Jump to content
IGNORED

Kako do novog stana


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    22

  • Lezilebovich

    10

  • yolo

    7

  • Hefeweizen

    6

Pa davao bi ti otprilike po 100 evra mesečno jer nema čovek, kriza je. Uz malo sreće vratio bi ti kaparu za dve godine. To sve pod uslovom da ga cimaš svake nedelje triput.

Link to comment
Sto se mene tice, izgleda da sam u zaru raspremanja stana zajedno sa hrpom bespotrebnih papircina bacila i svoj pasos.Odoh da kopam po djubretu...
Posto vidim da niko nije reagovao ... :thumbsup:
Link to comment

Moze li neko da mi da neki link sa uslovima za ovaj subvencionisani kredit(zanima me prevashodno da li ima neko ogranicenje u godinama za onog koji uzima kredit i koliko dugo se mora biti zaposlen)I ako moze prosto da mi objasni na primeru sta se koliko, kada i kome placa. Npr. uzima se stan od 90K, treba kredit od 50K, rok otplate npr. 25 godina, Koliko, kad i kome se placa mesesno?

Link to comment
inače najgroznija stvar mi je 1,5% koje dajem banci za obradu kredita. to mi dodje kao da odem u pekara da kupim hleb, platim 35 dinara, a oni mi kažu e daj sad još 10 za brašno i 10 za ruke... jel to opšta svudaprihvaćena praksa da se naplaćuje obrada kredita ?
Na Zapadu, jeste. Cena je 300-400EUR.Zavisno od konkurencije, cesto se reklamira "no application fee". Kad jedna banka to uradi, moraju i ostale.Nije uvek tako.Jedan kredit koji nisam uzeo, bio je jos u procesu a stan se vec prodao, banka se izvinula i nije naplatila nista kada su dosli sa odobrenjem 2 dana kasnije.Naplacuje se i zatvaranje kredita ali tada malo ko pravi pitanje - skinuo si najtezi kamen u zivotu sa vrata, teraj ga u 3.14-cku materinu, samo da ga nema vise, neka je i 600-700EUR.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Gomila banaka, ali realno, koliko znam, samo Intesa i Komercijalna nesto rade po tom pitanju, ostale razvlace predmete do u nedogled. A pravo govoreci ni Komercijalna nije odusevljena ovim aranzmanom i opasno se izdrkava na klijentima.
Link to comment

Zahtev predat 12. oktobra u Intesi. Banka odobrila oko 20 dana kasnije, predmet otisao u NKOSK gde je posle dodatne procene stepena zavrsetka zgrade otisao, odobren, natrag u Intesu. Iz Intese je posle dodatnih 20 dana jebavanja oko pripreme ugovora otisao u Ministarstvo finansija, odakle se valjda sutra vraca u Intesu. Nijedan Intesin korak ne traje manje od 2 nedelje, imaju 700 predmeta i 3 pravnika. Racunam da ce prica biti zavrsena negde u januaru.

Link to comment

Ja bas pre no sto ovde zapito dobio odgovore kako jedino ta Intesa valja, kako sve ostale drkaju previse, sad neznam sta ciniti, izgleda put pod noge pa u obilaske banaka...

Link to comment
Zahtev predat 12. oktobra u Intesi. Banka odobrila oko 20 dana kasnije, predmet otisao u NKOSK gde je posle dodatne procene stepena zavrsetka zgrade otisao, odobren, natrag u Intesu. Iz Intese je posle dodatnih 20 dana jebavanja oko pripreme ugovora otisao u Ministarstvo finansija, odakle se valjda sutra vraca u Intesu. Nijedan Intesin korak ne traje manje od 2 nedelje, imaju 700 predmeta i 3 pravnika. Racunam da ce prica biti zavrsena negde u januaru.
Ovu brojku od tri pravnika su ti oni rekli ili si ti samo onako rekao. Pitam jer su meni u Unicreditu kao razlog što se toliko sporo obradjuje predmet, rekli da imaju samo tri pravnika ...
Link to comment
Zahtev predat 12. oktobra u Intesi. Banka odobrila oko 20 dana kasnije, predmet otisao u NKOSK gde je posle dodatne procene stepena zavrsetka zgrade otisao, odobren, natrag u Intesu. Iz Intese je posle dodatnih 20 dana jebavanja oko pripreme ugovora otisao u Ministarstvo finansija, odakle se valjda sutra vraca u Intesu. Nijedan Intesin korak ne traje manje od 2 nedelje, imaju 700 predmeta i 3 pravnika. Racunam da ce prica biti zavrsena negde u januaru.
Vaso,Jesi li pravio kakvu analizu: cene, lokacije, uslovi kredita? Ja nemam pravo na taj subvencionisani kredit i jurim onaj komercijalni, pa bi mi bilo od koristi da vidim gde uopste mogu da kupim stan i sta se to sve nudi. Uradicu ja analizu sam kasnije, ali ako imas nesto sto moze da se podeli, bilo bi mi od velike koristi.
Link to comment

Meni najveci problem sto ce kredit dizati neko ko jos ne zna da ce to uraditi pa moram sam odraditi pripremu, zelja mi je naravno da se uselim sto pre, e sad, ta osoba je vlasnik firme koja je prosljakala pre par meseci, pa ne znam sa kojom pricom je najbolje otici u banku, zaposlen ili vlasnik firme, koja bi prica zahtevala manje plata, 3 mesecne, 6 mesecnih ili 5 god. koliko sam cuo da je moguce da traze, toliko ako cekam cu izludeti, tako da, udjelite savete i iskustva

Link to comment
Ovu brojku od tri pravnika su ti oni rekli ili si ti samo onako rekao. Pitam jer su meni u Unicreditu kao razlog što se toliko sporo obradjuje predmet, rekli da imaju samo tri pravnika ...
Rekao nam referent za nas kredit, a potvrdjeno mi je to i iz drugog izvora. Stede na kadrovima...
Vaso,Jesi li pravio kakvu analizu: cene, lokacije, uslovi kredita? Ja nemam pravo na taj subvencionisani kredit i jurim onaj komercijalni, pa bi mi bilo od koristi da vidim gde uopste mogu da kupim stan i sta se to sve nudi. Uradicu ja analizu sam kasnije, ali ako imas nesto sto moze da se podeli, bilo bi mi od velike koristi.
O komercijalnim kreditima ne znam bas nista, zato sto nam je takav kredit iznad finansijskih mogucnosti. Subvencionisani kredit odnosi se samo na nove i gotovo zavrsene stanove prodate bez posrednika, direktno od investitora - takvih stanova je veoma, veoma malo zato sto se traze cisti papiri koje malo koji graditelj ima. To je vrlo specificno trziste, ne znam da li te uopste zanima kako ono izgleda kada imas ogromnu ponudu "polovnih" stanova, a ovi novi su muka ziva za pronaci.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...