Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

hvala na mapi. jebi ga, ja sam mislio da će trasa metroa da bude od nigde do nigde. ovako gledamo železnik će dobiti kolateralnu korist.

Link to comment

Pa ono, umereno. Od projektovane prve stanice metroa (maltene na rasksnici kod magistrale) do Lole na ulasku u Železnik ima jedno dva kilometra odokativno, a do naselja i više, tako da će morati da se ima i odgovarajući autobuski prevoz da to poveže a da ima smisla...

 

Dok oni izgrade i puste metro, biće već i leteća kola :happy:

Link to comment
On 2.1.2021. at 16:47, Frank Pembleton said:

U vezi ove (a i prošlih) onlajn peticija.
Ima tu više stvari.

Peticije onlajn imaju taj, ajde da ga nazovem "efekat going". Npr. na FB se postuje poziv za događaj/aktivnost koja podrazumeva aktivno "fizičko" prisustvo.
500 ljudi klikne na dugme "going" i onda se na lokaciji pojavi 30 ljudi. Naime masa ljudi misli da je "ispunila nivo angažovanosti kliktanjem na to " dugme ". A onda su ljudi koji su se pojavili, iscimali, prilično razočarani i moguće izgubljeni za sledeće akcije.
Takođe " lakoća postojanja" tih peticija vrlo često za mnoge aktiviste daje vrlo pogrešan utisak da je to dovoljan napor, da to isključuje "rad na terenu", da je to prošlost.
Takođe i kada onlajn peticija zaživiemoji769.png ona u većini slučajeva ne obezbeđuje sigurnu validnost podataka.
U poslednje vreme se takođe pojavio i "problem" gde je par, ajde da tako kažem, organizacija uhvaćeno da su podatke iz peticije koristili za prikupljanje podataka o građanima za buduće kampanje, od kojih neke nisu imale veze sa samim ciljevima i sadržajem peticije.

Ovo su neki aspekti, no zaista, oni recimo mene verovatno neće odvratiti od potpisivanja ovih a i nekih budućih "onlajn peticija"

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Quote

Online petitions may be abused if signers don't use real names, thus undermining its legitimacy. Verification, for example via a confirmation e-mail can prevent padding a petition with false names and e-mails. Many petition sites now have safeguards to match real world processes; such as local governments requiring protest groups to present petition signatures, plus their printed name, and a way to verify the signature (either with a phone number or identification number via a driver's license or a passport) to ensure that the signature is legitimate and not falsified by the protestors.

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Tsai said:

Opet Dezulovic, epsko nabijanje, fatality. 

 

https://nova.rs/kultura/dezulovic-jos-jednom-zestoko-laku-noc-beograde/

uff, na prvo citanje (a moracu jos koji put, da bih pohvatao sve) pravo u sridu

nego, zao mi je, pre svega zbog dezulovica, sto sve imam osecaj da se nekom pravda

kao mi na forumu kad raspalimo po nasima, pa onda navodimo primere kad smo isto tako i prema njihovima da nam se neka budala ne nakaci na glavu

 

tuzni smo, kad neko sa takvom biografijom, na taj nacin mora da nas podseca na svoj lik i narocito delo

  • +1 2
Link to comment

Beogradsku čaršiju i njene viđenije predstavnike niko nikad nije uspeo da pobedi. Uvek se vraća jača i primitivnija nego ranije. Ne razumem zašto gubi sopstveno vreme u borbi protiv vetrenjača.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

Beogradsku čaršiju i njene viđenije predstavnike niko nikad nije uspeo da pobedi. Uvek se vraća jača i primitivnija nego ranije. Ne razumem zašto gubi sopstveno vreme u borbi protiv vetrenjača.

 

iz cistog sentimenta. zato sto voli taj (tacnije: onaj) grad.

Link to comment

jao, da

ono za dmitrovica i ministra demografije

pomislih nabacio iz zajebancije, kad ono govno dmitrovic je zaista ministar za brigu o porodici i demografiju :isuse:

Link to comment

Urbanoidi, naprednjački pljačkaši, nacionalno onesvešćeni i ignoranti - svi beograđani, dakako -  našli su se na istoj liniji fronta u odbrani ovog rugla u koje Beograd sve više tone, vodeći izmišljenu bitku protiv čoveka koji je beograđanin koliko i oni, a koji sipa bolnu istinu, ispravniju od bilo koje njihove manipulacije ili romantičarskih samozavaravanja od kojih valjda treba da se osećamo boljima nego što jesmo.

 

Beograd propada jer se drogira, ne znam kako drugačije opisati ovo što nam se dešava, nego prisećanjem na čuvenu Minelinu pesmu. Hvala Borisu što je to precizno posložio i objasnio u više navrata.

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...