Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Ја сам једном купила у Темпу неки од Фрутини гелова за туширање. Тад и никад више. Грозан хемијски укус, ко најјефтиније жваке.
ups ja sam doduse koristila scrub s pepermintom i bio je ok :unsure:
Aj' kad sam vec za masinom, da vas priupitam zenske drage: zna li neka ikakav pouzdan (tj. da RADI) preparat, kremu ili masku, koja regulise onu zalosnu pojavu znanu kao nateceni podocnjaci? Ok, znam, znam... zdrav zivot, manje za ekranom, vise tecnosti (bezalkoholne), manje duHana, a ni svaki zalogaj ne mora bas da konkurise salinitetu Mrtvog mora... Ipak, ima li moderna kozmetika neki odgovor na ovaj zastrasujuci* problem?
Hm, ja nemam natecene, vec onako, petrolej zelene i dobro ih pokrivam najjobicnijim Max Factor korektorom broj 07 (mada su oni poput Yves Saint Laurent Touche Eclat daleko bolji, jer ujedno hlade i "prosvetljuju" predeo ispod oka - imaju tzv. radiant highlight efekat, ali i dosta skuplji, ipak, vredi uloziti jer jako dugo traju), a sto se tice mazalica, dobrim se pokazao Clarins Eye Contour Gel. Ipak, kad god primetim tendenciju da se podocnjaci preliju u vrecice stavim onu masku sto se drzi u frizideru (kupila preko Avon kataloga) - i odradi posao. kao na primer:P35805_hero.jpg
Link to comment

Ja za pokrivanje tamnih podočnjaka (u mom slučaju plavih venica koje se sasvim lepo vide ispod prozirne mi kože <_<) mogu da preporučim Coverderm korektor. Genijalan je and it works like a charm! ^_^ 103444752.jpgNijanse: coverderm_concealer.jpgCoverderm sajt :)Max Factor mi je bio mnogo težak. Coverderm je jako lagan, lako se nanosi i nemaš osećaj namalanosti koji sam imala sa Max Factor korektorom. Opet individualna stvar.

Link to comment
укус
:blink:
:lol: Добро, бре, мирис, мирис. :D
ups ja sam doduse koristila scrub s pepermintom i bio je ok :unsure:
Овај је био воћни.А, треба помирисати пре куповине. :rolleyes: Edited by Zeka Peka
Link to comment
Pomooooc! :cry: Znate ona cokoladasto-vanilasto-jagodasto-karamelasto-pudingaste... losione za tusiranje i za posle tusiranja!? E sad, ako znate, zanimaju me ne oni najskuplji (1000+ dinara :wacko: ) ali ne ni tipa Oriflame i sl., koji su dobri i gde je najbolje pazariti ih? Treba mi za poklon a ako su baaas dobri... mozda i za samopoklon! :blush:
(gunđa za sebe) :frust: seti se, kokoško senilna, seti se! mislim da znam na šta misliš, al sad da me ubiješ ne mogu da se setim imena proizvođača. zaklela bih se da na 'etiketi' imaju neku papričicu i italijansko (:unsure:) ime. naime, kupih ja jedared čokoladni gel za tuširanje. strašno kako to miriše. sećam se da sam otom utiske podelila na b92, na love topiću meščini - imala sam poriv da počnem da glođem sopstvenu ruku tijekom i nakon tuširanja. aroma ima raznih, vanila, chocolate mint, badem i još nešto, mandarina, jagoda, kokosa... bemti, nikad čistija nisam bila.jeeei: aquolina (zahvaljujući msn komunikaciji sa kćerkom jedinicom)nuova_linea_corpo.jpgkod nas se nalaze ovde, a ja svojevremeno kupih taj pudingasto kremasti gel od čokolade u maloj parfimeriji na slaviji na uglu nemanjine i još nečeg, s desne strane kad se ide prema meku. pogledah sad na linku spisak prodavnica gde ima ovih proizvoda i prvi na listi je BEAUTY S.T.R. - A, Nemanjina 38, 064/486-2858, biće da je to baš ta radnja. (tolko se ushitih, da ću se jako rastužiti ako ne misliš na ove mazalice :) ) Edited by MaryPoppins
Link to comment

prestala da koristim gelove za tusiranje, presla na fine sapune. mnogo sam zadovoljnija.ali ne javljam se povodom toga, vec:epifanija! epifanija!OPI lakovi za nokte. ruska kolekcija. place mi se od srece.

