Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

kese žene kese - no more.
zabrana koriščenja plastičnih kesa u prodavnicama u beogradu...
 
 
netochno. kupih svojom rukom za 8 dinara jutros u merkatoru najdeblju kesu usviet. navodno razgradiva. i dalje tvrdim da nije kesa problem, problem je shto ce i ova da zavrshi na drvetu i u dunavu. ergo, mi smo problem i dalje.

sent from bubamoto

Link to comment

Koliko vidim ove najsitnije pm 2.5 cestice su problem, ostali parametri manje vise. Izvor - saobracaj, ugalj, mazut i najsmrtnije su

 

The smaller PM2.5 were particularly deadly, with a 36% increase in lung cancer per 10 μg/m3 as it can penetrate deeper into the lungs.[10] Worldwide exposure to PM2.5 contributed to 4.1 million deaths from heart disease and stroke, lung cancer, chronic lung disease, and respiratory infections in 2016.[11]

 

Where does PM2.5 come from?

There are outdoor and indoor sources of fine particles. Outside, fine particles primarily come from car, truck, bus and off-road vehicle (e.g., construction equipment, snowmobile, locomotive) exhausts, other operations that involve the burning of fuels such as wood, heating oil or coal and natural sources such as forest and grass fires. Fine particles also form from the reaction of gases or droplets in the atmosphere from sources such as power plants.

Link to comment

blic od pre neki dan fura na strani merac zagadjenja vazduha. sneveselim se kad god kliknem, sad je 176, sinoc kad je kod tebe bilo 159, kod mene je bilo 200. sta cemo s tim, da ne disemo? bolje covek da ne zna. 

Link to comment
13 hours ago, gospa buba said:

netochno. kupih svojom rukom za 8 dinara jutros u merkatoru najdeblju kesu usviet. navodno razgradiva. i dalje tvrdim da nije kesa problem, problem je shto ce i ova da zavrshi na drvetu i u dunavu. ergo, mi smo problem i dalje.

sent from bubamoto
 

 

U maxiju 9 dinara. Sto je i pravi razlog cele ove ujdurme, da bi zaradili, kakva briga o ekologiji. Apsolutni je skandal naplacivanje bilo kakve kese u koju ces da stavis robu koju si kupio, ali proci ce ko i sve u ovoj zemlji jer se niko ne buni..

Link to comment

i to jos kesu s njihovim logom. nikad u zivotu nisam, al cu sutra na pijaci kupiti buket najplasticnijih kesa koje nadjem. 

 

@gospa buba 

ne, oni ti daju podatke, a ti zakljuci sama :D

 

da li ako stavim sal preko nosa i usta sprecavam mikrocestice da mi ulaze u telo?

Link to comment
4 minutes ago, darling said:

 

 

da li ako stavim sal preko nosa i usta sprecavam mikrocestice da mi ulaze u telo?

jok

iskljcivo gas maska pomaze :fantom:

 

srecom po forumase, znam coveka jeftino prodaje vrhunske

jna

proizvedene 1973

ko nove

detaljan info na pp 

Link to comment

У Лидлу само папирне кесе јуче. Наравно, све су се поцепале закључно са утоваром у аутомобил. Морао сам да их носим у наручју до куће из кола...

Link to comment
16 hours ago, Ravanelli said:

Srecan novi rekord svima koji slave! 

 

IMG-f087c722815544f12e89a73f48fd7de0-V.j

 

kako sa zadovoljstvom(samo da sam sebe ne izmalerisem) za par dana ulecem da dodam na intenzitetu ove bledunjave cvenkaste sa old skool dizelom euro1 ili euro0 (ne znam kada su to poceli da mere) koji ispod haube ima 2 tisuce i 8 stotina kubicnih centimetara najklasicnijeg dizela. cilindri, klipovi i pumpa. izraziti nedodtatak struje/elektronike. engine worksop manual vec odstaman i povezan spiralom da u radionici stoji otvoren na zeljenoj strani. svaka radionica sa malo kvalitetnijim analognim alatom moze da ga popravlja/cacka.

jok, ja cu da sponzorisem/doniram elektrovozila Vesickenjigradu?

nema senzora, nema dpf filtera, nema nista ali sam poprilicno siguran da ce ono sto ima da gura jos 20tak godina. minimum.

 

inace ta crvena katica je bila crvenija u 0200 (svgorska x takovska nocas kola niti cujes niti vidis od magle) nego u 0830 jutros (ista raskrsnica, kola, busevi i trole gaze jeni preko drugih). tako da me moj buduci 2.8 td ne pogadja  uopce.                                                                                                                                              

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...