Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

8 minutes ago, beta kentauri said:

biće do nove godine :fantom:

Ukljucujuci i renoviranje z.stanice ili samo prostor?

Btw, ovi Spanci sto su pobedili na konkursu za prostorno uredjenje, razmisljam, bre bas bzvz, to sam mogao maltene i ja neuk, da im ponudim.

Edited by Lancia
Link to comment
20 minutes ago, Lancia said:

Ukljucujuci i renoviranje z.stanice ili samo prostor?

Btw, ovi Spanci sto su pobedili na konkursu za prostorno uredjenje, razmisljam, bre bas bzvz, to sam mogao maltene i ja neuk, da im ponudim.

to zapravo niko ne zna.

zgrada žstanice je spolja sređena (naravno nisu vraćeni brojni predratni elementi) a iznutra ko zna. projekat je obavijen velom tajne.

navodno su odustali od muzeja NT jer su ustanovili da zgrada koja je namenski građena za žstanicu nije uslovna za muzej.

muzej je prvobitno trebalo da bude u zgradi stare elektro centrale na dorćolu, snaga i svetlost ali to na opšte iznenađenje rekonstrukcija zgrade em mnogo košta em dugo traje.

što se tiče trga, prvo valjda treba da naprave novu crpnu stanicu jer se postojeća nalazi na trasi tramvajskih šina pa tek onda da rade ostalo. ili će prvo da popločavaju pa da ruše pa da ponovo popločavaju :laugh:

idejno rešenje kolko para tol'ko muzike kao i sva ostala.

 

Edited by beta kentauri
Link to comment
16 minutes ago, beta kentauri said:

to zapravo niko ne zna.

zgrada žstanice je spolja sređena (naravno nisu vraćeni brojni predratni elementi) a iznutra ko zna. projekat je obavijen velom tajne.

navodno su odustali od muzeja NT jer su ustanovili da zgrada koja je namenski građena za žstanicu nije uslovna za muzej.

muzej je prvobitno trebalo da bude u zgradi stare elektro centrale na dorćolu, snaga i svetlost ali to na opšte iznenađenje rekonstrukcija zgrade em mnogo košta em dugo traje.

što se tiče trga, prvo valjda treba da naprave novu crpnu stanicu jer se postojeća nalazi na trasi tramvajskih šina pa tek onda da rade ostalo. ili će prvo da popločavaju pa da ruše pa da ponovo popločavaju :laugh:

idejno rešenje kolko para tol'ko muzike kao i sva ostala.

 

Mora da je strasno uzbudljivo prisustvovati sastancima, gde se odlucuje po ovim pitanjima :)  

Link to comment

 

Quote

Završetak radova na bazenima Taša 30. juna

Beograd -- Zamenik gradonačenika Beograda Goran Vesić obišao je juče radove na bazenima Tašmajdan i najavio da će oni biti završeni 30. juna.

 

Vesić je istakao i da se Beograd ubrzano sprema za normalizaciju života, a jedan od planova koji je grad imao jeste rekonstrukcija najačuvenijeg bazena Tašmajdan.

"Pošto smo završili rekonstrukciju stadiona, "Pionira", na red je dodšao i bazen. Posao smo počeli 10. marta, nešto pre uvođenja vanrednog stanja i nismo ga nijednom prekidali", rekao je Vesić.

 

Prema njegovim rečima, kompletan prostor će biti uređen, a biće napravljeno novo prohromsko korito.

"Ono što je zanimljivo biće smanjena dubina bazena, koja neće biti 4,8 metara već dva metra, što će i dalje omogućiti da se održavaju sva velika takmičenja, ali će on biti lakši za čišćenje, bezbedniji", rekao je Vesić.

 

Dodao je da je srećan što nijedno gradilište Beogradu nije stalo.

"Kako je uvedeno vanredno stanje i kako su sa radom prestali sportski centri, mi smo počeli da radimo i unutrašnji bazen, čiji su radovi bili planira za nešto kasnije tokom lerta. Tako ćemo završiti i unutrašnji bazen i 30. juna ovde ćemo biti na otvaranju sezone, u potpuno novom i preuređenom bazenu", rekao je Vesić.

Na taj način se, kaže, pokazuje kako se Beograd uređuje i kako se priprema za normalizaicju života.

Vesić je podsetio da su na potezu oko Tašmajdana do Takovske ulice rekonstrulisani Prva gimnazija, stadion, Palilulska pijaca...

"Mislim da ne postoji deo Beograda u kojem je više urađeno poslednjih godina nego što je ovde. Pokazujemo da se svaki deo grada menja. Ovo nije važno samo za Palilulu, već i za sve Beograđane i zato ćemo 30. juna dočekati građane na potpuno uređenom bazenu", zaključio je Vesić.

 

Dakle, zaravnace dubinu bazena na fiksnih 2.00 metara. A dno ce biti prohromsko, sto kaze u komentaru, dugotrajnije ali odvratno ce da izgleda.

 

Kakva nebuloza sve sto urade.

Dakle, zaravnace dubinu bazena na fiksnih 2.00 metara. A dno ce biti prohromsko, sto kaze u komentaru, dugotrajnije ali odvratno ce da izgleda.

 

Kakva nebuloza sve sto urade.

 

 

Edited by Friend
Link to comment

bio je pre neki dan dokumentarac na trezoru, o bazenu, liku koji je projektovao, kako se i zashto radilo u to doba i shta je bilo supermoderno.

 

bash organizacija dna u smislu distribucije dubine i pratecih tehnikalija je bila dostignuce, u projektantskom i korisnichkom smislu.

 

 sreca pa izadje iz mode. nadam se da chovek koji je projektovao bazen vishe nije ziv. istovremeno se nadam i da se naziveo, star je dokumentarac :isuse:

Link to comment

šta ovo grozno smrdi u naletima od jutros? 

probudila sam se unezverena, sanjala da me ubijaju u gasnoj komori.

 

hint: sumporasto.

 

odgovor ortaka iz kraja na isto pitanje: SNS se sastao u Starom Merkatoru... 

Edited by pt 2.0
Link to comment

kod nas najbolje da drzava izda dekret kojim je obavezno da se maska nosi pod bradu, a becari na jedno uvo ko sharan juche na televizoru.

 

mozda onda neko pochne da ih nosi kako treba i kad treba, recimo iz inata :isuse:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...