas brokoli u posoljenoj vodi par minuta. ocedis. iseces jedan cen belog luka (ili vise), kasika maslinovog, kasika balzamika, rashladis. jedes, meni se to najbolje slaze sa tunom.mislim i da je kiseli kupus idealan za punjenje stomaka, salata, naravno, s malo malecko ulja.

Link to comment
uzmem jedan svezanj asparagusa iliti spargle, i bacim na tiganj
mene je uvek nerviralo sto je spargla tako puna koncica kad nije mlada. onda sam otkrila da se stabljika moze oljustiti kao i svaka druga povrcka sa ljuskom*, obicnom ljustilicom za krompir. a super zvuci, ja sam je uvek kuvala i poneeekad ubacivala u rernu, sledecom prilikom cu da je bacim na tiganj! (preliveno maslinovim uljem posle, al to na nekom drugom topicu)* heh, hm, napisah ljudskom :rolleyes:
Link to comment

kod mene najbolje radi prosto brojanje kalorija - ne preko 1200 dnevno onoliko dana koliko treba (u pitanju je obicno 1-2kg viska, pa to i ne traje predugo). malo je mozda teze procenjivati kaloricnost jela koje ne spremas sam, a i na nekim nasim proizvodima ne postoje podaci o nutritivnim vrednostima - doduse, sve ih je manje - ali u principu nije ni preterano komplikovano. kada nisam na dijeti trudim se da se drzim blizu 1600 kalorija dnevno, osim kada me uvuku u praznicno prehrambeno orgijanje.

Link to comment
Ponukan ovim pisanjima odem da se izmerim i imam šta da vidim, tokom praznika sam smršao cela dva kilograma!
evo ja cu da ti kazem:ti si bre neki baxuz :lol:em si nas ovde ojadio i upropastio, pojedosmo boba oca, onesveshcujemo se na radnim mestima chitajuci sta si ti jeo, kako se podigne windows pada nam shecer, tresu nam se ruke, sta li je kuvao rene :unsure:a on smrshao 2 kila. 1 neljudu <_<
Link to comment

Renne se sigurno non stop jede iznutra i tako uspeva da se ne usvinji <_< dakle, poenta je sto vise se nervirati u toku prezderavanja i sve ce nestati kao rukom odneseno

Link to comment
šta da vam kažem, lepo me čovek opisao
mogo je to da bolduje, objavi u dnevnoj shtampi i dnevniku u pola 8. i na bilbordu! to mu nije palo na pamet ^_^a mi naivni chitamo sta jede gazza i teshimo se. a za to vreme nam podmecu renneta, koji jede josh vishe, cheshce i vishe. lukavo!
dakle, poenta je sto vise se nervirati u toku prezderavanja i sve ce nestati kao rukom odneseno
nece brate :cry:mislim, mecite renea na ignore braco i sestre, nece na dobro da ispane. sreca pa provalismo! :lol: Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...