Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

2 hours ago, maheem said:

uje zaboravio sam da su fiona i dom snimili Lost In Paris, fala na podsećanju.
btw ako neko naiđe na Call Me By Your Name nek prijavi ovde

pojavio se upravo sad DVDSCR

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ne mogu da se setim tačnog naziva, niti da pronađem igde na  netu.....

Radi se o istorijskoj emisiji koju je krajem 80ih emitovala Radio-televizija Beograd u okviru svog načno obrazovnog programa. Znam da je strana produkcija, moguće BBC ali nagadjam, i mislim da se zvala "Istorija sveta". Najupečatljivija je uvodna špica u kojoj dominira Bahova Tokata&Fuga. E sad, ako bi neko mogao da okači neki link za youtube/kiosk, ili kako se tačno zvala serija (u originalu), bio bih vrlo zahvalan.

Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne mogu da se setim tačnog naziva, niti da pronađem igde na  netu.....

Radi se o istorijskoj emisiji koju je krajem 80ih emitovala Radio-televizija Beograd u okviru svog načno obrazovnog programa. Znam da je strana produkcija, moguće BBC ali nagadjam, i mislim da se zvala "Istorija sveta". Najupečatljivija je uvodna špica u kojoj dominira Bahova Tokata&Fuga. E sad, ako bi neko mogao da okači neki link za youtube/kiosk, ili kako se tačno zvala serija (u originalu), bio bih vrlo zahvalan.


Istorija, taj segment u školskom programu tvb je koristio Bahovu muziku za špicu. Jesi li siguran da se radi o stranoj produkciji?

Link to comment

@fikret selimbašić

Mislim da sam siguran, bio je naš narator, ali sam ubeđen da je strana produkcija koju je Rtv Beograd obradila.

Sećam se da je reč "Istorija" bila u nazivu, ali ne mogu da se setim tačnog naziva. I nikako da pronađem bar odlomak emisije na netu...

(Početna špica je prikazivala planetu Zemlju kako se kreće kroz svemir, i kadar polako raste...e sad, više nisam siguran da je Bahova muzika pratila špicu :isuse:.. Bem ti memoriju)

 

 

edit: moguće da je BBC produkcija u pitanju, i pogrešio sam za Baha u uvodnoj špici. Neka druga kompozicija je u pitanju.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Jeste, pomešao sam kompozicije. Bahova je korišćena za tu domaću emisiju, ali ne tražim nju. U ovoj, koju tražim, takođe je u uvodu neka veličasntvena dramatična kompozicija, ali tu se moje znanje o muzici završava.

 

Kad sam je gledao, upamtio sam epizodu u kojoj su prikazivali mongolska osvajanja...

Link to comment

Da li se u najavnoj špici pojavljuje kristalna lobanja? Ili to beše neka druga obrazovna emisija? U glavi mi odzvanjaju zvuci kompozicije, ali krečana je odradila svoje.

 

Na broadcastforschools stranici imaš sve o britanskim obrazovno-naučnim emisijama u produkciji BBC, Granada, Thames... Izaberi deceniju i listaj.

 

Emisija The History Trail koja je bila emitovana u školskom programu podseća na tu što si je opisao. Video klip na linku je vidljiv samo na ostrvu, pa bi mogli tamošnji forumaši da pomognu u rasvetljavanju misterije.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...