Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ma debil je postavio otrov po cijelom naselju radi neke lutalice koja se tu mota i kao neda mu spavati. To sam tek danas saznao, a što je najgore i djeca se igraju na tim mjestima gdje je taj degenerik posuo otrov. Sinoć sam ga izveo taman u zadnju šetnju i nisam uopće opazio da je nešto pojeo u travi.Nakon 20 min se počeo grčiti, tresti i hroptati.... i tako nekih 15 min.Taman kad sam zvao veterinara i krenuo ga staviti u auto on je izdahnuo. Ali užasna, užasna smrt.... Mislim da će me to proganjati još dugo, dugo...Evo, sad sam ga upravo pokopao.I osjećam veliku prazninu.... kako se čovjek veže za životinju, to je teško objasniti onome ko ih nije imao ili ih ne voli.
Grozno.......................dabogda crkla ta svinja što je stavila otrov. Dabogda umesto šećera u kafu dobio to što je stavio...............Stvarno mi je mnogo žao.Inače, ako imaš ljude koji znaju da je on stavio, možeš da ga tužiš parnično, a bogami i krivično prijaviš za krivično delo ugrožavanje zdravlja ljudi i životinja, jer je postavio neoznačeni otrov.
Link to comment

Kako sam se raspitao, zakonska kazna je neka simbolična svota novca, s tim da psa moram odvesti na obdukciju da ga izrežu na komade, te povrh toga imati neoboriv dokaz da je taj i taj to napravio. Jedino što me veseli jeste da kazna za fizički napad u trenutku neuračunjivosti isto nije pretjerano jaka. Dabogda se svi takvi pekli u 9 krugu pakla, jer za takve nade nema niti će je biti. Uzeli ste mi najboljeg prijatelja i člana obitelji...... a zašto, da mi je znati?

Link to comment
Rektalne žlezde, bi trebalo da se prazne same, ako pas ima izmet normalne tvrdoće. Izlaskom ekskremenata se vrši pritisak i prazne žlezde. Medjutim, ako pas pati od čestih dijareja, ili ima(zbog ishrane), jako mekanu stolicu, te žlezde se ne prazne, vremenom se napune i počinju da smrde strašno. U tom slučaju je neophodna intervencija stiskanja i manuelnog pražnjenja istih. Preporučljivo je da to radi veterinar. Treba izbegavati istu intervenciju, i raditi je samo u slučaju potrebe.Za krpelje, najbolji je frontline, s tim što treba poštovati striktno uputstvo, tj. praviti pauze izmedju primene, baš onako kako piše u uputstvu.U medjuvremenu, ako pas zakači krpelja ( a treba ga u ovom periodu detaljno pregledati posle svake šetnje), treba ga izvaditi ili pincetom, tako što će se uhvatiti krpelj što bliže koži, i blago okrenuti u obrnutom smeru od kazaljki na satu. Još bolji instrument od pincete je ona kukica sa zarezom na vrhu, ne znam ko je proizvodi. Ona uhvati zarezom baš na pravom mestu, i okretanjem u kontra smeru se izvuče ceo krpelj sa sve glavom.Inače, stavljanje ulja, alkohola i šta ti ja znam čega da bi se kao krpelj ugušio, nema ama baš nikakvog smisla ni svrhe. To zato što krpelj ima jako usporen metabolizam, i diše jednom u 15 minuta. Znači, treba imati debelu sreću pa potrefiti momenat kad krpelj udiše tih jednom u 15 minuta, ili staviti to i držati psa nepokretnog najmanje 15 minuta, što je teže.
To zapaljenje rektalnih zlezdi ima naravno samo kod muzjaka ( zato Dare nish ne razume ;) ) ali nemaju to svi psi.Otelo ima 8 godina a nikada to nije imao. Ima pasa kod kojih je to"borba neprestana".Obicno ti veterinar objasni kako da to radish sam (ako morash).Kazu da je uzasno prljava rabota,smrdi i tako,ali je najjednostavniiji i najjeftiniji nachin da jednostavno stavish rukavice i to sam iscedish.Inache, to je tacno, da ako pas kaki kuglice ili cvrste kobasice :D onda se to samo po sebi reshava. Ali ima egzemplarakoji stalno kake retko,stalno neki prolivi pa je to kod njih onda uchestalo.I ja se kunem u Frontline :D Krpelja ima dva puta godisnje (mislim ,ono,najezda) u aprilu/maju i septembru/oktobru.Imam i ja tu spravicu koju pominjesh, ali krpelj vadim nako,precizno,hirurshki noktima. Izvestila sam se ;) Edited by Teja
Link to comment
Pas mi maloprije izdahnuo u naručju...
Neopisivo mi je žao, Mister No. Drži se.Pročitala sam noćas čim si postovao, htela da ti nešto napišem, ali nije išlo.Strašno je što se surove stvari dešavaju divnim bićima poput tvog psa i velikog žuće iz Marselove priče.
Izgleda da u svakom kraju postoji po jedan takav nenormalni i bezosećajni skot od komšije.
O, da. A negde i više primeraka.Jutros me je probudio bolan lavež. Izadjem na prozor, a nečovek, koji živi u ulazu pored, pokušava motkom da istera psića, jednog od naših okokućnih ljubimaca. Mali se zavukao ispod automobila. Lavež je bio posledica udarca koji je štene zadobilo pre nego što je uspelo da pobegne. Komšinica je bila brža, sišla, odnela malog u naručju na travnjak iza zgrade jer nije hteo da hoda. Sad je dobro, samo se ukočio od šoka. Uzele smo motku kao dokaz br. 1 i nameravamo da se skot ne izvuče tako lako. Gospode, još se tresem.Ovo nije prvi put i pre neki dan je ludi sadista bio u istoj akciji, a ko zna koliko puta nismo videli.Prošle nedelje sam videla da Čupko, pas invalid, moj najdraži iz grupe koja se pripitomila oko zgrade, ima otok poput krofne iznad zadnje leve šape. Bolelo ga je, ali je skoro prošlo, više ne reaguje kada mu dodirnem bolno mesto, a sad mogu sa sigurnošću da pretpostavim kako je zaradio povredu :fur: Zvala sam devojku iz društva za zaštitu životinja koja se brinula o Čupku kada su ga kola udarila (i to je jeziva priča, ali se sve dobro završilo) i ona treba da pošalje njihovog advokata, pa ćemo videti šta ćemo sa kretenčinom sadističkom.U svakom slučaju, nećemo odustati, pa makar jedino izvodljivo bilo da obradimo fekalijama ovu dokaznu motku i vratimo mu je u glavudžu.
Link to comment

