Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

On 3. 4. 2024. at 13:39, kralj said:

Isto sam mislio da je Bulajić davno pokojni, onda je u vreme litijašenja isplivala podrška Milu.

malo pukanic o veljku bulajicu i cime se sve bavio van filma.

“Nekoliko dana prije objavljivanja prvoga članka o duhanskoj mafiji u Nacionalu, zvao me moj prijatelj Veljko Bulajić, poznati režiser, tvorac ‘Bitke na Neretvi’. Bio je petak poslijepodne kad mi je zazvonio mobitel. Molio me da ne pišem o švercu i da nipošto ne spominjemo Mila Đukanovića. Kao razlog za molbu naveo je odluku o neovisnosti Crne Gore i odvajanju od Jugoslavije, odnosno Srbije. Rekao mi je tada da će se ako objavim taj članak, na dulje vrijeme odgoditi osamostaljivanje Crne Gore. Molio me da se hitno toga vikenda, gdje god želim u Europi, nađem s Đukanovićem i popričam u četiri oka o cijeloj stvari. Ponudio mi je da me Đukanović pokupi svojim avionom u Zagrebu i da odaberem grad u kojem želim da se organizira sastanak. Odbio sam tu ponudu”, napisao je 23. svibnja 2006. Ivo Pukanić u svojoj kolumni u Nacionalu

https://www.nacional.hr/deplasirani-demantiji-sto-je-huligansko-u-dukanovicevoj-reakciji-na-nova-otkrica-o-naruciteljima-atentata-na-ivu-pukanica/

 

ratko knezevic takodje o radovima veljka bulajica

" Što se Haga tiče, najbolje bi bilo da sam Đukanović priča o tome koliko je novca potrošeno da bi se njegova odgovornost za napade policijskih snaga Crne Gore kojima je on bio izravni pretpostavljeni kao predsjednik vlade, na Dubrovnik “zaboravila”. Veljko Bulajić je mjesecima, godinama obilazio nadležne hrvatske institucije ne bi li odustale od progona Đukanovića. On je to “nagradio” sponzoriranjem filma “Libertas” o Marinu Držiću. Kakvog paradoksa, kakve sramote i za Dubrovnik, i za uspomenu na Držića."

 

Edited by bradilko
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...