Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Tačno sam znao da će to biti argument... jeste, ja sam antivaxer i ravnozemljaš jer se usuđujem da dovedem u pitanje shvatanje osećaja za lepo nekoga sa diplomom.

 

@Jimmy KowalskiŠta ti lično misliš o gornjem primeru, da li je trg slobode sada lepši, ili samo evropskiji?

Link to comment
23 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Licni osecaji su... pa licni, subjektivni. Ti mozes da ne slusas struku (bilo koju) u fazonu "ma sta znaju ti vajni strucnjaci" i prepustas sve licnom osecaju. Ja sam ipak naucen da za stvari koje nisu moja struka, uvazavam misljenje struke. Trendovi mogu da se menjaju, pa je sada u modi jedan dizajn, sutra neki drugi, ali neke osnovne stvari se ne menjaju..

 

Treba uvazavati i jedno i drugo. veliki discrepency izmedju jednog i drugog moze da bude nebitan a moze da bude i dobar signal da je negde problem i sa strukom i da nije optimizovano za tebe, jer ne pravi se trg da bi imala struka posla, nego struka ima posla jer tebi treba trg.

Link to comment

Svrha trga nije da bude lep (lepota je u oku posmatraca), vec da bude funkcionalan. Svrha trga su masovna javna okupljanja.

Link to comment

Masovna javna okupljanja mogu da funkcionišu i sa ponekim drvetom na golom behatonu prostoru, jel...? Ipak, upadljivo je da drveća posle rekonstrukcija nema.

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Treba uvazavati i jedno i drugo. veliki discrepency izmedju jednog i drugog moze da bude nebitan a moze da bude i dobar signal da je negde problem i sa strukom i da nije optimizovano za tebe, jer ne pravi se trg da bi imala struka posla, nego struka ima posla jer tebi treba trg.

 

I opet, ti mozda nikad ne bi zivela u soliteru ili u centru grada, vec samo u kuci u predgradju. To je tvoj licni osecaj. Samo je besmisleno da na osnovu toga prozivas izgradnju solitera i generalno stambenih zgrada u centru..

Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

Masovna javna okupljanja mogu da funkcionišu i sa ponekim drvetom na golom behatonu prostoru, jel...? Ipak, upadljivo je da drveća posle rekonstrukcija nema.

 

1 hour ago, napadaj said:

Malo drugačije izgleda zrenjaninski trg sad, poraslo je drveće zasađeno prilikom rekonstrukcije, ali je i dalje centralni deo go.

 

  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

a ima i gradova i gradova

 

npr u somboru sirokih ulica sa drvoredima na sve strane, negde i po dva u nizu, ogoljen trg je nesto sasvim drugo u odnosu na grad koji ima jako malo drveca

 

ne mora da postoji univerzalno resenje trga

 

 

cacanski je valjda najruzniji u univerzumu i nema mnogo veze da drvecem

Edited by б1lme3
  • +1 1
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

I opet, ti mozda nikad ne bi zivela u soliteru ili u centru grada, vec samo u kuci u predgradju. To je tvoj licni osecaj. Samo je besmisleno da na osnovu toga prozivas izgradnju solitera i generalno stambenih zgrada u centru..

 

Ja sam zivela u mnogo vecem gradu u Evropi nego sto je Zrenjanin koji nema ovakav brisani prostor, khm trg, pa sad prosto ne verujem da trzna estetika mora da izgleda ovako neestetski.

Zivela sam i u nekom manjem mestu neko vreme, fakat jesu imali praznjikav trg mada ne ovoliki, fakat jesu negovali taj look nasledjen negde od 1200te sudeci po natpisima na kucama, ali ista stvar, opet nije bilo tako grdo. Sem toga taj prostor je imao i neku dualnu svrhu, recimo cesto je tu bila pijaca ovim danom za ovo, onim za ono... jako se pitam da li je Zrenjaninu toliko falila brisana ledina da su morali ono sa prve slike da zamene drugim. Mozda jeste, nisam lokalna. Takodje ako ce da ruse Vucica sa ovog trga samo napred, u tom slucaju blagosiljam i ono malo trave i cveca da pocupaju. Ja sam uvek i za funkcionalnost.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, б1lme3 said:

a ima i gradova i gradova

 

npr u somboru sirokih ulica sa drvoredima na sve strane, negde i po dva u nizu, ogoljen trg je nesto sasvim drugo u odnosu na grad koji ima jako malo drveca

 

ne mora da postoji univerzalno resenje trga

 

 

cacanski je valjda najruzniji u univerzumu i nema mnogo veze da drvecem

 

Ne znam kakav je uzichki, ali sumnjam da je lepsi od cacanskog.

  • Haha 1
Link to comment

Ramštajn i dani porodice :lolol:

 

Pritom, nisam baš siguran kako su koncert uspeli da objedine pod to i ima li ikakve veze... :unsure:

 

GOLQYOfXkAAjhob?format=jpg&name=large
 

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment
6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Svrha trga nije da bude lep (lepota je u oku posmatraca), vec da bude funkcionalan. Svrha trga su masovna javna okupljanja.

 

Možda do pre 200 godina, kada su na njima redovno organizovani "marketi", tj. pijace. Upravo o takvim tvrdoglavo ponavljanim floskulama govorim - koliko puta u kom vremenskom razmaku će da se dešavaju "masovna javna okupljanja"? Šta sa 99.9999% ostalog vremena kada treba da se živi, radi, ide u prodavnicu, šetnju? Ovo?

 

trg-slobode.jpg

 

Uostalom, kako smo došli do toga da je samo na ovakvim ledinama moguće masovno okupljanje?

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
8 minutes ago, Mel said:

 

Ne znam kakav je uzichki, ali sumnjam da je lepsi od cacanskog.

najbolje da u onoj rupi ima mesta za trg :fantom:

 

e: mozda im je trg u sevojnu :Jova:

Edited by б1lme3
  • Haha 3
Link to comment
Posted (edited)

Tražim sveže fotke Trga iz vazduha, ali nešto mi ne ide. ZR live kamere ne rade, ni tose nisam nado. A drveće koje je malo poraslo su verovatno one sadnice na ulazu u crkvu...aj, malo je popunjenije ali čim vidim kućice i ledinu na Trgu samo mi pada na pamet pranje novca iz gradskih budžeta, jbg.

 

edit: u odnosu na fotku sa prethodne strane, postavljeno je i nekoliko bandera. I to malo popunjava prostor.:sleep:

Edited by ragasto
Link to comment
1 minute ago, zorglub said:

 

Možda do pre 200 godina, kada su na njima redovno organizovani "marketi", tj. pijace. Upravo o takvim tvrdoglavo ponavljanim floskulama govorim - koliko puta u kom vremenskom razmaku će da se dešavaju "masovna javna okupljanja"? Šta sa 99.9999% ostalog vremena kada treba da se živi, radi, ide u prodavnicu, šetnju? Ovo?

 

trg-slobode.jpg

 

Uostalom, kako smo došli do toga da je samo na ovakvim ledinama moguće masovno okupljanje?

 

Ne znam kako si ti dosao do toga, posto nigde ne pise da je SAMO tu moguce, ali to mu je svrha. Isto ne znam kako izgled trga utice na odlaske u prodavnice i generalno svakodnevni zivot ljudi. Koliko cesto ces organizovati razne manfestacije koje iziskuju veliki prazan prostor zavisi od samog grada.

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

ali to mu je svrha

 

Bila, nekad. Sada treba da se živi s njim, ali ti ne znaš kako na to utiče izgled trga, ok.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...