sad je na TV AVALA išao prilog o trovanju pasa po beogradskim naseljima. Pušten je i video klip postavljen na youtube, napravljen mobilnim telefonom. Na snimsku se vide dva muškarca koji stoje na mostu preko Morave, jedan od njih drži za kožu na vratu psa, tako se pas nalazi iznad vode, pri čemu ga sve vreme kao radi fore udara. Na kraju ga pušta, pas pada u reku, izranja, pliva ka obali, a ovi se na mostu smeju. Taj što snima je sinčić tog mamlaza što je psa bacio u reku. Zaista, ne znam da li bih mogao da se iskontrolišem u tom trenutku, da ne učinim nešto što bi me odvelo u zatvor.

Link to comment

^čitam sve ovo vaše i ono.. plačem i razmišljam o Bogu. kao, sve su mi nekako misli vezane za njega u ovom trenutku. u fazonu, kako rešiti? bespomoćan sam da bilo šta uradim jer sam čovek i jedino logično rešenje-izlaz mi je On. u fazonu, ma rešiće on to jednoga dana. svi ćemo izaći pred njega siguran sam i taj SKOT i sin mu takođe. palo mi je na pamet nešto sada dok Ga čekam-o. taj SKOT i SKOTOVI su nesrećni "ljudi" to mi je uteha. bilo bi mi ih žao da to rade iz neznanja, ali maltretirati nekoga ko nije tvoje visine i ne može ti ništa je krajnje pederski (kada kažem peder, ne mislim na gej) sve me ovo više pogađa jer se mima, moje kuče oštenila juče i dobila četiri šećera. two girls and two boys - perfect :) i gledam ja tako juče (prvi put sam prisustvovao bilo kakvom porođaju) i moj komentar je bio: 'ovo je ozbiljno'

Link to comment

EDIT:u svakom kraju postoji jedan sadista. tipičan namrgođeni penzos. oseća se neprijateljstvo, neka sila koja nije dobra na 10m u radijusu oko njega. kad sam bio nac-klee u bloku je bio jedan. zaboravio sam mu ime (ako) a, znali smo svi u bloku njegovo ime i to ime ti se ureže, ali evo sada ne mogu da se setim njegovog imena. postavljao je u ono vreme kada je sve relativno bilo mirno otrove da ubije komšijske pse. treba ih se paziti. i moj savet je da ne date psu da jede napolju. npr. kada ja izvedem mimu vrlo sam strog za razliku od mog zeta. znači: FUJ TO!!! iz sveg glasa i oštro i obećam joj da ću joj dati nagradicu kad dođemo kući. to je jedino rešenje. pre nego što izađemo, kažemo joj: 'da kuca bude dobra, nema jela napolju. kad se vratimo kuca će da dobije nagradicu' i verovali ili ne, to uvek upali. :D počne da žvaćka nešto napolju i ja samo priđem i ona ispušta iz usta. i budite ustrajni. psi nisu piglu i znaju vrlo dobro šta im pričate. isto kao i ljudi. nekad se ponašaju kao da nisu razumeli, a razumeli su strava, nego ih boli uvo - neraspoloženi su. znate i sami. ali, budite USTRAJNI.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Drž' se Mister No.Izgleda da u svakom kraju postoji po jedan takav nenormalni i bezosećajni skot od komšije. Imao sam sreću da delim kraj sa žućom, velikim žuto-belim džukcem, koji je godinama bio maskota celog kraja. Nikada neću zaboraviti koliko je to bilo pametno stvorenje. Kao klinca me je odbranio od neka dva lika, koji su hteli da me maltretiraju. Prava priča iz detinjstva. Pas koji je opušteno prelazio auto-put, pratio te u najrazličitijim pravcima i vraćao se u kraj bez problema. Potpuno nezavisan, pas koji po najvećim hladnoćama i minusima nikada nije hteo da uđe u stan. Ne mogu da opišem tu neku njegovu sramežljivost, kao da je znao da mu tu nije mesto. Ogromna, prelepa životinja koja se prosto sramoti da pređe prag i uđe u toplotu i sigurnost, više je cenio svoju slobodu. Na kraju je postojao dogovor i sa šinterima da ga ne diraju posle gomile bezuspešnih potera.I onda se doselio taj neki nebitan lik sa porodicom i počeo da diže dreku kako mu žuća smeta. Jedno veče je bez ičijeg znanja nekako uspeo da ga odvede na Makiš i tamo ostavi. Samo se zajebao u proceni, možda bi imao više uspeha da ga je odvezao u drugu državu, jer se žuća vratio posle 3-4 dana. Samo je legao iscrpljen ispred zgrade i mahao repom kako bi ko došao da ga vidi. Posle toga komšiji je objašnjeno da nije normalan i da odjebe.Alas, sve dok žuća nije kao već sasvim mator ugrizao nekog klinca, koji ga je maltretirao. Pola komšiluka je bilo za to da se uspava jer je postao suviše mator i da postaje opasan. I u tom periodu budalešina (uzorni otac dvoje dece) je iskoristila i otrovala žuleta. Sahranjen je negde u šumicama, moja keva je u životu toliko plakala jedino još za Đinđićem.Osveta? Osećaj da nemoći i besa? Ne vredi ništa, uvek će biti takvih skotova, a otrovanih više, nažalost, nema.
jel žuća stalno bio kod c-marketa kod hotela Srbija?
Link to comment

