Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

7 hours ago, Host said:

Jel ima neko interesantan recept za plecku od divlje svinje? Standardno bih je spikovao blukom, slaninom i ruzmarinom, ali bih probao nesto drugacije ako imate ideju.

Hmm,a da to ne bude zilavo nakon pecenja? Ja bi to lepo odkostio iskekao na kockice i napravio divan paprikas,vrlo jednostavan,dosta c luka,paradajza iz konzerve,belog vina plus zacini.Ne bi bilo lose dodati i nesto junetine ili svinjskog paufleka ako je vepric bio matoriji a meso posnije

 

Link to comment
22 hours ago, precog said:

jesi li vodio plecku kod veterinara da joj lupi pecat?

nece da pravi kobasice..

 

Quote

Hmm,a da to ne bude zilavo nakon pecenja? Ja bi to lepo odkostio iskekao na kockice i napravio divan paprikas,vrlo jednostavan,dosta c luka,paradajza iz konzerve,belog vina plus zacini.Ne bi bilo lose dodati i nesto junetine ili svinjskog paufleka ako je vepric bio matoriji a meso posnije

u paprikas od  divlje svinje ja uvek turim karanfilic, par komada i suve sljive ili malo dzema od sljive, pravi razliku..

Edited by Čutura
Link to comment
1 hour ago, Host said:

Nesto si pomesao, nisu moji preci bili divlja horda nego gospoda u togama koja naizmenicno bocka cas pecenu divlju svinjetinu na D'Artanjan nacin cas rosne decake porobljene u pohodima na necivilizovane zemlje :sleep:

hmmm, cek da izguglam kad su bugari ogrnuti togama bili, moz bit da sam jeo strudle sa jabukama za vreme tog casa.

:O

Link to comment
On 25.1.2018 at 11:15 AM, Host said:

Jel ima neko interesantan recept za plecku od divlje svinje? Standardno bih je spikovao blukom, slaninom i ruzmarinom, ali bih probao nesto drugacije ako imate ideju.

Pulled pork samo sa obicnim tamnim sosom i klekom,i dzemom od brusnica.Jednostavno a dobro.Uz to pecurke,knedle ako moze..heljda .karamelisani crveni kupus.Istocno evropski onako.I klekovaca rakija

Edited by askeladden
Dodatak recepta
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jel' ima negde recept za riblju čorbu bez proklete Vegete/začina C/dodatka za riblju čorbu/pojačavača ukusa?

 

Morska riblja čorba me još više interesuje, ali gde da nađem ribu za nju na kontinentu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...