Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Quote

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić najavio je da grad sledeće godine počinje izgradnju stanova za zaposlene u Skupštini grada.

"To će biti stanovi koje gradimo za one koji rade u gradu i koji će biti prodavani po ceni koja iznosi koliko i cena izgradnje, odnosno 600 do 650 evra", rekao je Vesić, preneo je Beoinfo.

On je objasnio da će se raditi po istom modelu kao što je to urađeno za pripadnike službi bezbednosti, potpisivaće se obaveza ostanka u Skupštini grada od 10 do 15 godina, a grad će obezbediti povoljne stambene kredite, bez učešća.

"To znači da će zaposleni u Skupštini grada moći da stan od 50 kvadrata kupe za nešto više od 30.000 evra", rekao je Vesić na sastanku sa zaposlenima koji rade po ugovorima na određeno vreme.

Vesić je podsetio da će danas svi radnici Gradske uprave dobiti solidarnu pomoć od 41.800 dinara, kao i da je ove godine, u pregovorima sa sindikatom, prvi put rešen deo problema onih koji nisu zaposleni za stalno.

"Pre dve godine zaposlili smo skoro 2.000 ljudi u javnim preduzećima. Oni su radili više od 10 godina na takvim ugovorima, a sada ćemo od Vlade Srbije tražiti da zaposlimo 300 ljudi u Skupštini grada. To nisu novozaposleni, već oni koji uveliko rade i kojima ćemo na taj način omogućiti da reše svoj status", rekao je Vesić.

 

Link to comment

Znači stanovi za botove

 

Cilj je da se pretvore potpuno u kastu, država će im obezbediti sve, a nas ostale koji punimo budžet ko jebe, pišaj po robovima i sisaj im krv

Link to comment

Ove slike nam ne govore ništa, ključno je kako će izgledati kada se popune tezge sa hranom, na šta će to da liči, kako će da se održava, higijena...

 

Da budemo realni, prosečna srpska pijaca izgleda tako da ti se smuči život i nestane želja za hranom. Prljavo, neuređeno, neorganizovano, nabacano, blatnjavo, zarđalo, smradovi na sve strane...ja sam kao klinac mislio da su sve pijace grozne i prljave dok nisam prvi put otišao u Francusku, pa se iznenadio kako pijaca može lepo, privlačno, i civilizovano da izgleda.

 

Tako da nije teško da se unapredi postojeće stanje, pitanje je naravno samo da li su ovi debili naprednjaci za to sposobni.

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

A danas, u mnostvu....(dopisi po zelji) imamo i ...

625e0b30d0fc9e74cb20f8c1ec5023c9.jpg

 

A mi koji radimo u zdravstvu ništa od plate, tek posle NG. Nekom majka, nekom maćeha.

Link to comment

nije loše to na slikama, može biti ok. realno svaka pijaca sada ima sličan sadržaj po obodima koji je dosta zanimljiv (doduše, ne baš taj fast food deo, al ajd to će verovatno propasti)

 

po meni, najbitnije da za početak imaju neki domaće proizvođače, pored preprodavaca sa kvantaša sa neukusnom robom.

Edited by Ravanelli
Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

izadjem ja nocas oko 0100 da prosetam kera i krenem na tu stranu da bacim pogled, vidim upaljeno svetlo.

to nije pijaca za nas koji tu zivimo. to je pijaca za slikanje i za kineske i turske turiste, da  se ne brukamo pred njima sa pijacama kakve beogradjani koriste i da im uvaljujem skupu 'satro' organsku/zdravu hranu (neka se spreme bajloni i ostali za 'modernizaciju'). ono je upravo to- fancy shoping mall sa hranom.

voleo bih da ima i bioskop da bar imam neku korist od tog cuda. ionako sam se presaltovao na razjebanog bajlonija (al, bar jos lici na pijacu)

Link to comment
izadjem ja nocas oko 0100 da prosetam kera i krenem na tu stranu da bacim pogled, vidim upaljeno svetlo.
to nije pijaca za nas koji tu zivimo. to je pijaca za slikanje i za kineske i turske turiste, da  se ne brukamo pred njima sa pijacama kakve beogradjani koriste i da im uvaljujem skupu 'satro' organsku/zdravu hranu (neka se spreme bajloni i ostali za 'modernizaciju'). ono je upravo to- fancy shoping mall sa hranom.
voleo bih da ima i bioskop da bar imam neku korist od tog cuda. ionako sam se presaltovao na razjebanog bajlonija (al, bar jos lici na pijacu)
Pa Vesara, na Banjici čini mi se, rekao da su pijace neprofitne i da je u pregovorima sa velikim trgovačkim lancima o partnerstvu u pijacama...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
pijace su neprofitne??? shta treba, da ulazu u fondove?

 

sent from bubamoto

 

 

Šta da ti kažem... Reko čovek...

 

VESIĆ: Tražićemo partnere za nerentabilne pijace

Grad Beograd pregovara sa nekoliko velikih trgovinskih lanaca koji su izrazili želju da preuzmu pojedine pijace koje su nerentabilne, izjavio je zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić i najavio da će prva među njima biti banjička pijaca

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment

Započet je projekat regulacije semafora po BG,koji rade baš ozbiljni stručnjaci,na moje iznenađenje.Planirano je da za dve do tri godine(:D) sve bude gotovo i stvarno će se saobraćaj mnogo lakše odvijati.

 

Zvučim kao bot,ali ovoga puta se uzdam u to što znam ljude koji učestvuju u projektu.

Link to comment

juče ujutru 08:10 ulazim u sarajevsku i stotinak metara ispred, u levoj traci vidim migavce. nekako se prestojim u srednju traku, desna je žuta i prolazim pored komunalaca sa upaljenim migavcima. ispred njih, "dormeov" kombi istovaruje kutije. nadam se da su im naplatili novouvedenu kaznu.

spuštam se u savsku, namera mi je da bacim pogled na nove radove u čast stefana nemanje, sve zatarabljeno, obraduje me da nema one nakaze od panoa BnV kad, qrac, taraba pred milovana milovanovića. vozim do zagrebače kako bi se dokopao gepratove.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...