Jump to content
IGNORED

Kako do novog stana


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    22

  • Lezilebovich

    10

  • yolo

    7

  • Hefeweizen

    6

Zahtev predat 12. oktobra u Intesi. Banka odobrila oko 20 dana kasnije, predmet otisao u NKOSK gde je posle dodatne procene stepena zavrsetka zgrade otisao, odobren, natrag u Intesu. Iz Intese je posle dodatnih 20 dana jebavanja oko pripreme ugovora otisao u Ministarstvo finansija, odakle se valjda sutra vraca u Intesu. Nijedan Intesin korak ne traje manje od 2 nedelje, imaju 700 predmeta i 3 pravnika. Racunam da ce prica biti zavrsena negde u januaru.
Добро је кад су ти одобрили...Та фора са три правника је зато што банке не желе да дају те кредите уопште, али их држава предпостављам уцењује...Искрено речено ти си први за кога чујем да му је поменути кредит одобрен...
Link to comment
Zahtev predat 12. oktobra u Intesi. Banka odobrila oko 20 dana kasnije, predmet otisao u NKOSK gde je posle dodatne procene stepena zavrsetka zgrade otisao, odobren, natrag u Intesu. Iz Intese je posle dodatnih 20 dana jebavanja oko pripreme ugovora otisao u Ministarstvo finansija, odakle se valjda sutra vraca u Intesu. Nijedan Intesin korak ne traje manje od 2 nedelje, imaju 700 predmeta i 3 pravnika. Racunam da ce prica biti zavrsena negde u januaru.
:) jos da uzmes gotovinski kredit za renoviranje stana posle zurke za useljenje :P ja vam donosim kristalnu vazNu za useljenje :lol:
Link to comment

Unicredit. I na kraju sam i dobio kredit, ali posle 50 dana čekanja, od dana dostavljanja kompletne dokumentacije (koja je u stvari prilično jednostavna).

Edited by Lezilebovich
Link to comment

@hefeIznenadio bi se. Intesa, koliko sam ja video do sada, odobrava sve sa urednim papirima, a meni vrlo bliskim ljudima Komercijalna je odobrila jedan dosta klimav kredit. Evo sta im moze zasmetati/sta im sigurno smeta:Kredit ne mozete dobiti ni u ludilu ako: - papiri zgrade ne valjaju - plata nije dovoljno visoka - radite u nesolidnoj firmi (to znaci sledece: privatni biznis bes istorije poslovanja, potom firma ciji je racun bio blokiran)Kredit se smatra nesolidnim i trazice se dodatni papiri ako: - zgrada nije bas sasvim zavrsena. Onih 80% zavrsenosti su dosta, kako bih rekao, subjektivna stvar procenitelja, pa je NKOSK sada napravila neki pravilnik o proceni zato sto je bilo dosta mahinacija. E sad, izmedju predaje zahteva i pocetka obrade u NKOSK prolazi obicno dovoljno vremena da dundjeri mogu da dovedu zgradu u zeljeno stanje - dovrsetak fasade, na primer, ili gletovanje, i/ili keramicki radovi), tako da se desava da NKOSK trazi novu procenu i tada je obicno prihvata. - posao nije sasvim solidan. D.O.O. nisu mnogo omiljene u bankama, kao ni strane firme i nevladine organizacije. Apsolutnu prednost imaju zaposleni na teretu budzeta, jer su njihovi poslovi najsolidniji. U nasem slucaju posredi je posao u izuzetno uglednoj privatnoj dijagnostickoj laboratoriji, ciji zaposleni vec imaju istoriju uzimanja kredita u Intesi, koje uredno vracaju. Banke vole takve kolektive, i ko da im zameri.Sto se tice prica da je "to za Belvil", moguce je da je to bila inicijalna ideja, ali ispostavilo se da su krediti uglavnom plasirani ne-belvilskim kupcima, koji rade sa malim, privatnim investitorima. Mi smo takvi - odabrali smo stan u ruznoj, ali vrlo solidno izgradjenoj zgradi koju je sagradio mali investitor. Veza koja malo gura predmet u nekim kriticnim trenucima je pozeljna, ali nije potrebna ako je kreditni zahtev cist.I kakav je interes banke da namerno koci zahtev posto ga odobri? Nema logike. Referenti u Intesi bukvalno strepe za svoju fizicku bezbednost, zato sto banka sporo procesuira zahteve, predugovori su napisani na nerealno kratak rok (tipa 60, 45 ili cak 30 dana), a kapara je vec placena. Tu vec dolazi do nemilih scena sa onima kojima je kredit vec odobren, a njihovi investitori nisu voljni da produzavaju predugovor (tj. uglavnom se prave da nisu voljni, cekace oni i 6 meseci ako ih priteras).edit: glupost

Edited by vasudeva418
Link to comment
ОК детаљан инфо. Хвала на њему.Моје је мишљење да банке јако тешко одобравају кредите и да зато иде та прича о три правника... Но овај твој пример ме малко поколебао.О логици нећу да дискутујем cool.gif , немам појма шта се иза брега ваља, само шпекулишем.У сваком случају напиши овде како је све завршено, када буде завршено.
Link to comment
У сваком случају напиши овде како је све завршено, када буде завршено.
hocu, cim se otreznim <_<
Link to comment
Meni najveci problem sto ce kredit dizati neko ko jos ne zna da ce to uraditi pa moram sam odraditi pripremu, zelja mi je naravno da se uselim sto pre, e sad, ta osoba je vlasnik firme koja je prosljakala pre par meseci, pa ne znam sa kojom pricom je najbolje otici u banku, zaposlen ili vlasnik firme, koja bi prica zahtevala manje plata, 3 mesecne, 6 mesecnih ili 5 god. koliko sam cuo da je moguce da traze, toliko ako cekam cu izludeti, tako da, udjelite savete i iskustva
Sa firmom koja je prošljakala pre par meseci trebaće ti ohoho priče. Vlasnik obavezno da prima platu na tekući, maximalno nafilovanu, firma nikako da završi godinu sa gubitkom...mislim da bi zaloga na rožnjaču značajno ubrzala stvar.
Link to comment

Pitanje je da li je uopste moguce, zato sto je za novu firmu tesko utvrditi bonitet. Medjutim, to se resava sa referentima za kredite, u Intesi (kao) znaju sta rade.

Link to comment

To se vrlo teško rešava, pogotovu bi trebalo da je tako u Intezi koju držim za ozbiljnu banku. Vlasnici firme i njhove zarade su loša kombinacija za odobrenje kredita. Aj da je firma neki faktor za banku, ali ako je nova, bez pokazatelja i dođe vlasnik sa 700 ili koliko već evara platom koju prima od juče i hoće 40-50 hiljada za stambeni kredit...prvo što će da pomisle je da je prevarant. Bolju prođu bi imao neki zaposleni, ali jebe ga mlada firma, kod mene konkretno mislim da mora biti barem 6 meseci kod sadašnjeg poslodavca i da firma ima 1 završni račun iza sebe.I daj više da ti stignu ti papiri, slabo nekih lepih vesti ovde.Pa kad počne da se prati euribor... :evil:

Link to comment

Iskustva sa proslim velikim rastom euribora pokazuju da se banke nerado odlucuju da ga bas sasvim prate, jer bi tako dovele klijente u opasnost da ne mogu da plate ratu. Da, porasce kad tad na 3, 3.5...big deal. Ako previse krkne gore, banke ce to kompenzovati na neki nacin. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...