Jump to content
IGNORED

Kako do novog stana


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne bih da ulivam lažnu nadu, ali kada je Dinkić govorio istinu... Iskreno sumnjam da su stigli da pošalju toliko zahteva. S obzirom da znaš da tvoj kredit još nije u NKOSK, to znači da nisi podneo svu dokumentaciju, jer je u mom slučaju kredit otišao istog dana u NKOSK i odobren je nakon 4-5 dana (mada, nije subvencionisani). Taj period koliko im je trebalo je isti kao i ranije, pa ili ih je ranije bilo previše ili ni sada nemaju neku specijalnu gužvu...
Ma banka jos uvek nije javila da je odobren, ali ce gotovo izvesno biti (kreditna slika je takva da bi samo klinicki paranoik odbio zahtev)...a nisu trazili dodatne papire, sto znaci da svaki cas ocekujemo pozitivan odgovor. U ovom trenutku bih maltene vise voleo da nas banka odbije, posto je nightmare scenario da platimo i osiguranje stana i sve ostale troskove (jos preko 3.000 evra) i da onda ugovor pukne kada objave da za subvencije vise nema para (sto se desavalo ranije).
Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    22

  • Lezilebovich

    10

  • yolo

    7

  • Hefeweizen

    6

vasudevo, buduci da sam primetio da ti je mirijevo ok varijanta, najtoplije ti preporucujem da obratis paznju na visnjicku banju. jednako je udaljena od trga republike, jednako je dobro povezana, sto saobracajnicama, sto gradskim prevozom, a neuporedivo je prijatnija za zivot (zeleno i veoma lepo reseno naselje - ovde naravno ne mislim na divljinu koja je po rubovima nastala u poslednjih 15 godina ali isti taj problem imas i u mirijevu). kvalitet stare gradnje je na vrlo pristojnom nivou, a novogradnja lepo izgleda spolja ali zaista ne znam kakav je kvalitet. cena kvadrata je najmanje jednaka onoj u mirijevu, a mislim i da je niza.
Hvala na brizi, ali u ovom trenutku mi je jedina briga kako da se izvucem iz kredita sa sto manje troskova :unsure:
Link to comment
Prvo ide u NKOSK , pa posle banka odobrava ? A jel NKOSK odobrava i subvenciju ili to tek na kraju procesa neki drugi organ odobrava ?
Prvo banka odobrava, pa onda NKOSK koji to radi maltene po automatizmu (jako, jako retko odbijaju), i potom ide kod Dinkića na potpis. Realizacije nema dok se ne uplate sredstva za subvenciju, tj. dok NKOSK ne namiri banku. Od kojih para? 600 je više od 350, a uredba za 2010. godinu postoji samo u mašti.Direktor NKOSK, smrad smrdljivi:"Da li je 450 miliona dinara, koliko je država obezbedila za kamate, dovoljno da pokrije ogromnu potražnju za stanovima? - Računamo da ćemo do kraja godine odobriti između 200 i 300 kredita. Korporacija prati celo tržište Srbije. Na osnovu svih računica, mi smo došli do toga da će potražnja do kraja godine biti upravo tolika. " Edited by vasudeva418
Link to comment

Te subvencije su oduvek bile po principu ko pre devojci, i kod stanova i kod poljoprivrede...Ljudi su koliko sam video na TVu imali svu spremljenu dokumentaciju i samo čekali da podnesu zahtev. SrbijA, opustili smo se pa mislimo da sve može normalno. Izgubili smo tu oštrinu i insekt za održanjem koji nas je krasio devedesetih.Cela ta priča oko 200, 300, 600 kredita je smešna. Gde, u Beogradu, Babušnici, Izbištu? Velika razlika.Mislim da ne treba da se brineš oko osiguranja i troškova, ako zahtev ne prođe NKOSK ni banka neće nastaviti proceduru. Valjda...I naravno držim palčeve da sve prođe kako treba.

