Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

  • Replies 6.4k
  • Views 690.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • @Filozof manijak Evo udomljenog slatkiša...

  • JozoMujica
    JozoMujica

    Danas smo uspavali Belu. Poslednjih meseci je imala velikih tegoba, nakon što su joj letos zbog nekih degenerativnih promena ostale nepokretne zadnje noge, život se i za nju i za nas sa njom pretvori

  • ja sam danas uspavala moju Kuki..13 godina predivne psece duse,bukvalno najbolji pas na svetu!!! bubrezi su joj otkazivali pa smo 6dana isli na celodnevne infuzije...ali od sinoc nije mogla da ustane

Posted Images

gumenići

 

IMG_5026.thumb.jpeg.7090b21d69f60451d879b83cf8ea8c4d.jpeg

tumblr_nlvz0gBLaZ1r9164to1_640.jpg

f0a24dbd421824c813f5e9be5a75f44dd33a47e3

1ef11bfeae6de37aea8bad2b13645074.jpg

 

  • Popular Post

Dok pišem ovaj post, Bebi je kod veterinara, ne znam da li će se izvući, još ne znaju šta joj je.

 

Najmanje štene od sedmoro džumarica "od zla oca i još gore majke" (zahtevala posebnu pažnju oduvek, nije znala ni da žvaće). Šestoro sam udomio, nju niko nije hteo i... Evo smo zajedno 11 godina.

 

Poslednjih par godina, smisao života joj je bio da u šetnji traži koske. Opsesija. U šali je zovem - arheolog, nema te koščice koju ona neće naći, često istu kost u četiri šetnje zaredom, dok mi ne dopizdi pa istu ubacim u šaht, kontejner ili stavim na neko drvo.

 

Nije bila bog zna kako pametna, možda i blago autistična, ali najveći dobrica od svih pasa koje znam. Nikada nije povredila ni jedno živo biće, niti pokušala tako nešto.

 

Ako bih iz gomile fotki trebalo da izaberem jednu koja najbolje oslikava njenu narav i karakter, to bi bila ova...

 

Dobroćudno-tupava blentavica...

 

 

 

 

PB2611477.JPG

Edited by MiM

6 minutes ago, MiM said:

Dok pišem ovaj post, Bebi je kod veterinara, ne znam da li će se izvući, još ne znaju šta joj je.

 

Najmanje štene od sedmoro džumarica "od zla oca i još gore majke" (zahtevala posebnu pažnju oduvek, nije znala ni da žvaće). Šestoro sam udomio, nju niko nije hteo i... Evo smo zajedno 11 godina.

 

Poslednjih par godina, smisao života joj je bio da u šetnji traži koske. Opsesija. U šali je zovem - arheolog, nema te koščice koju ona neće naći, često istu kost u četiri šetnje zaredom, dok mi ne dopizdi pa istu ubacim u šaht, kontejner ili stavim na neko drvo.

 

Nije bila bog zna kako pametna, možda i blago autistična, ali najveći dobrica od svih pasa koje znam. Nikada nije povredila ni jedno živo biće, niti pokušala tako nešto.

 

Ako bih iz gomile fotki trebalo da izaberem jednu koja najbolje oslikava njenu narav i karakter, to bi bila ova...

 

Dobroćudno-tupava blentavica...

 

 

 

 

PB2611477.JPG

 

Drži se, Bebi!

 

pa što su uvek ti labradorčići tako kenjkavi i lako poboljevaju

tako je nama ostao mrvica, plod gresne ljubavi. mali, pametni krzljavko.

 

poz

@MiM kakva je situacija? :heart:

Hvala svima na reakcijama i podršci. Hvala vam od sveg srca. :heart:

 

Danas je ultrazvukom trbuha otkriveno o čemu se radi - strano telo u crevu. Kako, otkud ? Prvi simptomi su se javili pre tri dana.  I tu mi se vrati film...

 

Pre dvadesetak dana sam joj iz usta, tokom šetnje, oteo parče one "grube" alu folije u koju pakuju giros. Ščepala ga blenta i žvaće.

 

Mislio sam da sam joj ga oteo na vreme i u celosti, ali ispade da nisam i da je deo progutala. "Fuj to" i "Baci to" ne pomaže od kako je omatorila, zna matora drtina da je nikad neću udariti.

 

Danas dobio pastu koju daju mačkama za izbacivanje dlaka uz nadu da će to da pomogne, ali od toga nema ništa jer trenutno nije u stanju ni da hoda, pa mi ne deluje realno da će to moći da iskaki. 

 

Moraće operacija.

 

Ni sam ne znam više koja je ovo već po redu: carski rez, sterilizacija, vadjenje pokvarenog zuba, odstranjivanje malignog mastocitoma i (kasnije se ispostavilo) neke benigne izrasline na koži... Na sve to se od njene 9 godine bori(mo) i sa epilepsijom.

 

Sve nabrojano je uspela da pregura i da bude srećno kuče kome dopuštamo da je sve po njenom, da je vođa "čopora". Ovog puta nisam optimista. Sinoć sam ležao pored nje i plakao kao šiparica. Bebi mi olizala suze s lica i najzad uspela da zaspi.

 

Odužih... Praštajte... Hvala svima. :heart:

Bori se za nju, boljeg prijatelja nećeš imati. Ako treba pomoć za veterinarsku intervenciju, rado ćemo pomoći milu blentu.

Odveo sam je jutros čim je svanulo u Planet Vet tj. otišao po drugo mišljenje.  Nakon ponovnog ultrazvuka i rendgena, potvrđeno prisustvo stranog tela u crevu, ne znaju još da li je folija ili parče kosti.

 

Dodatno, k'o da ovo nije dovoljna muka, na jetri primećena promena koja liči na novi tumor. Cela ekipa saglasna da mora pod nož još danas.

 

Prognoza nikakva...

 

Šta god da se desi, hvala još jednom svima što ste me saslušali pročitali, razumeli i podržali, a ponudom za pomoć sam posebno dirnut.

 

Živi i zdravi mi bili, dobri ljudi, i vi vaši ljubimci. Hvala vam.

 

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.