Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Just now, Blažujka Dobrodolska said:

ima ovde na forumu arhitekata koji cene zivot u tom kraju  :unsure:

Daj quote, ako neko vidi lepotu mozda ima nade i za mene.

Link to comment
10 hours ago, Blažujka Dobrodolska said:

 

tihajeza je svojevremeno iznela neke prednosti i vrline kraja

Jedina prednost tog kraja je sto se nastavlja na Sumice i sto bi da nije bilo 90ih ceo taj kraj bio preoran i urbanizovan kao sto su Sumice. Ovako sada nije nigde, ceka neki UMP koji je pitanje da li ce se izgraditi i za 50godina.

Link to comment

nemam ništa protiv lekinog brda. i nebih ga preoravao. zajeb nastaje kada "investitor" otkupi prizemljušu i napravi tro-četiri sprata kocku bez garaže. uz kačenje na postojeću ifrastrukturu.

Link to comment

kod nas je zajeb sto sve moze, samo ako se ima dobra kombina, veza, dovoljno para, covek na pravom mestu...

 

 

ovo sto se radi kod nas je pa... ne znam koji izraz upotrebiti

zlo, jebeno zlo

 

sa  druge strane, ima ona epizoda marka-zvake gde ljudima ne dozvoljavaju da koriste solarnu plocu u punom kapacitetu, jer jbg propisi...

 

 

 

ubi nas negativna selekcija i odi mi dodji mi burazerske kombine

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, djordje geprat said:

nemam ništa protiv lekinog brda. i nebih ga preoravao. zajeb nastaje kada "investitor" otkupi prizemljušu i napravi tro-četiri sprata kocku bez garaže. uz kačenje na postojeću ifrastrukturu.

 

U mnogo slučajeva nije kriv investitor. Urbanistički planovi koji se trenutno prave i odobravaju su skandalozni.

Davno jednom bila kao neka tribina, predavanje u CZKD o urbanističkoj praksi u Bg i bio lik iz sskretarijata za urbanizam. Pomene on probleme, pomene prenaduvane indexe izgradnje, procente zauzetosti koji su preveliki i ja sam tu iz publike insistirala da lepo naglas kaže ko ih odobrava i da li postoji mehanizam prinude, potplaćivanja i sl.

Čovek tuc muc, pa promrljao: "No comment".

Ja nastavila da insistiram, jer bez pravog odgovora, predavanje je onako, lepa reč kako treba, ali eto nije....

Onda me pokojna Borka opomenu da zadržavam druga pitanja i ostade na tome.

Link to comment
Quote

Nadležnosti gradske opštine:
- donosi odluku o organizaciji i radu organa gradske opštine, budžet i završni račun;
- može da obrazuje mesnu zajednicu, po pribavljenom mišljenju građana, u skladu sa odlukom skupštine gradske opštine o načinu obrazovanja, poslovima i načinu finansiranja poslova mesne zajednice

:fantom:

 

Link to comment
Quote

 

Ради задовољавања општих, заједничких и свакодневних потреба грађана на одређеном подручју Општине, Скупштина општине може образовати месну заједницу или други облик месне самоуправе, у складу са законом.

 

Грађани који имају бирачко право и пребивалиште на територији Oпштине могу затражити образовање месне заједнице за одређено подручје, под условом да се за то изјасни најмање 5000 бирача. Предлог се подноси у форми народне иницијативе, на начин и по поступку утврђеним законом. Месна заједница по правилу, обухвата подручја са приближно истим бројем становника.

 

Месна заједница има својства правног лица у оквиру права и дужности утврђених одлуком Скупштине општине и одлуком о оснивању. Месна заједница има Статут којим се утврђују послови које она врши, органи и поступак њиховог избора, организација и рад органа, начин одлучивања и друга питања од значаја за рад месне заједнице.

 

Средства за рад месне заједнице обезбеђују се у буџету Oпштине и из других извора у складу са законом.

 

 

Izgleda da Stari Grad nije bio zainteresovan, ili ja ne umem da ih nađem. Na Zvezdari ih ima.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...