mala poseta veterinaru juche. priznajem - panichar sam i mozda je moglo da prodje i bez ali...jutarnje protezanje matorog magarca u ubliku baseta (da izvinEte) pochne uvek sa - erekcijom, ne moze da omane...ovih dana problem se POVECAO tim vishe sto su dve zenke u teranjudrama.te tako - juce otkrijem krvave flekice po IDF-ovom krevetu... poseta veterinaru - utvrdimo da su moje sumnje da je u pitanju opet pesak u beshici neosnovane, uzorak mokrace - savrshensve, nema baketrija, odlichna spec.tezina, pH, nema kristala...opet, odakle krv?mali rektalni pregled - prostata uvecana i nadrazene (ne sumnjam... <_< ) testosteron - probija limite <_< u ovoj sezoni skorovati nece te tako - mala boca, i kaze doktor - dve nedelje ce biti miranlek bi trebalo da smanji nivo testosterona (reverzibilna hemijska kastracija...) moze samo da mirishe cvece :wicked:DSC02978.jpgeto, korisno znati - nije strashno ali je nezgodno za videti...

Edited by msmodesty
fotoilustracija
Link to comment
  • 4 weeks later...

sta hoce pas da vam saopsti kad svojom mokracom zapljusne tepih bas u vasoj sobi, a jos sam joj malopre dala plazma keks koji je sa uzivanjem ponjopala...i to mi je hvala :( a ja sad treba da spavam u toj sobi, dok ona gospodjica spava u cistoj, suvoj, pa da, tezak pasji zivot.....ccccc...

Link to comment
  • 2 weeks later...

ja nešto da podelim i da pitam:ženka nikad nije urinirala u stanu i od skoro je nekoliko puta to uradila??? da li se prehladila? prilično je hladno u stanu od kako je ovo zahlađenje. mada.. ne kija. uglavnom kada joj se piša, šapom nam stavi do znanja kuckajući po prozoru od terase. planiramo da je vodimo kod veterinara ako se ponovi. ako sam nešto izostavio, pitajte. imala je štence i polako jedan po jedan odlaze. koji je to bedak. ono... navikli smo se na njih, oni na nas. jednostavno - zavoleli smo se i sad kao odlaze. uhhh. najtužnije mi je kada im spremamo hranu i umesto četiri tanjira, sada su dva :(

Link to comment
ja nešto da podelim i da pitam:ženka nikad nije urinirala u stanu i od skoro je nekoliko puta to uradila??? da li se prehladila? prilično je hladno u stanu od kako je ovo zahlađenje. mada.. ne kija. uglavnom kada joj se piša, šapom nam stavi do znanja kuckajući po prozoru od terase. planiramo da je vodimo kod veterinara ako se ponovi. ako sam nešto izostavio, pitajte. imala je štence i polako jedan po jedan odlaze. koji je to bedak. ono... navikli smo se na njih, oni na nas. jednostavno - zavoleli smo se i sad kao odlaze. uhhh. najtužnije mi je kada im spremamo hranu i umesto četiri tanjira, sada su dva :(
Vrlo često se dešava da ženke posle porodjaja, imaju nekontrolisano mokrenje, tamo gde se nadju. To bi trebalo da prestane par meseci nakon porodjaja. Poremeti se funkcionisanje mišića i CNS-a nakon porodjaja. Trebalo bi da prodje kao što je došlo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...