Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Malo pojašnjenje oko tragedije. Nisam hteo odmah da pišem, jer nisam imao detalje. Pretpostavljao sam da se radi o "štanceraju" i izgleda da sam pogodio:

 

Quote

--- ništa da objavljujemo iz obzira prema detetu koje je stradalo i roditelja koji su ostali bez onog najvrednijeg, ali takve stvari se NIKADA ne dešavaju tek tako i iz čista mira! Psi su očigledno bili korišćeni za koćenje, zatvarani i držani u boksevima a prema najnovijim informacijama i IZGLADNJIVANI! Kako Portal Nova.rs prenosi, postoje indicije da su životinje bile MUČENE tj izgladnjivane...

 

https://www.facebook.com/udruzenje.beta.bgd/posts/1901173873371733

Link to comment
On 12.3.2021. at 19:56, vookela said:

Ispred zgrade sreo jednog mirnog lutalicu, muzjaka, bio prisutan i komsija koji im daje hranu pored svog lokala...Oli mu se par puta uneo u facu dok je lajao, posle stao na oko 1,5m i lajao sa mnjim prekidima, ovaj ga kulirao, okrenuo ledja i sl. Posle jedno 30ak sekundi je poceo da ga gleda u oci i krenuo da tiho rezi, pa sam lagano cimnuo povodac i povukao Olija i sklonio ga dalje u setnju. Svo vreme lajanja na lutalicu povodac mu bio olabavljen.

Dogovorio sam sa drugom koji ima labradora zenku staru 1g da ih kod njega na vikendici gde nema guzve pustimo da se priblize, pa da vidimo kako ce ta terapija ici.

uvek, ali uvek gledaj da ako zelis da se psi upoznaju i druze to rade bez povodca. nikad priblizavanje na povodcu, narocito ne ako je jedan slobodan a drugi nije. ovo pa skoro da je glavna stvar za dobru socijalizaciju. ja ako mi prilazi slobodan pas a moj na povodcu i nemam dovoljno vremena da mu lepo otkacim povodac, ja ga ispustam iz ruku i pustim ga tako da ga vuce za sobom.

Link to comment

Tako su i mene "učili" ovi prijatelji kad su mi ostavljali psa na čuvanje.
Da susret sa drugim psom ako ikako može bude bez povodca ili makar ne zategnutog...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
uvek, ali uvek gledaj da ako zelis da se psi upoznaju i druze to rade bez povodca. nikad priblizavanje na povodcu, narocito ne ako je jedan slobodan a drugi nije. ovo pa skoro da je glavna stvar za dobru socijalizaciju. ja ako mi prilazi slobodan pas a moj na povodcu i nemam dovoljno vremena da mu lepo otkacim povodac, ja ga ispustam iz ruku i pustim ga tako da ga vuce za sobom.
Povodac je bio skroz labav, u ovoj fazi je prevelik rizik da ga pustim bez povoca da se upoznaje ako laje agresivno i rezi na drugog psa, zar ne? Pogotovo sto je pri kraju susreta lutalica gledao Olija u oci i poceo da rezi tiho, pa sam mu skrenuo fokus i udaljio na drugu stranu.
Link to comment
7 minutes ago, vookela said:
50 minutes ago, panta rhei said:
uvek, ali uvek gledaj da ako zelis da se psi upoznaju i druze to rade bez povodca. nikad priblizavanje na povodcu, narocito ne ako je jedan slobodan a drugi nije. ovo pa skoro da je glavna stvar za dobru socijalizaciju. ja ako mi prilazi slobodan pas a moj na povodcu i nemam dovoljno vremena da mu lepo otkacim povodac, ja ga ispustam iz ruku i pustim ga tako da ga vuce za sobom.

Povodac je bio skroz labav, u ovoj fazi je prevelik rizik da ga pustim bez povoca da se upoznaje ako laje agresivno i rezi na drugog psa, zar ne? Pogotovo sto je pri kraju susreta lutalica gledao Olija u oci i poceo da rezi tiho, pa sam mu skrenuo fokus i udaljio na drugu stranu.

Ma jok, i ako se pokoškaju, to jača samopouzdanje. Jedino ako nije susret sa opasnim psom.

Link to comment
22 minutes ago, vookela said:
1 hour ago, panta rhei said:
uvek, ali uvek gledaj da ako zelis da se psi upoznaju i druze to rade bez povodca. nikad priblizavanje na povodcu, narocito ne ako je jedan slobodan a drugi nije. ovo pa skoro da je glavna stvar za dobru socijalizaciju. ja ako mi prilazi slobodan pas a moj na povodcu i nemam dovoljno vremena da mu lepo otkacim povodac, ja ga ispustam iz ruku i pustim ga tako da ga vuce za sobom.