Link to comment
Yves Saint Laurent Touche Eclat
odlican iluminator tj hajlajter, ali samo za one ciji podocnjaci nisu bas narocito izrazeni - ostalima treba nesto zesce za krecenje. l'orealov novi, klasican korektor (bez aplikatora, sa dostatnom kolicinom pigmenta), u nijansi vanila za svjetliju put, je dobar i ne preskup izbor.sto se tice iluminatora, art deco je pristojan, a jeftiniji od yslsto se tice cokoladnih krema za tijelo, kakao puter je dobar izbor (ali zbog rustikalnog izgleda nije bas poklonovit) Edited by morgana
Link to comment
prestala da koristim gelove za tusiranje, presla na fine sapune. mnogo sam zadovoljnija.ali ne javljam se povodom toga, vec:epifanija! epifanija!OPI lakovi za nokte. ruska kolekcija. place mi se od srece.
opi lakovi su konza. mada, moram da priznam da mi se boje (a ni nazivi) u ruskoj kolekciji ne dopadaju (jesam sad najebala?:( )edit: sem ovog koji se zove SUZI SAYS DA! :lol:NLR60_SuziSaysDa.jpgi ST. PETERSBURGUNDYNLR62_StPetersburgundy.jpg Edited by MaryPoppins
Link to comment

nokti ce ti biti mazani chaterine the grape (ruska kolekcija), suzi loves sydney (hollywood) ili wine not party (mexico) dok se ne pokajes.

Edited by kingmaker
Link to comment

pokajanje sadržano u editu gornjeg posta. samo nemoj catherine the grape, molim te, pristala bih eventualno na affair in red square ili ruble for your thoughts.hm, revidiram stav dalje - boris and natasha nije loš. ali russian navy, mislim stvarno. tu deep sea indigo sam odavno prevazišla. a sad odoh kući. da se nakrasim. imam goste oko 8.

Edited by MaryPoppins
Link to comment
OPI lakovi za nokte. ruska kolekcija. place mi se od srece.
G-de?? :o Ubih se pokušavajući da ih nađem. I koliko su sada? :drhti od uzbuđenja:A dođoh i da se bezočno pohvalim novom bojom kose:aVmrK9J.jpgHenna FTW!! ^_^
Link to comment

Super izgleda, Linda. :) Lush?Već dugo razmišljam da pokušam s njihovim kanama, ali ne znam kako bi se to "primilo" na moju tamnosmeđu kosu* (koja je otprilike iste dužine kao i tvoja, šta mi predstavlja dodatnu tlaku :lazyass:).*koja će se uskoro, na moju radost, susresti sa nožicama moje voljene frizerke. ^_^

Edited by Hannah
Link to comment
Super izgleda, Linda. :) Lush?Već dugo razmišljam da pokušam s njihovim kanama, ali ne znam kako bi se to "primilo" na moju tamnosmeđu kosu (koja je otprilike iste dužine kao i tvoja, šta mi predstavlja dodatnu tlaku :lazyass:).
Nope. Kanu mi donela drugarica (ok, njen nesretni dečko koji je ima spisak svih potrepština) iz Sarajeva. U pitanju je kana iz Indija. :wub:Za tu Lush kanu sam čula oprečna mišljenja. Da li će pokriti tamnosmeđu kosu zavisi opet od osobe do osobe. Kana je u svom izvornom obliku, da se tako nespretno izrazim, crvene boje. Njoj se dodaju razni sastojci kao bi se dobila crna ili braon boja. Da li će kana tvojoj kosi dati crvenu boju zavisi od pigmenta i boje tvoje kose. I obavezno treba reći da je jako bitno imati kvalitetnu kanu.Evo sajta koji pokazuje kako (kvalitetna) kana izgleda na različitim bojama kose.http://www.hennaforhair.com/mixes/index.htmlMoja kosa je kestenjasta sa crvenkastim odsjajem. Kana joj je dala malo tamniju nijansu sa crvenim, tj. skoro bordo prelivom. Tamo gde sam imala plave pramenove, kosa je dobila vatreno narandzastu boju. Ali ne onu ružnu narandzastu koja se dobije veštačkim bojama, već lepu, prirodnu šargarepica boju. :wub:
Link to comment
Ako mi se to desi, prva pomoć su mi obično dve kašike koje su provele nekih 15-20 min u frižideru. Zatvoriš oči i nežno staviš kašike na njih... Ponekad se skoro čuje "Fsssssssss"... Milina.Inače, za tretman su odlični ovi proizvodi:http://www.skindoctors.co.uk/
molim te mi kazi da se ne salis, osecam se kao da sam pronasla svoju drugu, podocnjacku, polovinu :D meni dve kasike stoje stalno u frizideru i kao onaj pavlovljev pas reagujem ujutru dok idem da ukljucim aparat za kafu, drugom rukom otvaram frizider, vadim i lepim na oci.nista nije tako dobro kao ledene kasike.ima l'occitane (bar je bilo do skora) neke "tufere" od kamilice koje malo nakvasis, pa na oci. ali em bilo skupo - mogu i sama da skuvam kamilicu pa da kvasim ono za skidanje sminke i turam na oci - em nekako neobicno mirisalo. ali je bilo efikasno.
Link to comment

elem, braon kana me zanima vrlo, al izgleda da ne moze da se izbegne crveni pigment nikako, bar ja ne mogu. al sovjetujte za braon, rado bih se bachila u experimenta. sta kazu za tu iz lush-a?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...