Jump to content
IGNORED

Идеолошки пројекат Бадњак


Fantom iz Opere

Recommended Posts

  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Fantom iz Opere

    246

  • Д

    50

  • kim_philby

    43

  • woodooinstalater

    34

Kapa dole za entuzijazam ali meni je prefiks "ideoloski" previse.Zabavno mi citati o paganeriji u nas ali me smara bilo kakvo institucionalizovanje i price i smestanje u dnevno-politicki kontekst.

Edited by McCabe
Link to comment
Kako, po vašem mišljenju, popraviti alarmantno stanje Srba u holivudskim filmovima, tj. nemilog običaja da nas uvek uzimaju za kojekakve petparačke teroriste i vucibatine?
Требало би најпре да наше митове користимо у домаћој филмској индустрији.А онда Холивуд да прави римејке наших култних филмова и да плаћа за ауторска права.Видиш шта је Холивуд направио од српских вампира.
Link to comment
Ne vidim zasto su odmah kandidati za podsmeh. Forum im je posteno i, izgleda, korektno moderisano mesto, koje promovise jednu marginalnu ali zanimljivu platformu. A svako ko na forumu istice ovo:"Члан ће бити банован само у једном једином случају: ако врши криминалну активност.А под криминалном активношћу подразумевам и одвратну паролу: "Нож, жица Сребреница"Или било које друго глорификовање злочина"ima moju pocetnu podrsku, ma kakva mu platforma bila. Mozda nisam dovoljno "kul" da se blanko podsmevam ljudima, ali eto, sue me.
Ne znam, jeste da deluje korektno, ali meni je priča o zmajevima i vilama u srpskoj duši, onako, malo, za podsmeh... Ili primena бајалица, dodolskih pesama, kletvi u svakodnevnom životu... Ne znam, možda je stvar u meni, ali ovo, i slične stvari, su meni za podsmeh...
Link to comment
Ajde malo sire obrazlozi.
Мислим да је искуство Латинске Америке са војним хунтама изузетно лоше. А пошто сам служио редовну војску са пушком - видео сам из прве руке да запослени при војсци немају капацитет да буду успешни управљачи/државници. Сетимо се и војне хунте од 27. марта 1941 која је била плаћена новцем Интелиџенс сервиса што је узроковало распадом државе и геноцидом над Србима.
Link to comment

Srpski vampiri nisu srpski već Stokerovi. Srpski je naziv i mitologija, ali su današnji vampiri Stokerovi. Jer bez njega nikada ne bi bilo ni holivudskih vampira.Za mitove se slažem da bi naša filmska industrija trebalo da ih mnogo više koristi. Mada je pitanje da li bi to posle moglo da se unovči na Zapadu. Ali je ideja ok.

Link to comment
Kapa dole za entuzijazam ali meni je prefiks "ideoloski" previse.Zabavno mi citati o paganeriji u nas ali me smara bilo kakvo institucionalizovanje i price i smestanje u dnevno-politicki kontekst.
Свака идеологија има своју митологију.Узми левичаре који су наводно највише склони атеизму и критици цркве, а сами робују бројним митовима, почев од начина облачења/фризуре па на даље, такође, имају и своје бајалице, клетве, покличе, заставе...
Link to comment
Ne znam, jeste da deluje korektno, ali meni je priča o zmajevima i vilama u srpskoj duši, onako, malo, za podsmeh... Ili primena бајалица, dodolskih pesama, kletvi u svakodnevnom životu... Ne znam, možda je stvar u meni, ali ovo, i slične stvari, su meni za podsmeh...
Jednako su za podsmeh koliko i price o vaskrsnucu u telu i molitvama, a price o medovini, junacima i vilama svakako su zanimljivije, ako nista drugo. Ko je sad tu pametan da sve to razmeri i presudi, ja ne znam.
Link to comment
Imas li neki predlog kako da se resimo hriscanstva? Da li da palimo crkve ili da ih dizemo u vazduh?
Против сам агресије.Црква би требала да се окрене правом светосављу које и јесте симбиоза старе вере и византијског хришћанства.
Link to comment
Ne znam, jeste da deluje korektno, ali meni je priča o zmajevima i vilama u srpskoj duši, onako, malo, za podsmeh...
Змајеви и виле су митски представници Србина и Српкиње. Идеали којима се тежи.Значи, можеш и филозофски да посматраш те појмове.
Link to comment
Jednako su za podsmeh koliko i price o vaskrsnucu u telu i molitvama, a price o medovini, junacima i vilama svakako su zanimljivije, ako nista drugo. Ko je sad tu pametan da sve to razmeri i presudi, ja ne znam.
Slažem se da je sve to isto... Meni su kao i tebi ovi što misle da će molitvom da se izleče i da će posle smrti da žive u raju jednako za podsmeh... Nemam ja ništa protiv priča o vilama i vilenjacima, to jeste zanimljivo i interesantno... Samo, to nikakve veze sa politikom nema... U najboljem slučaju sa istorijom i religijom...Ovo meni previše liči na neku vrstu "promocije srpske duše", samo malo drugačije upakovano...
Link to comment
Свака идеологија има своју митологију.Узми левичаре који су наводно највише склони атеизму и критици цркве, а сами робују бројним митовима, почев од начина облачења/фризуре па на даље, такође, имају и своје бајалице, клетве, покличе, заставе...
Pa dobro, to jeste. Ali to je simbolika koja prati ideologiju, a ne obrnuto. Da li bi mogao da artikulises kako bi izgledala politicka prica koja bi pratila ovu kulturnu koju promovises? I da li je moguce da bi jako brzo zalicila na ideologiju polovine "ala i azdaja" koje si tamo naveo?Takodje, 1 pitanje: Kakve je prirode spor izmedju Dragoslava Bokana i porodice Dragosa Kalajica? I da li ima veze sa ovom temom?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...