Povodac je bio skroz labav, u ovoj fazi je prevelik rizik da ga pustim bez povoca da se upoznaje ako laje agresivno i rezi na drugog psa, zar ne? Pogotovo sto je pri kraju susreta lutalica gledao Olija u oci i poceo da rezi tiho, pa sam mu skrenuo fokus i udaljio na drugu stranu.

u principu nema veze da li je labav ili ne, on ce se u jednom momentu i zategnuti. ne samo da nije rizik, nego bas zbog toga ga i treba pustiti. necu previse da tupim jer mozda necu dati strucno objasnjenje, ali ti ne znas zasto se on tako ponasa, mozda bas zbog toga sto je vezan. socijalizacia je carobna rec. a socijalizacija medju psima samo moze na slobodi da bude. oni komuniciraju telesno. i ako to ne rade kad su slobodni onda nema komunikacije ili jos gore, zbog otezavajucih okolnosti bude pogresno protumacena. oni su u svojoj komunikaciji 1000% bolji od ljidi i umeju medjusobno sve da razrese. naravno da su vlasnici tu u blizini i spremni da reaguju ako dodje do zescih razmirica, na kraju krajeva i svi psi se ne gotive medjusobno isto. dakle, bas zato sto je takav treba da bude slobodan, bez povodca u kontaktu sa drugim slobodnim psima.

  • +1 2
Link to comment

U toku nedelje ga vodim kod druga koji ima labradora zenku staru 1g, pa ce biti pusten. Okolo nece biti ometaca u smislu kola, drugih pasa, ljudi...

@panta rhei

Sve se slazem i odobravam, nadam se skoroj normalizaciji situacije.

Link to comment

Povodac je cudo

 

Ivan ima par neprijatelja koja skroz kulira u parku (bez povodca) , i oni njega... Al primetih ako naidje neki nov treci, veci, da ova dvojica (moj i taj drugi) se grupisu protiv treceg novog ako pokazuje agresivne znake

 

Al ako se ivan i ova njegivu neprijatelji vide na ulici, dok su na povodcu, dear God! Arterije da iscupaju jedno drugom. Oba repa gore, kao da se zajebavaju koji moze da glumi opasnijeg. 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

4 ipo godine bez batina do juce. 

Kad ga nisam ubila. Samo sto nije povracao od mene ljute. 

Otvorim vrata od kola sinoc da uskoci a on prekoputa ulice vidi coveka kako seta psa.... Pretrca u sekundi krene da pretrcava, jaooo sad kad ga udari neki auto ili kamion, ja za njim, krajickom oka da i mene ne spici... 

 

Decko vice "not friendly", ja se derem ivane, celu ulicu digla na noge

Vidim ivan ide u rikverc, odlazi od psa i bezi od mene sa druge strane parkiranih kola prekoputa i prelazi ulicu uskace u kola. Pogledam koje je pseto a ono ogroman pit bull, kud ga ne pojede pomislih... Jaoo kad sam usla u kola... Jebem li ti sunce kome ti izigravas junaka... Tresla sam se, jedva se smirih da vozim. 

 

Moram da smislim kako pametno da suzbijem taj njegov nagon da me kao brani. Dobio je batine al cini mi se da je njega to nista nije dotaklo koliko moja vika na njega i ignorisanje posle. 

 

Edited by mustang
Link to comment

Ne možete suzbijati genetski usadjene nagone, posebno kod lovačkih pasa.

Ali zato možete nabaviti povodac i ne pustati psa NIGDE gde ima šanse da upadne u nevolje, tek tako.

Džaba vama vaše prethodno iskustvo kad njega pokreću milenijumski usadjeni nagoni.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, zmanic said:

Ne možete suzbijati genetski usadjene nagone, posebno kod lovačkih pasa.

Ali zato možete nabaviti povodac i ne pustati psa NIGDE gde ima šanse da upadne u nevolje, tek tako.

Džaba vama vaše prethodno iskustvo kad njega pokreću milenijumski usadjeni nagoni.

 

Nema potrebe na vi da mi se obracas....please :)

 

Imam povodac, bio mi u ruci. On je naucen bez.

 

Moja je krivica 100%! 

 

Trebala sam da se dobro izmazim sa njim kada sam ga uzimala od prijatelja a ne samo iz kapije u kola. Bio je previse uzbudjen i fokus mu na sve strane. 

Link to comment

Aaaa.. Ok.. Ma ne, pored njega je druga skola. Ko u vojsci da je.... Ako se udalji vise od 3m, vec okrene glavu i gleda u njega oce li ovaj mrdnuti glavom da se vrati nazad. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...