Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Ma ne može, odavno sam odustao od pokušaja da majci objasnim da ima dva (ili više!) različita programa koja rade istu stvar.

 

Meni Nitro više nego dovoljan, lepo ekstrakuje imidže. Na telefonu imam neki noname ebook reader.

Link to comment

Ma dobro, te procene vremena koje windows i pripadajući softver su oduvek bile za smejanje. Meni se dešavalo da mi za neku glupost softver prijavi desetine hiljada minuta. Gora varijanta je kad prijavi 'just in a moment', pa to potraje satima.

 

Svojevremeno smo se bili zajebavali 'Bil Gejtsovi minuti', posebna kategorija merenja vremena.

Link to comment
  • 1 month later...

Imam problem na sestrinom računaru (samo da napomenem da radim preko team viewer-a, pa sam samim tim razdraženija).

Prilikom pokretanja worda pojavljuje joj se greška da win ne može da pronađe licencu, tako nešto. Pronašla sam da to ima veze sa Software protection properties-om koji treba da se restartuje. Dakle, jednostavno. Problem je što kada odem na services preko control panel-a i administrator tools-a i kliknem desnim klikom na software protection properties, meni su sva polja siva (start, stop, pause, resume, restart). Ok, kapiram da nalog nije administrator, ali proverom utvrdim da jeste. Onda pronađem da je problem što prvo sppsvc.exe fajl mora da se ubije u task manager-u. Pronađem ga tamo među services, ali njemu već piše stopping. Kada udarim desni klik da ga pokrenem i kliknem na start (tu može, nije  sivo), javi mi se greška "an instance of the service is already running". Onda pronađem da bi problem mogao da bude što u dozvolama za system 32 nije označeno "full control" i zaista nije. Kliknem na edit, ali ne mogu da označim kućice, sivo je. Da podsetim, korisnički nalog je i administrator (kliknula sam na u start meniju na ikonicu i piše ispod naziva i local account i administrator). Jbt.

Zaista sam se potrudila da sama pronađem rešenje, ali stvarno ne znam šta dalje da radim.

Naravno, Office je narodni, ali godinama radi kako treba.

Edited by kiki
Link to comment

probaj

 

Quote

Open a command prompt (Admin) and type


takeown /r c:\windows\system32\sppsvc.exe

.  Once you take successful ownership  Start/restart Software Protection service under services.msc

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...