Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

18 hours ago, Budja said:

 

Feta i kore. :sad:

 

Feta, samo Apetina i neka domaca, cena? prava sitnica 200g  $6.5 americkih

Kore? Ima filo, uvezena, cena? Prava sitnica, 500g $15 americkih.

 

 

Hahah,jasta .Mene na severu dok sam ziveo kostala pita sa sirom oko 20,25 €. Jetinije bilo u Finskoj kupiti dva kg jelenskog mesa ili ceo jagnjeci but.

Link to comment
7 hours ago, Redoran said:

 

Feta jeste najbolja varijanta ali u suštini može da se koristi bilo koji tvrdi beli sir, samo da nije neki od onih ludački zasoljenih.

 

Filo su grčke kore za baklavu, toeto. E, sad, u 500 gr bi trebalo da imaš 40-45 kora što znači da jedno pakovanje može da ti posluži za dve ture. Kada otvoriš i raspakuješ kore, prebroj i odvoji 20 komada a ostatak pažljivo zamotaj kao što su bile, vrati u pakovanje, umotaj sve to u celofan i zamrzni. Kada ih budeš odmrzavao prvo neka prenoće u frižideru pa onda na sobnu temperaturu.

 

@Frank Pembleton standardne dimenzije kora za baklavu, kao što se prodaju kod koradžije ili na pijaci. Kore za baklavu su najtanje moguće, bukvalno možeš da vidiš kroz njih. Sa dve takve kore radiš jedno parče sira, kao što piše u receptu. Ako su kore deblje, tipa kore za pitu, onda možeš da probaš sa jednom korom i da pečeš 10-15 minuta. Feta filo se zove.

 

tvrdi beli sir a nije feta od 200g? Nema to ovde.

 Ima milion proizvodjaca svezeg belog sira, i malo manje svezeg belog sira, ali tvrdog jok.

Link to comment
4 hours ago, aram said:

Pa jebenti, vi dotvorite koradžijsku radnju, da se obogatite...

 

Naravno da mi je to palo na pamet. Ne koradzijsku radnju jer kupci verovatno ne bi znali sta da rade sa korama vec pekaru.

 

Da vidimo sta imamo:

1. Lokalne pekare koje prave los leb od losih sastojaka.

2. Dva lanca "francuskih" pekara koje prave solidan leb i peciva, ali nista od kora.

3. 2 grcka restorana, 1 libanski i 1 sirijski koji prave baklave i slicne kolace. Kore ne prave za prodaju. (ima dosta shawarma fast food kioska, ali oni se ne bave pitama)

 

S obzirom da ne vidim da je tu rec o nekom acquired taste koje zavisi od navika trzista, moglo bi da prodje. Usko grlo je sir. Moralo bi i to da se proizvodi ili da se nadje pouzdan dobavljac koji bi takav sir proizvoddio samo za pekaru, a to bi moglo biti problematicno. Spanaca, praziluka, pecurki ima.

 

 

Link to comment
11 hours ago, askeladden said:

Hahah,jasta .Mene na severu dok sam ziveo kostala pita sa sirom oko 20,25 €. Jetinije bilo u Finskoj kupiti dva kg jelenskog mesa ili ceo jagnjeci but.

 

nisi reko kolka ti je bila plata :fantom:

 

i kod nas je kilo grcke fete vise od 10 eura. kilo kora 2 eura. maslinovo ulje u proseku 8. a kolika je plata... 

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...