Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Da li neko moze da mi razresi misteriju Glass Service-a kod gradske bolnice, tj. tacno uz zgradu Gradskog zavoda za plucne bolesti? Koliko vidim po nesklonjenim starim znakovima, on je na pocetku bio unutar same zgrade zavoda  :wacko: , a sada je u nekakvoj polumontaznoj zgradici pored. I zauzima deo parkinga zavoda, bar se meni tako cini. Aj da razumem da je u nekakvom sumnjivoj muljazi servis upao u samu zgradu bolnice '93. ili kada je vec otvoren, ali zasto on i dalje dzodzi tu? Zar ne smeta bolnici? Ko je taj tip koji to drzi, kada je toliko zasticen da ga niko odatle nije izbacio? 

 

Biće jednostavnije kada pogledam izbliza, ali, koliko me sećanje služi, zgrada u kojoj je servis je podignuta davno pre servisa, tu je valjda bila garaža za zavodska vozila. Servis je tamo bar od kasnih devedesetih, davno pre nego što je podignut ceo blok novih zgrada u Ante Bogićevića i Tucovićevoj, dok su bile još samo prizemljuše. Nema posebnog razloga da smeta  zavodu, ulaz je iz Preševske, a tu je i parking pred zgradom. Nemam predstavu kakav dil je gazda pravio sa gradskim vlastima, može biti da je to zaostavština još dok je SPS bio gradska vlast. 

Link to comment

obrisi fontane na slaviji deluju uzasno. prilicno visoka, ici na mesto za obavljanje paganskih rituala.

 

Jes vala, jeziva je

 

250855660eb347418fbf196ff0527184af401f82

 

Zid je toliko visok valjda da bude adekvatan za mlaz vode do nebesa.

Link to comment

 

Ne bi morali nikada da ga sruše da su ostavili trasu za skroz novi most u pravcu Nemanjina - Bulevar Z.Đinđića. Sada izmišljaju dva nivoa novog mosta. Da bi to bilo izvodljivo i da visina plovnog puta ispod ostane ista, automobili bi se peli na drugi nivo mosta kako? Tako što uspon počnu još kod bolnice Sveti Sava?

 

Ne znam koliko je tačna izjava da stubovi ometaju širinu plovnog puta, izjava Folića o bilo čemu ima težinu limes nula.

Link to comment

Les idiotes. Necu prezaliti taj most.

 

Kad sam već ovde - da pohvalim bus 26. Superčesto ide. Pričam na osnovu 2 meseca iskustva (3× nedeljno oko 18h ga čekam na dnu Kralja Petra u Dušanovoj, nikad duže od 2-3 minuta).

Link to comment

moraju da ga ponovo naprave jer planiraju tunel od kameničke do 29. novembra.

svojevremeno je bilo reči o proširenju postojećeg mosta ali se ta ideja napustila.

moguće da drveni šipovi nisu u tako dobrom stanju.

ili je nekome zafalilo za letovanje na bora-bori

Link to comment

Ne znam koliko je tačna izjava da stubovi ometaju širinu plovnog puta, izjava Folića o bilo čemu ima težinu limes nula.

 

Ja negde videh komentar da je minimum 60m, normalno 90m - a da tu ima preko 150m izmedju stubova?

Link to comment

Jes vala, jeziva je

 

250855660eb347418fbf196ff0527184af401f82

 

Zid je toliko visok valjda da bude adekvatan za mlaz vode do nebesa.

 

umesto vodi, divicemo se prskalicama, betonu i mermeru.

Link to comment

to kad dune koshava, na shta ce da lichi :unsure:

 

dobro ici ce ljudi par krugova for fri da operu kola ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Da li neko moze da mi razresi misteriju Glass Service-a kod gradske bolnice, tj. tacno uz zgradu Gradskog zavoda za plucne bolesti? Koliko vidim po nesklonjenim starim znakovima, on je na pocetku bio unutar same zgrade zavoda  :wacko: , a sada je u nekakvoj polumontaznoj zgradici pored. I zauzima deo parkinga zavoda, bar se meni tako cini. Aj da razumem da je u nekakvom sumnjivoj muljazi servis upao u samu zgradu bolnice '93. ili kada je vec otvoren, ali zasto on i dalje dzodzi tu? Zar ne smeta bolnici? Ko je taj tip koji to drzi, kada je toliko zasticen da ga niko odatle nije izbacio? 

 

Red je da se pospem pepelom, prvi odgovor sam pisao na osnovu bajatih sećanja i loše protumačene sličke sa gugletove mape. Prođoh danas peške pored, tačno kako hazard veli.

Link to comment

Red je da se pospem pepelom, prvi odgovor sam pisao na osnovu bajatih sećanja i loše protumačene sličke sa gugletove mape. Prođoh danas peške pored, tačno kako hazard veli.

 

Trebalo je da napomenem da ga gledam s prozora svaki dan :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...