Link to comment
Mislim da ne treba da se brineš oko osiguranja i troškova, ako zahtev ne prođe NKOSK ni banka neće nastaviti proceduru. Valjda...
Problem je u tome što NKOSK treba da odobri 3.000 kredita, i odobriće ih. A da li će biti para, mogu da sad gledam u bob, zato što nije doneta uredba, a NKOSK radi kao da jeste...Kada sve sračunam, ako se potroši budžet za 2009. godinu, a rok u ugovoru je 8. januar 2010, takva uredba morala bi biti doneta već sada...Inače, u trenutku kada smo predavali zahtev kredit, nije bilo više od 50 predatih zahteva u Beogradu, možda još dva puta toliko u ostatku Srbije. Neko je uleteo u međuvremenu sa gomilom svojih zahteva. Edited by vasudeva418
Link to comment
Institucija masne kapare mi je najsimpatičnija stvar u celoj toj priči.
pa ona je tu da se rezervise stan koji inace niko nece da kupi. znam da nije lepo da ti stavljam so na ranu ali nikako nisi smeo da pristanes na kaparu za taj stan. investitor ionako ne moze da ga proda.inace, mislim da ti nije sve izgubljeno. na kraju krajeva, uvek mozes da uzmes regularan kredit. kod alpha banke ti je trenutno kamata 4,95% za kredit u evrima na 30 godina. to ti nije mnogo losije nego dinkiceva prevara. barem ti kapara nece propasti.
Link to comment

Čoveče pa znaš li ti kolika je navala na stanove, ako danas ne kaparišeš može već sutra da se proda. Ne postizavadu da sagrade koliko ljudi navaljivadu da kupe. Eno onaj mučenik moro 8 puta da proda isti stan tolika je navala bila a on nije imao na lageru.

Link to comment
pa ona je tu da se rezervise stan koji inace niko nece da kupi. znam da nije lepo da ti stavljam so na ranu ali nikako nisi smeo da pristanes na kaparu za taj stan. investitor ionako ne moze da ga proda.inace, mislim da ti nije sve izgubljeno. na kraju krajeva, uvek mozes da uzmes regularan kredit. kod alpha banke ti je trenutno kamata 4,95% za kredit u evrima na 30 godina. to ti nije mnogo losije nego dinkiceva prevara. barem ti kapara nece propasti.
Treba imati herca, a i mladosti, za kredit od 30 godina. Uzgred, euribor je ohoho nizak tako da tih 4,95% može lako otići naviše.
Link to comment
Treba imati herca, a i mladosti, za kredit od 30 godina. Uzgred, euribor je ohoho nizak tako da tih 4,95% može lako otići naviše.
vasudeva ima herca a i ne deluje mi matoro. tih 4,95% hoce otici navise ali to nece biti bas tako dramatican skok koliko je dramatican bio pad. sve u svemu, mnogo bolje nego da pokloni 3500 evara investitoru.edit: kako bese sa ovim subvencijama? kamata na dug drzavi je fiksna, a na dug banci je takodje vezana za euribor? ako je tako, onda bas nema nista da se razmnislja ako izduva za subvenciju. Edited by ikar
Link to comment
Čoveče pa znaš li ti kolika je navala na stanove, ako danas ne kaparišeš može već sutra da se proda. Ne postizavadu da sagrade koliko ljudi navaljivadu da kupe. Eno onaj mučenik moro 8 puta da proda isti stan tolika je navala bila a on nije imao na lageru.
Ne, nisi razumeo - ili kupujem stan, tj. potpisujem ugovor i krećem da plaćam prvu ratu - ili ne kupujem stan. Kapara, kao kinta koja može da se lako izgubi, uopšte ne mora da figurira ovde, jer potpis na ugovor već rezerviše stan koji uzimaš.
Link to comment
Ne, nisi razumeo - ili kupujem stan, tj. potpisujem ugovor i krećem da plaćam prvu ratu - ili ne kupujem stan. Kapara, kao kinta koja može da se lako izgubi, uopšte ne mora da figurira ovde, jer potpis na ugovor već rezerviše stan koji uzimaš.
mislim da je hartmann bio ironican ;)
Link to comment

Ali zar kapara nije kao neka zaštita prodavca da neće uludo čekati dva meseca ? Na primer, ja sam platio kaparu, ali smo u predugovor (koji smo overili u sudu) stavili i da se kapara vraća u slučaju da banka ne odobri kredit. Kolika bi mi to stvarna zaštita bila u slučaju da ne dobijem kredit ?edit: inače najgroznija stvar mi je 1,5% koje dajem banci za obradu kredita. to mi dodje kao da odem u pekara da kupim hleb, platim 35 dinara, a oni mi kažu e daj sad još 10 za brašno i 10 za ruke... jel to opšta svudaprihvaćena praksa da se naplaćuje obrada kredita ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...